Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
DĚTSKÝ POKOJ - nábytek & vybavení, rady & postřehy
LUCCHA

[http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/detskypokoj1.jpg] [http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/detskypokoj3.jpg] [http://www.synaesthesia.mysteria.cz/home/nyx/kids/detskypokoj2.jpg]


DĚTSKÝ POKOJ - DĚTSKÝ SVĚT

Jak jste zařídili svému dítěti pokoj? Kde jste se inspirovali? Co jste si sami vyrobili? Jakpak jste ho vyzdobili?
Vše o dětském pokoji patří sem: fotky, články, rady, typy, plánky apod.


spřízněné kluby na NYXu:

rodina: KLUB POKROČILÝCH RODIČŮ + MATEŘSKÝ CIT + TVOŘÍME S DĚTMI A PRO DĚTI
kutil: DOMÁCÍ VÝROBA ORIGINÁLNÍHO NÁBYTKU + DOMÁCÍ KUTIL + KUTÍME A VYRÁBÍME
domácnost: DOMÁCNOST, ANEB ... + DOMÁCÍ ROZPOČET + FOTKY BYTEČKŮ A DOMŮ
design: BYTOVÉ DEKORACE + DOMÁCÍ FLÓRA + INTERIER DESIGN + ŽIVOT NA BALKONĚ + ZAHRADY
nábytek: BAZAR NÁBYTKU + IKEA + POČÍTAČOVÝ NÁBYTEK + EDITACE KOLEJNÍHO POKOJE


Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .


Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SYNAESTHESIA --- 21:48:05 20.12.2007
Pro maminku v pohybu

Ne každá mladá maminka bydlí v ideálním bytě a ne každá má pro své miminko k dispozici prostorný dětský pokoj, kam se vejde veškeré potřebné zařízení. Občas je byt příliš malý a je nutné prostorem pořádně šetřit. Nebo mamina i s miminkem často jezdí na delší dobu na chatu či k rodičům. V takovém případě je zase užitečné, když může všechno, co děťátko potřebuje, snadno sbalit a přestěhovat.

[http://i.lidovky.cz/07/121/lngal/BYT1f7980_01_SonaS.jpg] [http://i.lidovky.cz/07/121/lngal/BYT1f7980_02_a_SonaS.jpg]

Dobrý nápad, který se hodí i do malého bytu, i pro „stěhovavou“ maminku, měla mladá designérka Lenka Šeniglová, která vymyslela a pro své vlastní miminko i vyrobila mobilní přebalovací pult. Můžete ho zavěsit na dva háčky, které na vhodném místě upevníte do stěny – složený zabere asi tolik místa jako obraz, a když ho otevřete, můžete miminko pohodlně a bezpečně přebalit. Místo na přebalování, které má běžně podobu poměrně rozložitého kusu nábytku, se v tomto případě vejde i do opravdu malého bytu. Konstrukce unese asi dvacet kilo a všechno, co na přebalování potřebujete, máte hezky po ruce.

Pult je ušitý z odolného a umyvatelného textilního materiálu, z jakého se šijí i tašky a batohy, a zpevněný je dvěmi vrstvami lehkého a pevného lexanu. Zpevňující konstrukci lze snadno vyndat a látku můžete vyprat v pračce – snadné čištění je u miminek důležité. Nafukovací polštářek se zvýšenými okraji zabezpečí, aby děťátko z pultu nespadlo. Další výhodou tohoto netradičního řešení je to, že přebalovací pult se dá snadno sbalit – jako tašku si ho můžete přehodit přes rameno plece a hurá na chatu nebo k rodičům na čerstvý vzduch.

Snad jedinou chybičkou tohoto praktického nápadu, který jeho autorka nazvala Baby boom, je to, že se Lence nepodařilo najít výrobce, který by skládací přebalovací pult nabídl i ostatním maminkám. Tak ho tedy nabízíme alespoň jako inspiraci pro ty šikovnější.

[http://i.lidovky.cz/07/121/lngal/BYT1f7981_02_d_SonaS.jpg] [http://i.lidovky.cz/07/121/lngal/BYT1f7982_03_b_SonaS.jpg]

www.bydleni.lidovky.cz
SYNAESTHESIA --- 22:27:02 17.12.2007
[http://www.mariannebydleni.cz/img/clanky/180.jpg]

www.mariannebydleni.cz

Domácí ruční práce ani ve světě plném zboží neztratily smysl. Jejich výsledkem je totiž vždy originál. Molitanová kostka podle našeho návodu se navíc zatím v žádném obchodě nevyskytuje. Dokud existuje jen na této stránce, můžete si předem dobře promyslet, k jakému účelu bude sloužit, a pak ji vyrobte na míru. Zvolíte-li měkký molitan, bude pravděpodobně sloužit na hraní, na odkládání drobných hraček a podobně. Pevnější molitan ji předurčí k sezení. Pak by měla odpovídat výšce budoucího majitele. Obstarejte si bavlněný flanel ve dvou barvách a molitanovou krychli, pravítko, tužku, nůžky a rýsujte, měřte, aplikujte a sešívejte!

[http://www.mariannebydleni.cz/images/655-kostka1.jpg] [http://www.mariannebydleni.cz/images/656-kostka2.jpg] [http://www.mariannebydleni.cz/images/657-kostka3.jpg]

1. šablony
I kdyby vás to svádělo sebevíc, písmena nestříhejte od oka, ale napřed si za pomoci čtvrtky, ostré tužky, pravítka a nůžek pečlivě vyrobte šablonu.

2. obšívejte
Na výrobu písmen použijte měkkou látku, která se netřepí (doporučujeme flanel nebo tenkou plsť) a entlovacím stehem přišijte aplikace na vystříhané čtverce.

3. povlečte
Čtverce sešijte, poslední stranu krychle nechte volnou a povlečte připravený molitan. Poslední stranu musíte došít ručně. Snažte se, aby váš steh nezůstal nic dlužen tomu strojovému.
??? --- 22:03:37 27.11.2007
lepsi projizdet po znackach, napriklad http://shop.annaviktorie.cz/detsky-pokoj-v48
??? --- 21:59:57 27.11.2007
uaaa co jsem nasla!! http://shop.annaviktorie.cz/
SYNAESTHESIA --- 20:36:55 22.11.2007
dobrej nápad je ta role papíru na malování:

[http://www.dvojcata.kat.cz/Pokojicky/55.JPG]