Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jeden svět
JINDRICH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DLOUHA_POTVORA --- 21:28:36 7.2.2015
Sháníme dobrovolníky na výpomoc s festivalem Jeden svět - jedná se o velmi lehkou práci při koordinaci školních projekcí. Prakticky jen udržujete plynulý provoz v kině a v mezičase můžete koukat na filmy ;) Plus za určitý počet směn dostanete akreditaci na celý festival.
Zájemci prosím nepište mně do pošty, ale na t.kralova@jsns.cz.
JINDRICH --- 1:52:20 17.9.2014
https://www.jsns.cz/data/jsns/DOKUMENTY/DOTAZNIKOVE_SETRENI_STREDOSKOLACI_JSNS_2014.pdf

Projektem Jeden svět na školách obejdnané a Medianem (D. Prokop) dobře zpracované dotazníkové šetření - aktuálních (jaro 2014) hodnot a postojů středoškoláků a jejich proměn oproti létům 2012/2009.
JINDRICH --- 16:36:55 18.4.2014
JINDRICH:
Nějaké novinky:
Snaha omezit lichvu zákonem narazila u bank – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/domaci/333877-snaha-omezit-lichvu-zakonem-narazila-u-bank.html

"Zástupci bank a leasingových společností ve shodě s obecně prospěšnou společností Člověk v tísni zde odmítli nedávno předloženou novelizaci zákona o spotřebitelském úvěru, která navrhuje určit maximální horní hranici RPSN."

„Největší problém je ale dokazování lichvy. Je iluzorní si myslet, že oběti by svědčily proti lichvářům, kteří jim zdánlivě pomáhají z dluhů. Je to specifika určitých sociálně problematických lokalit, která má ale dopad na celou společnost,“ upozorňuje Marvanová

Člověk v tísni jako reklama na jednu úvěrovou firmu

„Skutečným lichvářům jen pomůže regulace subjektů poskytujících úvěry legálně. Limitace RPSN by dopadla jako prohibice a situaci chudých by zhoršila,“ argumentuje Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni.

Hůle ovšem zástupce velkých věřitelů a poslance značně překvapil tím, že na sněmovním semináři vehementně, coby představitel nezávislé obecně prospěšné společnosti, prosazoval jako „sice drahou, ale velmi férovou“ pouze jednu ze známých nebankovních úvěrových firem.

Opakovaně tuto firmu doporučoval s tím, že je lepší si u ní vzít půjčku než platit exekuci za dlužné energie. Jak prohlásil, takovou férovou firmu by omezení RPSN poškodilo a chudí by pak museli za skutečnými lichváři.

Paradoxní přitom na celé věci je, že tato úvěrová firma, tolik doporučovaná právě Člověkem v tísni i v jiných jeho veřejných sděleních, si nedávno vybrala na realizaci všech exekucí nad svými dlužníky nejobávanější exekutorský úřad – JUDr. Vrány v Přerově.JINDRICH --- 22:57:04 1.4.2014
JINDRICH:
Dalsi stripek do diskuse o indexu etickeho uverovani:

Drahé půjčky: RPSN dvakrát vyšší než ve smlouvě

"Experti radí klientům společností Essox a Home Credit, aby si zkontrolovali své úvěrové smlouvy a především odpovídající sazbu RPSN (roční procentní sazba nákladů)....."
Drahé půjčky: RPSN dvakrát vyšší než ve smlouvě — Ekonomika — ČT24 — Česká televize
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/268069-drahe-pujcky-rpsn-dvakrat-vyssi-nez-ve-smlouve/

[http://www.clovekvtisni.cz/thumb/330x0/page/1368438621-index%20etickeho%20uverovani%202012%20new.jpg]

Index etického úvěrování | Člověk v tísni
http://www.clovekvtisni.cz/cs/socialni-prace/socialni-integrace/index-etickeho-uverovani
JINDRICH --- 13:07:01 6.9.2013
JINDRICH:
Kritický komentář ke spojení jména ČvT s providentem.
Linda Sokačová: Člověk v tísni spojením s Provident Financial ztrácí svou nezávislost a důvěru uživatelů sociálních služeb - Romea.cz
http://www.romea.cz/...vident-financial-ztraci-svou-nezavislost-a-duveru-uzivatelu-socialnich-sluzeb

Az na ty trochu hysterické dětinské výčitky, že ostatní na tomto poli nic nedělají a ČvT je jediná, je reakce J.Č. vcelku smysluplná, byť v tom vyjádření chybí nějaký jednoznačný plán, jak tomuto do budoucna předejít.
Jan Černý: Fauly Lindy Sokačové - Romea.cz
http://www.romea.cz/cz/publicistika/komentare/jan-cerny-fauly-lindy-sokacove
JINDRICH --- 20:00:20 30.8.2013
JINDRICH: související TZ
Použití jména Člověk v tísni v reklamě Providentu | Člověk v tísni
http://www.clovekvtisni.cz/...p=%7B%2210151809811419028%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D
JINDRICH --- 2:34:14 17.8.2013
Před chvli sem na TV nova videl reklamu na provident, ve které se frajeřili tím, že je člověk v tísni zhodnotil jako férovou jedničku v poskytování mimobankovních půjček.... ze by se dal provident na social responsible podnikání? nebo kouzlo nechtěného?