Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jeden svět
JINDRICH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHIFFI --- 16:29:52 30.12.2011
přišlo mi via @...

Ahoj všem,

vyhlásli jsme nedávno soutěž o nejlepší videospot. Zúčastnit se může každý, jako jednotlivec i skupiny. Takže pokud někdo rád experimentujete s kamerou, tak máte dovrou příležitost dát vědět o tom, co prožívají a zažívají cizinci v Česku, tedy Češinci :)

Co je úkolem?

Natoč minutový kreativní spot o Češincích, Češích-cizincích a vyhraj!


První cenou je 15.000 Kč a uvedení na festivalu Jeden svět. Uzávěrka je 2.února 2012.

A kdo jsou vlastně ty Češinci? Jde o lidi, kteří žijí v Česku, i když se tady (nebo jinde v EU) nenarodili.Běžně se jim říká cizinci, ale vlastně tu mnohdy nejsou vůbec cizí - proto spojení slov Češi a cizinci, tedy Češinci. Spot se může týkat zajímavého projektu nebo činnosti, kterou realizují Češinci (umělci, sportovci, sociální podnikatelé, dobrovolníci atd.) pro českou společnost, nebo naopak překážek, které jim jsou kladeny do cesty právě proto, že se narodili jinde.

Co můžete vyhrát?
Ocenění za nejlepší spot je 15.000 Kč a uvedení na festivalu Jeden svět 2012. Druhý spot bude oceněn 7000 Kč, třetí 3500 Kč.

Co pro to musíte udělat?
- Být kreativní
- Natočit krátký, leč strhující spot o Češincích – maximální trvání je 60 vteřin
- Poslat ho nejpozději do Hromnic, tedy 2.2.2012 pořadatelům

To vše samozřejmě podle pravidel - ty jsou uvedeny na stránkách Programu migrace společnosti Člověk v tísni: www.migration4media.net/cesinci.

Inspiraci můžete hledat na webu Programu migrace, v pořadech Crossings (Radio Wave) nebo Zaostřeno na cizince (ČRo6), blogu Fóra migrantů na iDnes nebo prostě mezi lidmi :) Konzultovat témata můžete i s koordinátorkami Programu migrace – pište mě na pavla.redlova@clovekvtisni.cz nebo na migrace@clovekvtisni.cz. Nebo na facebooku - stránka Natoč spot o Češincích a vyhraj!

Tak se těším na vaše kreativní nápady!

JINDRICH --- 13:26:14 21.12.2011
ANA: Neoficiální znamená, že to nikde "moc" veřejně nepropaguješ, nevybíráš vstupný (je to nekomerční), je to pro předem definovaný okruh lidí...

třeba školní filmový kluby tak běžně fungujou, nikdo na školách samozřejmě neplatí licence za pouštění Kmotra/ Kieslowského/ Bergmana... to že si koupíš legálně DVD tě bohužel podle "práva" neopravňuje k veřejným projekcím.

Koneckonců, to je kouzlo filmových klubů - kluby jsou "uzavřená" společenství klubistů.
ANA --- 11:54:46 21.12.2011
JINDRICH: co povazujes za neoficialni promitani jestli se muzu zeptat?dala bych na to pozor...
JINDRICH --- 0:42:40 21.12.2011
HANYZ:
ad filmy volně k promítání:
http://dafilms.com/ - některé jsou streamované zdarma, za jiné se musí drobně zaplatit - konkrétní podmínky si prostuduj sám/a.

případně se domluvte třeba s lidmy z famu na autorských promítání (legal varianta)

jestli promítáte někde "neoficiálně" (ale to se vylučuje s tvym dotazem na OSU), tak pak je samozřejmě možnost si stáhnout prakticky cokoliv třeba zde: http://fuckcopyright.blogspot.com/
JINDRICH --- 16:00:55 20.12.2011
HANYZ: promitací práva pro "promítej i ty" jsou vyřešený - JS je od producentů pravděpodobně pro region nějak zakoupil - tím odpadají potencionální konflikty s OSA - která rozhodně nemůže producenty zastupovat, když je v čr zastupuje JS.
HANYZ --- 15:51:10 20.12.2011
nevite nekdo, jak je to s OSA pri "Promitej i ty"?

a dale, poskytuje nekdo dalsi filmy volne k promitani? abychom zaplnili diru brezen-duben, kdy bezi Jeden Svet.

