Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sociologie
BALVAN42
Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)

http://socionet.cz/sociologicky-kalendar

Sociologie na Cyberspace.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DUNAR_ --- 14:25:37 24.1.2011
ACHERON: Jasný... spojitý věci by se měly vykládat spojitě. :)

Btw. nevíš o nějakým fajn čtivu k "vlivu technologií ala mobil-internet na vnímání sociálního času"?
ACHERON --- 11:01:28 24.1.2011
DUNAR_: ano, musím přiznat, že moje běžné chápání pojmu mobilita je dost zredukované na klasické uvažování á la Sorokin - v "sociálním prostoru", který není až tak prostorem geografickým. Proto uvažuji o tom, že bych sociální mobilitu vykládal spojitě s jejím prostorovým zakotvením - v současnosti se to totiž snad už jinak ani vykládat nedá, aby to neznělo archaicky - podle blbosti znění těch otázek ale předpokládám, že ten význam tam byl právě klasický učebnicový redukovaný :)
??? --- 0:55:44 24.1.2011
DUNAR_: Jo, ja ji nakonec vyradila ze svyho vyberu, nastesti tam je nejaka moznost volby.
DUNAR_ --- 0:29:18 24.1.2011
???: Na tu otazku bych neodpovidal, protoze je nesmyslna. Bez kontextu je mozne odpoved jen hadat. Vubec neni jasne, jak si vylozit slovo mobility. To, co pise ACHERON, je silna redukce slova mobility jen na ty socialni. S tim treba ja nemuzu souhlasit. (Btw doporucuju mrknout na casak Mobilities, vychazi uz par let.)

PALO_FABUS: nebo taky stav X proces, ono na tu blbě položenou otázku toho lze vymyslet docela dost.
PALO_FABUS --- 23:30:55 23.1.2011
???: a není za tím rozdíl mezi synchronií a diachronií?
??? --- 23:20:33 23.1.2011
ALTAR_OF_FILTH: Dobrej napad
ALTAR_OF_FILTH --- 23:19:36 23.1.2011
???: Možná bude lépe napsat finanční orgány, aby ses zbytečně nezaplétala do jejich struktury.
??? --- 23:15:59 23.1.2011
ACHERON: Jo jasne, ja u ty prvni resila prave spis to, jaky instituce maji pravo vysi prijmu sledovat. A dekuju jeste jednou.

ALTAR_OF_FILTH: Dikes, nebyla jsem si jista.
ALTAR_OF_FILTH --- 23:06:49 23.1.2011
???: Příjmy obyvatelstva sledují FÚ jako správci daně z příjmu FO i PO určitě.
ACHERON --- 22:55:03 23.1.2011
???: první otázka má dvě složky, faktickou/deskriptivni a normativni. na prvni je odpoved jednoducha, na druhou je treba odpovedet na zaklade urcitych hodnot a pravniho ramce.
prvni slozka> protoze to umoznuje sledovat rozdily v sancich podle (disponiblniho) ekonomickeho kapitalu ze sociologickeho hlediska a protoze to umoznuje sledovat prijmove nerovnosti a vyvoj zivotni urovne ze spise ekonomickeho hlediska


odpoved na druhou otazku vzdy zavisi na pravnim ramci, v tomto ohledu je to pravni otazka, nikoli sociologicka, proto te odkazu na jine forum :)