Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sociologie
BALVAN42
Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)

http://socionet.cz/sociologicky-kalendar

Sociologie na Cyberspace.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PALO_FABUS --- 19:27:18 30.9.2012
MIKATCHOU: mám jenom fotokopii jednoho článku, kterou mi udělala paní v univerzitním archivu ze svazku, kterou přinesla nějaká jiná paní odněkud z vyššího poschodí, a já pak čekal v kanceláři té první a díval se na ni, než mi to dokopíruje ; můj nejbizarnější zážitek z "přístupu" k databázi :))
MIKATCHOU --- 9:30:30 30.9.2012
???:
VSOUKOLOHLOR: to jsou nějaká prehistorická vydání, ne?
ACHERON --- 20:09:59 29.9.2012
SHYLOCK: ano :) jde hlavně o menší companies zaměřené na aplikaci inovátorských přístupů a kreativitu, třeba Cír atp, ale moc toho není - to tedy zužuji spojení "aplikovaná sociologie" na něco, co bylo asi tou otázkou myšleno, jinak je samozřejmě využití ve státní správě (když jsem byl na MPSV naposled, zadavatelé grantů byly polovina vystudovaní z FSV) id BALVAN by mohl vědět konkrétněji
SHYLOCK --- 20:03:41 29.9.2012
tak jeden lamáckej dotaz:
rád bych se zeptal,jaký možnosti nabízí sociologie člověku, kterej se specialuzuje na jají aplikovanou formu, v případě, že nechce pracovat pro společnosti typu MillwardBrown a další korporace?
Otázka tedy zní: dá se aplikovaná sociologie využít v menší,více familiarní komerční společnosti?Popř.jak?Proč taková firma potřbeje sociologa?
Děkuju.
VSOUKOLOHLOR --- 18:36:52 29.9.2012
MIKATCHOU: Existuje a dokonce je volně přístupná.

Cesky lid
http://tyfoza.no-ip.com/ceskylid/index.htm
MIKATCHOU --- 11:03:18 29.9.2012
ahoj, chtěla bych se zeptat jestli někdo z vás nemá nějaké výtisky časopisu Český Lid, nebo jestli třeba nemáte nějaké články v PDF co tam vyšly (naskenované, vím, že online verze neexistuje)... potřebovala bych se podívat na to jakým stylem se tam píše. Díky moc!!!
PHANTA_RHEI --- 15:49:35 25.9.2012
DUNAR_: Thnx.
DUNAR_ --- 21:51:41 24.9.2012
PHANTA_RHEI: Napiš Ondřeji Špačkovi z FSV/FHS, asi by se to dalo zařadit do série Sociologických večerů.
PHANTA_RHEI --- 13:17:50 24.9.2012
Přeposílám, ozvěte se:

Vážení,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc při koordinaci akce Fishead. Fishead je film, který vznikl v české produkci, vychází ze studie Corporate psychopathy: Talking the walk od kolektivu autorů Babiak P, Neumann CS, Hare RD (publikováno v Behav Sci Law. 2010 Mar-Apr;28(2):174-93). Více informací o filmu naleznete na http://www.fisheadmovie.com/

V současné době se podílíme na uvedení tohoto filmu českému publiku. V souvislosti s tím chceme pořádat projekce a diskuse na VŠ. Diskutující budou převážně odborníci z řad psychiatrů, ale také sociologů a ekonomů, diskuse by měly probíhat na téma "Duševní zdraví a zlo ve společnosti".

Dejte mi prosím vědět, zda máte zájem se na těchto akcích podílet. Představu o spolupráci máme takovou, že my zajistíme film, diskusi a mediální ozvěnu, Vy zajístite promítací prostor a propagaci akce prostřednictvím Vašich nejen internetových sociálních sítí. Záleží ale na dohodě, pokud byste třeba chtěli aktivně přispět do diskuse, vítáme to.

Velmi prosím o rychlou odpověď a nejlépe o telefonické spojení, abychom se dohodnuli na detailech. Děkuji moc a zdravím,

Petr


PhDr. Petr Winkler
Laboratoř sociální psychiatrie / Laboratory of Social Psychiatry
PCP / Prague Psychiatric Center
Ústavní 91, 181 03 Praha 8 - Bohnice

GSM: 00420 728 221 883