Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sociologie
BALVAN42
Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)

http://socionet.cz/sociologicky-kalendar

Sociologie na Cyberspace.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ACHERON --- 8:09:37 22.9.2010
DUNAR_: ?? coto je za blábol? :)

zkus určitě
- posledního Senetta
- deCerteau
-

a nezapomeň na Marxe a Maxe Webera :)
DUNAR_ --- 13:48:09 21.9.2010
znate nejakou fajnovou knizku / clanek, kterej by se zabyval vyvojem vztahu a vazeb mezi rutinnima aktivitama /rutinizovanuma a nerutinnima / nerutinizovanyma aktivitama? klidne vztazeny k tajmspejs... :)
MAFO --- 23:39:38 18.9.2010
nemel byste nekdo prosim elektronicky knihu
Research methodology: a step-by-step guide for beginners - autor Ranjit Kumar, vydalo Sage 2005
?
??? --- 10:12:59 17.9.2010
APOSTRI: mne teda, jestli se muzu zapojit, nepripada, ze by do Prahy dolehla nejaka vlna xenofobie - ta je v ceske spolecnosti rekl bych stabilni (cisla nemam, jen hadam). Spis se toho mistni politici chytaji vzdycky, kdyz zrovna nedokazou uchopit nejaka jina temata.

Jinak receno nemyslim, ze by nejake billboardy odrazely nalady ve spolecnosti; spis bezradnost jednotlivcu.
APOSTRI --- 3:06:25 17.9.2010
VON_GILOTINE: Souhlasim, akorát my prijde že ač jsou strany asi odrazem spolecnosti, tak nejsou jejím hlasem. Ten zmíněný nezajem a znechucení lidi politikou my přijde jako problem zaprve institucionalně minimalistické verze demokracie (2x za 4 roky hodit někam listek je opravdu malo) a za druhé toho že peníze se zdá (alespoň dle medií) mužou ovlivňovat politiku (lobovani a korupce) vic než lidi, takže to cele vypada jen jako takové divadlo.

JINDRICH: Krom toho že se to propojuje s realnou politikou, jak říkaš, my ještě nové příjde i to že dřiv si myslím se to neoběvovalo tak moc na předvolebních billboardech a rozhodně ne napříč politickým spektrem. Je možné že je to važně zkreslené tím že beru v uvahu jen Prahu a že jen sem teď dolehla nějaka vlna xenofobie, která byla všude jinde.
JINDRICH --- 0:06:30 17.9.2010
APOSTRI: "Cigoši", "nepřizpůsobiví" a "přistěhovalci" byli holt trháky minulých pár sezón a tadleta témata jen nyní nahradili ještě mediálně nevytěžení bezďáci a feťáci. Mě připadá, že nejde o moc významnou změnu, jen se "pozornost" médí přeorientovala na jinak definované obětní beránky. Jako horší mi připadá, že se to propojuje s reálnou politikou - viz ten v praze nedávno schválenej "akční plán", házení klacků pod nohy Naději či přesun centra pro pomoc závislejm někam mimo město.
VON_GILOTINE --- 22:21:14 15.9.2010
APOSTRI: strany si uvedomuji nezajem a znechuceni lidi "politikou" (viz snaha o nove tvare atp) a tak se je snazi aktivizovat pomoci podbizivych hesel nazacujicich vyreseni "problemu" ktere by kazdy rad videl "vyreseny". jen chteji aby lidi prisli k volbam a strany tak neprisly o hlasy vinou radikalnejsich hesel radikalnejsich stran.
ekonomizace mysleni fandi "reseni problemu". strany se snazi pusobit cinne a cilevedome. jsou odrazem spolecnosti.

tvuj zaver je prvni metou, lze jit dale. verim, ze to dokazes. muj je jen druhou.
ACHERON --- 20:44:49 15.9.2010
APOSTRI: jo, je to tak. je třeba nějak ulovit důchodce
APOSTRI --- 20:13:48 15.9.2010
Zajimalo by mně co si jako kolegove sociologove myslíte o těch předvolebních sloganech, které se teď oběvují ze všech stran (aspoň tady na Praze 5) hlasající věci jako "Ne feťakům, bezdomovcům a hernám!" či "Nulova tolerance faťakům!" apod.

Mně osobně to zneklidňuje a přijde my pravděpodobně to za
a) důsledek toho že politici určují své slogany a programy podle svých průzkumu veřejného mínění.
b) doklad toho že se politika (a tedy asi i veřejné mínění) radikalizuje a začíná mít sklony zase k nějakému honu na čarodějnice nebo tak něco.

Co mně na tom přijde nejhorší (a odsud všechna hodnotova neutralita stranou) je fakt že se to otačí proti těm socialně nejslabším a nejbezmocnějším lidem (bezdomovcům) a proti zavíslím na drogách, které by sice společnost měla řešit, ale ne kopancem do ksichtu.
KONNY --- 13:19:32 11.9.2010
nevím, jestli jste si všimli, ale 2. září zemřel Shmuel Eisenstadt...