Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
americký radar v čr odvolán
MUCKER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DELACROIX --- 18:52:08 31.3.2009
HONCKA: A? To snad každý ví.
Jen si prosím tě nepleť nějaké to vaše skoro legendární "černobílé vidění" s jasným názorem. Podívej, druhá světová válka taky nebyla černobílá, popíráš snad, že by Spojenci nepáchali válečné zločiny a porážka Německa vedla k rozšíření moci SSSR? Tak to nemůžeš ty nacisty hned odsuzovat, že? Jinak bych tě taky mohl nařknout z černobílovitosti:)
DELACROIX --- 18:35:58 31.3.2009
MERION: Příliš nechápu, proč to doporučuješ. V tom článku není nic nového. U všech historických událostí, které jsou hrůzně nepochopitelné či se příčí lidskosti a zdravému rozumu, dochází k tomu, že skupina lidí jim nechce nebo se vzpírá uvěřit a proto různě překrucuje, zveličuje či jinak intepretuje detaily či dílčí události. Dokonce i u tak perfektně zdokumentované události jako je holocaust dochází k tendencím jej zlehčovat či úplně odmítat. Není pak divu, že někdo odmítá uvěřit nebo si chce nalhávat, že Srbové cíleně a metodicky masakrovali civilisty a válečné zajatce. Přece jen je tato událost čerstvá a na jejím významu visí osudy nejen jednotlivců, ale i, jak je vidět v případě Kosovo, i států.
OSN o Kosovu jasně rozhodovalo a vyslovilo se proti Srbům. Jenže Miloševič požadavky na ukončení konfliktu nerespektoval. Nevím, jak by sis poradil ty, když nějaký stát vyhání a "čistí" etnicky odlišné obyvatelstvo a ani po výzvě mezinárodního společenství nepřestane. Opravdu mi nepřijde amorální vůči etnickým čistkám zasáhnout. Naopak dle mě je nemorální etnickým čistkám a masakrům přihlížet.
Jinak si všimni, žes mi vůbec neodpověděl na otázku:)
??? --- 18:24:08 31.3.2009
MAZA: omlouvat se neni za co...:)

no a ted jenom najit statistiku kolik chudacku japoncu nasledkem zareni onemocnelo a nebo zdechlo... muzou byt i zvirata a razem jsem antiradarista...

na lidi seru ale zviratek by me bylo lito...
MAZA --- 18:19:10 31.3.2009
???: Mno vidíš, jak jsem blbej, o tomhle jsem ani neslyšel. Vím, že jim Američané vybavili pár křižníků systémem Aegis a prodali pár desítek baterií PACů a SBX, ale tohle mi asi uniklo. Takže se omlouvám.
??? --- 17:50:30 31.3.2009
MAZA --- 17:30:23 31.3.2009
???: V Japonsku mají XBR (nebo dokonce E-XBR)? Pokud vím, tak tam mají pouze námořní radary systému Aegis (tedy AN) a (jen nepotvrzeně, nemusí být pravda) jeden SBX... To jen pro přesnost...


JOHNYTHEDEVIL: Můžu mít dotaz? A víš tedy, díky jakému principu takové laloky vznikají? Tohle je totiž jeden z oblíbených hoaxů, tak by mě zajímalo, proč o něm píše člověk, který tomu rozumí. Chápu všechny argumenty ohledně nevyzkoušenosti a vlastně celkově špatné koncepci systému, o lžích politiků atd., dokonce se s nimi ztotožňuji. Ale argumenty o "ohromné nebezpečnosti parazitních laloků" mě pořád nepřestávají vyvádět z údivu. A ještě jinak - proč by měl být radar XBR nebezpečnější, než např. radar na letišti Ruzyně? Nebo radar v Nepolisích? Nebezpečnost bych, když už, hledal trochu jinde... Ale vždy se dostaneme k tomu, že by, co se týče zdravotních rizik, problém být neměl... Alespoň ne pro civilní obyvatelstvo, pokud nebude lézt přímo do svazku, nebo se nebude po delší dobu pohybovat v chráněných oblastech.
??? --- 16:26:08 31.3.2009
JOHNYTHEDEVIL: a v Japonsku vsichni na Tvoje parazitni zareni houfne zdechaj... jak lidi tak zvirata...
JOHNYTHEDEVIL --- 15:28:06 31.3.2009
ATOMOUSEK: zejmena v techto technickych vecech dam na veci kterym sam rozumim. To co jsi napsal o duvere, zrejmne plati na tebe, protoze evidentne te "smerovost" anteny priliz nevzrusuje - nepripada ti dulezita. Pritom prave parazitni vyzarovani ve smeru hlavniho svazku muze realne zpusobit soustavne ozarovani vseho co se nachazi pod horizontem = nas. Ty ostatni parazitni laloky, zejmena ty bocni a zadni nejsou zadnou hrozbou, pouze v bezprostredni blizkosti, nebot jsou tyto osetreny umistenim zakladny a jsou pohlceny okolimi kopci.
Pro me je to jasna vec, hl.hygienik dostal za ukol vydat pozitini hodnoceni a zmeril to co bylo snadno zmeritelne a z hlediska ochrany zdravi nepriliz dulezite. Pokud by se tim seriozne zabyval, zabyval by se preci temi 99,99% energie vyzarene ve smeru hlavniho svazku a ne tim zbytkem, ktery navic nema diky umisteni mezi kopci realnou sanci nekoho mimo obsluhy ohrozit.
ATOMOUSEK --- 14:03:11 31.3.2009
JOHNYTHEDEVIL: Ne. Chci tim rici, ze jsem se setkal s lidmi, kteri vyvijeji radary, a ze je to vysoce odborna cinnost, ktera s sebou nese mnoho zajimavych ukolu. Tim padem mi nepripada kritika technickych parametru bezneho stankare s preskrtnutou bombou a nudli u nosu relevantni.
A pripada mi, ze clovek musi mit hodne nos nahoru, aby vykladal o tom, jake parametry se mely merit a jake se mely dopocitat. Coz vice mene souvisi i s tebou, ale predpokladam, ze o metodologii hodnoceni projektu radaru jsi se dozvedel ze zdroju, kterym veris. Cili kritika je spise mirena na ty, kteri umyslne podobne informace vytvareji, nez na ty, kteri je naivne siri.
JOHNYTHEDEVIL --- 13:33:19 31.3.2009
ATOMOUSEK: to je dalsi logicky problem. Skoda ze vice lidi nevidi takove drobne detaily, ktere v dusledku zcela meni vyznam vladnich prohlaseni o neskodnosti planovaneho radaru. I bez teto drobnosti ma vladni propagadna vazne diry na poli ochrany zdravi a ziv.prostredi.

Co presne myslis vetou > a z pohledu laika se to zda byt neresitelne ? Myslis tim ze vlastnosti hlavniho svazku jsou nezmeritelne ? To snad ne ....