Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sociologie
BALVAN42
Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)

http://socionet.cz/sociologicky-kalendar

Sociologie na Cyberspace.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WYNDMYLL_238 --- 8:55:58 27.8.2019
ACHERON: možná by o samotném tomto fenoménu mohl někdo napsat disertaci
ACHERON --- 9:58:30 23.8.2019
ty jo tak koukám, že máme docela smůlu na přijímání podivných individuí, který nemají obsažený základní diskuse v oboru, studují v oboru doktorát a věnují svůj život obraně "starých dobrých pořádků"...

Vítězslav Kremlík - Blog iDNES.cz
https://kremlik.blog.idnes.cz/

ACHERON --- 21:26:58 28.2.2019
celkově obor trpí silnou demencí, když se masturbuje pomocí složitých modelů, aniž by padala otázka, jestli je možné předpokládat objektivní existenci cílového modelu v realitě a zda snažení o takový model není jen jednou z alternativ...
ACHERON --- 21:25:48 28.2.2019
KOLAC: tak hlavně se to nesmí brát vážně, je to povzdych staryho dědy, i když je pravda, že v US, kde ma sociologie blizko humanities je to tragedie
PALO_FABUS --- 19:07:14 28.2.2019
KOLAC: stejně tak je smysluplné vzít potaz, že obory nejsou věčné a můžou stejně vznikat jako i zanikat, když se jejich výchozí předpoklady podstatně promění, přeskupí do oborů jiných či zcela erodují... takovým výchozím předpokladem může být například existence sociálních jevů, které zmiňuješ, jako něčeho fundamentálně odlišného od jevů přírodních (což zpochybňuje třeba Latour: Nikdy jsme nebyli moderní nebo "Gabriel Tarde and the End of the Social")
KOLAC --- 16:37:38 28.2.2019
WYNDMYLL_238: Clanok je pekne zhrnutie historie sociologie ale tak niak wau unava jednotlivcov a ich vlastna nemohucnost uchopit veci novou optikou (ak teda existuje a podla mna ano) zabija cely odbor, cize, ked starsia generacia nenasla dost "materialu a sil" pre "prevratne" objavi /neviem preco je to takto hodnotene akoze dlho(co to vlastne znamena dlho?)nevznikla nova myslienkova skola tak odbor nema buducnost?/

Nieje to skor novy zaciatok, resp. pokracovanie vied spolu, tak ako sa veda kedysi rozdelila na specializacie tak sa dnes jednotlive specializacie spajaju do jednej vedy ? Nemozu zato skor nase nove technicke moznosti v ramci spracovania a analyzi dat ?

Ked si tak vezmem, sociologia z casti vznikla na skumanie a popisanie socialnch javov, to znamena, ze uz su vsetky popisane a ich vztahy navzajom urcene ? O slove dynamika a modernej dobe sa mi ani rozpisovat nechce.

Pride mi to ako keby sociologia (resp. jej predstavitelia ) dostala depresiu a potrebovali psychoanalytika, ale na samovrazdu by som rozhodne este nepomyslal. Rozpravat o sociologoch ako o ideovo zatezanych mi pride scestne, ideovo zatazen mozu byt jednotlivci nie cela veda, pokial k tomu doslo tak mate pravdu vedou uz nieje, ale tento pocit som nemal teda aspon z okolia

Co maju urobit archeologovia alebo etnografovia tam tiez niesu zasadne objavi.
A co sa tyka sirsej veejnosti ano bolo by fajn keby sa zaujimala o vedu ako dobre vieme sirsiu verejnost veda nezaujima maximalne ich zaujimaju "objavi" a to len na chvilu.

sociologicka optika mi este stale zmysluplna pride, ci ekonomia opustia raj cisiel a zacnu sa pozerat na veci aj z ineho uhla ? :))

WYNDMYLL_238 --- 17:04:27 26.2.2019
KOLAC: "Sociologie tedy snad splnila svůj účel a v jejím konečném zániku bychom neměli vidět velkou intelektuální tragédii." (P. L. Berger - http://www.revuepolitika.cz/clanky/799/co-se-to-stalo-se-sociologii)

Aneb fantastický doslov ke knize hojně doporučované zájemcům o studium pro prvotní vhled do sociologie. Sám si pamatuju, jak jsem z toho byl zmatený. Odradit jsem se sice nenechal, ale jakási podvědomá nejistota o smysluplnosti našeho snažení mi zůstala.
KOLAC --- 23:22:55 25.2.2019
ACHERON: ako to, ze je permanentne polomrtvi ? resp. co sa tym mysli a co ci ma cenu ??
ACHERON --- 7:59:04 22.2.2019
???: to je ale schvalne, sociologie je permanentně polomrtvý obor řešící otázku proč je polomrtvý a jestli to ma všechno cenu :)
??? --- 10:12:42 20.2.2019
Je to tady sice už nějakou dobu mrtvý, ale třeba se na to někdo z Vás podívá. Mám zajímavou nabídku práce na plný úvazek

"Hledáme výzkumníka, který se nebojí čísel.

Jsme středně velká výzkumná agentura, která si zakládá na tom, že není továrna na výzkumy.

Proč dává smysl pracovat s námi?
- Nemáme nějaké role nebo pracovní pozice. Jsme flexibilní pracovní tým a hledáme někoho, kdo se ujme toho, co mu jde nejlépe. Zbytek firmy rád vyjde vstříc, jsme zvyklí si pomáhat.
- Nepracujeme s hotovými řešeními. Neplníme pouze čísla do předem připravených tabulek. Máte možnost si systém práce nastavit tak, aby dával smysl i Vám.
- Máme zajímavé projekty prakticky napříč všemi sektory. Pokud Vás zajímá konkrétní téma, můžete si dané projekty přivlastnit a dát jim svůj otisk.
- Možná nás neznáte, ale máme k dispozici rozsáhlý panel respondentů. Práce u nás znamená i velké důležité projekty na robustních vzorcích. Se zkušenostmi z Perfect Crowd se ve světě neztratíte.
- A pak také pracovní mobil, počítač, svobodná pracovní doba, možnost pracovat z domova, káva apod.

Koho hlavně hledáme?
- Někoho, kdo má SPSS docela rád. Už spolužáci na škole se k němu / k ní obraceli pro radu, jak se co má spočítat.
- A někoho, kdo má rád, když ví, kam kráčí. Kdo si raději věci promyslí.
- Někoho, kdo má chuť se učit."

Jsem tu pro Vaše dotazy na: jan.schmid@perfectcrowd.com