Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Sociologie
BALVAN42
Klub je zaměřen na odbornou diskuzi a výměnu info z oblasti všech paradigmat sociologie, obecné sociologie, dějin sociologie, metodologie, metod a technik výzkumu (popř. i sw, který se při výzkumu používá), organizací a institucí, které mají se sociologií něco společného.

Vzhledem k tomu, že všechny společenskovědní obory nemají striktně vymezené hranice a ani je z podstaty komplexity "společenského" mít takové nemohou, nemusí se diskuze omezovat pouze a jenom na problémy sociologie. Ale to všichni dávno víme :)

http://socionet.cz/sociologicky-kalendar

Sociologie na Cyberspace.cz
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
APOSTRI --- 3:06:25 17.9.2010
VON_GILOTINE: Souhlasim, akorát my prijde že ač jsou strany asi odrazem spolecnosti, tak nejsou jejím hlasem. Ten zmíněný nezajem a znechucení lidi politikou my přijde jako problem zaprve institucionalně minimalistické verze demokracie (2x za 4 roky hodit někam listek je opravdu malo) a za druhé toho že peníze se zdá (alespoň dle medií) mužou ovlivňovat politiku (lobovani a korupce) vic než lidi, takže to cele vypada jen jako takové divadlo.

JINDRICH: Krom toho že se to propojuje s realnou politikou, jak říkaš, my ještě nové příjde i to že dřiv si myslím se to neoběvovalo tak moc na předvolebních billboardech a rozhodně ne napříč politickým spektrem. Je možné že je to važně zkreslené tím že beru v uvahu jen Prahu a že jen sem teď dolehla nějaka vlna xenofobie, která byla všude jinde.
JINDRICH --- 0:06:30 17.9.2010
APOSTRI: "Cigoši", "nepřizpůsobiví" a "přistěhovalci" byli holt trháky minulých pár sezón a tadleta témata jen nyní nahradili ještě mediálně nevytěžení bezďáci a feťáci. Mě připadá, že nejde o moc významnou změnu, jen se "pozornost" médí přeorientovala na jinak definované obětní beránky. Jako horší mi připadá, že se to propojuje s reálnou politikou - viz ten v praze nedávno schválenej "akční plán", házení klacků pod nohy Naději či přesun centra pro pomoc závislejm někam mimo město.
VON_GILOTINE --- 22:21:14 15.9.2010
APOSTRI: strany si uvedomuji nezajem a znechuceni lidi "politikou" (viz snaha o nove tvare atp) a tak se je snazi aktivizovat pomoci podbizivych hesel nazacujicich vyreseni "problemu" ktere by kazdy rad videl "vyreseny". jen chteji aby lidi prisli k volbam a strany tak neprisly o hlasy vinou radikalnejsich hesel radikalnejsich stran.
ekonomizace mysleni fandi "reseni problemu". strany se snazi pusobit cinne a cilevedome. jsou odrazem spolecnosti.

tvuj zaver je prvni metou, lze jit dale. verim, ze to dokazes. muj je jen druhou.
ACHERON --- 20:44:49 15.9.2010
APOSTRI: jo, je to tak. je třeba nějak ulovit důchodce
APOSTRI --- 20:13:48 15.9.2010
Zajimalo by mně co si jako kolegove sociologove myslíte o těch předvolebních sloganech, které se teď oběvují ze všech stran (aspoň tady na Praze 5) hlasající věci jako "Ne feťakům, bezdomovcům a hernám!" či "Nulova tolerance faťakům!" apod.

Mně osobně to zneklidňuje a přijde my pravděpodobně to za
a) důsledek toho že politici určují své slogany a programy podle svých průzkumu veřejného mínění.
b) doklad toho že se politika (a tedy asi i veřejné mínění) radikalizuje a začíná mít sklony zase k nějakému honu na čarodějnice nebo tak něco.

Co mně na tom přijde nejhorší (a odsud všechna hodnotova neutralita stranou) je fakt že se to otačí proti těm socialně nejslabším a nejbezmocnějším lidem (bezdomovcům) a proti zavíslím na drogách, které by sice společnost měla řešit, ale ne kopancem do ksichtu.
KONNY --- 13:19:32 11.9.2010
nevím, jestli jste si všimli, ale 2. září zemřel Shmuel Eisenstadt...
KLUZAU --- 22:36:44 6.9.2010
DUNAR: super! hodilo by se to do auditka o islamu
ACHERON --- 15:06:41 6.9.2010
DUNAR_: super, dikec :¨)
DUNAR_ --- 14:06:24 6.9.2010
Tohle je pro všechny, kteří dosud v otázkách kapitalismu tápají. :-)

http://www.youtube.com/watch?v=qOP2V_np2c0&feature=player_embedded

In this RSA Animate, renowned academic David Harvey asks if it is time to look beyond capitalism towards a new social order that would allow us to live within a system that really could be responsible, just, and humane?

This is based on a lecture at the RSA (www.theRSA.org).

DUNAR_ --- 9:21:44 6.9.2010
Handbook of Contemporary European Social Theory, Ed. by Gerard Delanty, 2006, Routledge
http://www.social-sciences-and-humanities.com/pdf/contemporaryeuropeansocialtheory.pdf


http://www.social-sciences-and-humanities.com/pdf
- tady jsou další dobrý E-booky!

Enjoy! :-)