Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Programovani v C#, F# a dalsich jazycich pro .NET, Mono a ostatni CLI implementace
TENCOKACISTROMY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CERMI_FOX --- 15:39:07 27.3.2017
???: jdou přepsat šablony pro "Add new item", ale tam imho nedáš tu podmínku "pokud existuje namespace"
MORMEGIL --- 15:11:30 27.3.2017
???: Tak „ručně dopisovat“… To jsou snad dvě klávesy při prvním použití něčeho z toho namespace, ne?
??? --- 14:22:09 27.3.2017
Je nějaká možnost, jak donutit VS2012/2017 k tomu, že pokud je v solution jeden specifický projekt (pojmenovaný třeba Utils) s třídou obsahující extension metody, tak při každém vkládání nové třídy do projektu referencujícího tento specifický projekt v rámci solution automaticky přidal do této třídy následující kód
using Utils.MethodExtender;
? V 90% případů tento projekt referencují všechny ostatní projekty v solution a mně se pořád nechce tenhle using do každé třídy nové dopisovat. Díky
NECROMAN --- 16:49:06 25.3.2017
Daruji trika Microsoft/Nokia, kdo by měl zájem. Osobní předání v Praze nebo za poštovné:
Daruji trika Microsoft/Nokia - Album on Imgur
http://imgur.com/a/gJQcK
UETOYO --- 19:24:22 24.3.2017
Máte nějakou preferovanou adresářovou strukturu pro .NET Core projekt? Když jsem před rokem pokukoval po .NET Core, tak tam byl src/tests a project.json soubor. Teď koukám, že se vracíme opět ke XML *solution* souboru a `src`, `tests` adresáře nepotkávám viz https://github.com/dotnet/docs/blob/master/docs/core/testing/unit-testing-with-dotnet-test.md.
UETOYO --- 18:14:23 20.3.2017
HALCYON: Ano, ale to mi to trvalo, než jsem to popsal. Trochu si to vyladím a případně se tu zase hloupě zeptám :D
HALCYON --- 17:47:15 20.3.2017
UETOYO: Jo tak. A v applikačním kontejneru máš jen runtime. Už rozumím.
UETOYO --- 13:45:40 20.3.2017
HALCYON: "S SDK (dotnet?) v jiném kontejneru si nejsem jistý, že vím o čem mluvíš." Používám docker image z https://hub.docker.com/r/microsoft/dotnet/
jen pro vývoj 1.1.1-sdk, takže z něho volám všechny příkazy `dotnet ...` Ten je jen na mém stroji, abych ho nemusel instalovat přímo.
HALCYON --- 12:47:45 20.3.2017
UETOYO: Tož dává a je to tak podle mě i správně :). S SDK (dotnet?) v jiném kontejneru si nejsem jistý, že vím o čem mluvíš. Vždycky musí být nějaký výchozí docker image, na který se přibalují další věci co potřebuješ.

Přes compose pak už jen nakonfiguruješ a připravíš nějaký celistvý funkční celek (jeden image na web appku, druhej např. na apiny a třetí třeba na db). Workflow asi jak u čeho a jak kdo, já docker používám spíš jenom k tomu jak vyzkoušet víc platform rychle a bez nějakých větších komplikací...
UETOYO --- 12:01:07 20.3.2017
HALCYON: Ó ano volal :D, Chtěl jsem se právě zeptat na workflow. Už jsem se asi nějak zorientoval, ale nemám to dost osahané.

Mám vytvořený kontejner z obrazu, který obsahuje SDK. Ten používám jen na vývoj abych nemusel mít SKD na stroji. Ten si vždy spustím před vývojem abych mohl používat dotnet new, publish, watch atd., nastavené volume na adresář projektu a taktéž porty. Jestli jsem to pochopil, tak spouštím s --rm, protože všechno co bych někam uložil do kontejneru nepotřebuji a klidně zahazuji po vypnutí.

Pak mám obraz bez SDK, vývojový, pro ten mám napsaný Dockerfile v projektu, ten slouží k distribuci aplikace.
Teď mne čeká nastavit poslední obraz pro testy nad databází, takže asi to slepím pomocí docker-compose.

Zatím mi to takto funguje, ale koukal jsem, že to fworkflow může hodně variovat. Např. v hodně ukázkách předpokládájí že máš SDK na stroji, ale já ho mám radši mimo v dalším kontejneru -- dává to smysl?