Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sociologie
BALVAN42
Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)

http://socionet.cz/sociologicky-kalendar

Sociologie na Cyberspace.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DUNAR_ --- 7:31:25 23.9.2010
ACHERON: Nejen pro něj, ale i třeba pro lidi, co na to dělaj bc.
ACHERON --- 21:50:29 22.9.2010
DUNAR_: no tak to bude mít bobr radost až se tu objeví :)
DUNAR_ --- 17:21:23 22.9.2010
Kdyby se někomu chtělo podělit se o svoje zkušenosti se suburbanizací... :)

Webový portál Suburbanizace.cz nabízí možnost publikovat příspěvky související s procesem suburbanizace a urban sprawl. Máme zájem o příspěvky zaměřující se na
problematiku rezidenční i komerční suburbanizace jak v České republice tak i v statních evropských zemích. Naším cílem je vytvořit na webu publikační platformu pro dborníky, mladé výzkumníky a studenty, kteří se zabývají problematikou suburbanizace, stejně jako pro experty z praxe, představitele veřejné a státní správy a další aktéry suburbánního rozvoje, kteří jsou ochotni sdílet své dosavadní zkušenosti.

http://www.suburbanizace.cz/publikuj/publikacni_vyzva_autorum.pdf
DUNAR_ --- 10:38:05 22.9.2010
ACHERON: aale, neco me napadlo a neumel jsem to chytre napsat. na toho Senetta mrknu, deCertau znam... a na klasiky pecu.
ACHERON --- 8:09:37 22.9.2010
DUNAR_: ?? coto je za blábol? :)

zkus určitě
- posledního Senetta
- deCerteau
-

a nezapomeň na Marxe a Maxe Webera :)
DUNAR_ --- 13:48:09 21.9.2010
znate nejakou fajnovou knizku / clanek, kterej by se zabyval vyvojem vztahu a vazeb mezi rutinnima aktivitama /rutinizovanuma a nerutinnima / nerutinizovanyma aktivitama? klidne vztazeny k tajmspejs... :)
MAFO --- 23:39:38 18.9.2010
nemel byste nekdo prosim elektronicky knihu
Research methodology: a step-by-step guide for beginners - autor Ranjit Kumar, vydalo Sage 2005
?
??? --- 10:12:59 17.9.2010
APOSTRI: mne teda, jestli se muzu zapojit, nepripada, ze by do Prahy dolehla nejaka vlna xenofobie - ta je v ceske spolecnosti rekl bych stabilni (cisla nemam, jen hadam). Spis se toho mistni politici chytaji vzdycky, kdyz zrovna nedokazou uchopit nejaka jina temata.

Jinak receno nemyslim, ze by nejake billboardy odrazely nalady ve spolecnosti; spis bezradnost jednotlivcu.
APOSTRI --- 3:06:25 17.9.2010
VON_GILOTINE: Souhlasim, akorát my prijde že ač jsou strany asi odrazem spolecnosti, tak nejsou jejím hlasem. Ten zmíněný nezajem a znechucení lidi politikou my přijde jako problem zaprve institucionalně minimalistické verze demokracie (2x za 4 roky hodit někam listek je opravdu malo) a za druhé toho že peníze se zdá (alespoň dle medií) mužou ovlivňovat politiku (lobovani a korupce) vic než lidi, takže to cele vypada jen jako takové divadlo.

JINDRICH: Krom toho že se to propojuje s realnou politikou, jak říkaš, my ještě nové příjde i to že dřiv si myslím se to neoběvovalo tak moc na předvolebních billboardech a rozhodně ne napříč politickým spektrem. Je možné že je to važně zkreslené tím že beru v uvahu jen Prahu a že jen sem teď dolehla nějaka vlna xenofobie, která byla všude jinde.
JINDRICH --- 0:06:30 17.9.2010
APOSTRI: "Cigoši", "nepřizpůsobiví" a "přistěhovalci" byli holt trháky minulých pár sezón a tadleta témata jen nyní nahradili ještě mediálně nevytěžení bezďáci a feťáci. Mě připadá, že nejde o moc významnou změnu, jen se "pozornost" médí přeorientovala na jinak definované obětní beránky. Jako horší mi připadá, že se to propojuje s reálnou politikou - viz ten v praze nedávno schválenej "akční plán", házení klacků pod nohy Naději či přesun centra pro pomoc závislejm někam mimo město.