Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sociologie
BALVAN42
Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)

http://socionet.cz/sociologicky-kalendar

Sociologie na Cyberspace.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JINDRICH --- 13:53:48 13.2.2020
Výzkumný a vývojový pracovník/ce – rodina a stárnutí populace
KARIÉRA – Výběrová řízení – VÚPSV, v. v. i.
https://www.vupsv.cz/o-nas/kariera-vyberova-rizeni/

Realizace výzkumných projektů zaměřených na problematiku rodiny a stárnutí populace s použitím metod kvantitativních (dotazníková šetření) a kvalitativních (moderování hloubkových rozhovorů a skupinových diskusí).
Příprava projektů, komunikace se zadavateli, aktivní vyhledávání nových projektů, vedení projektů.
Zpracování kvantitativních a kvalitativních dat, tvorba závěrečných zpráv a prezentací pro odbornou i laickou veřejnost, tvorba metodik.
Součinnost s vedoucí výzkumné pracovní skupiny; s manažery jednotlivých projektů.

nejpozději do 17. 2. 2020

ACHERON --- 17:42:56 5.2.2020
TLAMPAC: to zrovna ne, to jsou idealni typy takze prechod je v tomto případě pozvolny

???: slo by ten dotaz preformulovat? nejde z toho poznat o co ti jde
TLAMPAC --- 16:43:36 4.2.2020
???: Jestli by pokračovala? No on tam je kvalitativní skok z Gemeinshaft na Gesellschaft, ne?
ACHERON --- 21:22:42 2.2.2020
???: motas jabka a hrušky :) chces jabka nebo hrusky?
??? --- 18:29:37 31.1.2020
Ahoj, trapna otazka, ale jaké je rozdelení spolecnosti, napr. mate mne jako jedince, ja jsem soucast nejaké nuklearni rodiny (otec, matka, ja jako dite), a jak by pokracovala tao diferenciace k co nejvseobecnejsimu vc. soc. role.
WYNDMYLL_238 --- 8:55:58 27.8.2019
ACHERON: možná by o samotném tomto fenoménu mohl někdo napsat disertaci
ACHERON --- 9:58:30 23.8.2019
ty jo tak koukám, že máme docela smůlu na přijímání podivných individuí, který nemají obsažený základní diskuse v oboru, studují v oboru doktorát a věnují svůj život obraně "starých dobrých pořádků"...

Vítězslav Kremlík - Blog iDNES.cz
https://kremlik.blog.idnes.cz/

ACHERON --- 21:26:58 28.2.2019
celkově obor trpí silnou demencí, když se masturbuje pomocí složitých modelů, aniž by padala otázka, jestli je možné předpokládat objektivní existenci cílového modelu v realitě a zda snažení o takový model není jen jednou z alternativ...
ACHERON --- 21:25:48 28.2.2019
KOLAC: tak hlavně se to nesmí brát vážně, je to povzdych staryho dědy, i když je pravda, že v US, kde ma sociologie blizko humanities je to tragedie
PALO_FABUS --- 19:07:14 28.2.2019
KOLAC: stejně tak je smysluplné vzít potaz, že obory nejsou věčné a můžou stejně vznikat jako i zanikat, když se jejich výchozí předpoklady podstatně promění, přeskupí do oborů jiných či zcela erodují... takovým výchozím předpokladem může být například existence sociálních jevů, které zmiňuješ, jako něčeho fundamentálně odlišného od jevů přírodních (což zpochybňuje třeba Latour: Nikdy jsme nebyli moderní nebo "Gabriel Tarde and the End of the Social")