Diky
JINDRICH --- 13:14:31 29.3.2011
V programu "Promítej i ty" můžete hlasovat až do konce března - link

15.03.2011 | 10:00

Loni Jeden svět rozjel projekt Promítej i ty!, který umožňuje každému z vás uspořádat si svůj vlastní festival. Princip je jednoduchý: poté, co vyplníte objednávku, vám zdarma a legálně půjčíme DVD s vybraným filmem z Jednoho světa a vy ho můžete promítat třeba doma v obýváku, ve škole, v kavárně, v klubu, zkrátka kdekoliv chcete. K filmu vám poskytneme také doplňkové materiály, z nichž se dozvíte více o tématu snímku. Této možnosti od loňska využilo přes šest stovek promítačů v celé České republice.

V době před festivalem a v jeho průběhu je půjčování filmů pozastaveno, ovšem zato máte šanci hlasovat, které filmy z letošní festivalové nabídky byste chtěli mít k dispozici v rámci Promítej i ty! K filmům, jež získají nejvíce hlasů, se pokusíme opatřit autorská práva a pak se i vy budete moci stát jejich hrdými promítači.
Jak hlasovat?

Nejprve se jednoduše zaregistrujte na našich webových stránkách - nově můžete využít i své přihlašovací údaje z Facebooku. Pokud jste zapomněli své heslo z loňské registrace, můžete si vygenerovat nové. Hlasovat můžete maximálně pro tři filmy z celkové nabídky patnácti dokumentů. Stačí vždy jen kliknout na hlasovací tlačítko Promítej i ty! u synopse vybraného filmu.

Hlasujte pro tři z těchto filmů:* Bagdádská filmová škola
* Čtvrtá revoluce - energetická soběstačnost
* Haiti - zemětřesení zblízka
* Krev v mobilech
* Manželka za padesát ovcí
* Na stupních vítězů
* Poslední útočiště
* Pozemšťané, koho budete volit?
* Proti proudu - barmští političtí vězni
* Solartaxi
* Ukrajinská Chelsea
* Ve jménu rodiny
* Vnoučata kubánské revoluce
* Volání
* Zločinci podle zákona
JINDRICH --- 21:07:10 19.3.2011
Jeden svět s radostí uvítal řadu hostů - filmových tvůrců, producentů, aktérů filmů a dalších osobností. Rozhovory s nimi pravidelně natáčela redaktorka Martina Mašková a slyšet je můžete v archivu Rádia Česko(zvukový záznam najdete vždy v příslušném článku).

Poslechněte si: (linky na stránkách festivalu)

* Rozhovor s členem hlavní poroty Ondřejem Trojanem o oceněných filmech

* Podoby korupce: vesnický stadion, premiér budovatel a mafiáni (o filmech ze sekce Tváře korupce)

* Kolem světa na sluneční pohon (rozhovor s režisérem filmu Solartaxi Erikem Schmittem a aktérem filmu Louisem Palmerem)

* Disidentka z Běloruska: Nespolupracujte s Lukašenkem, dokud nepropustí vězně (rozhovor s Darjou Korsakov) - k dispozici také pouze rozhovor s Darjou Korsakov

* Bývalá spolupracovnice Wikileaks: Byl to průkopnický počin (rozhovor s bývalou dobrovolnicí serveru Wikileaks Birgitt Jonsdottirovou)

* Reportér, který hájí tvůrce Wikileaks: Západ války nezvládá (rozhovor s válečným zpravodajem Vaughanem Smithem)

* Egyptský blogger: Sociální sítě porazily Mubaraka (rozhovor s Waelem Omarem, egyptským dokumentaristou a bloggerem, který v době nepokojů v Káhiře natáčel v ulicích)

* Děti a Jeden svět (jak děti vnímají své vrstevníky, kteří jsou v nějakém ohledu jiní) - pouze audio

* Maratóncem po osmdesátce (rozhovor s režisérem Janem Tenhavenem, tvůrcem zahajovacího snímku Na stupních vítězů, a aktérem filmu, atletem Jiřím Soukupem)
TILIO --- 8:23:39 19.3.2011
Ve ctvrtek jsme videli nas posledni letosni film (takze uz dam pokoj:) - Salam Rugby. Pekne udelanej, az by clovek nejradsi vybeh na hriste... A z kina jsme odchazeli s takovym WTF pocitem, rikali jsme si, jako dobry, utlacovat odpurce rezimu je aspon pochopitelny (kdyz jsem ten diktator a oni odpurci...), ale zakazovat zenskejm rugby? To je fakt absurdni.

Mimochodem, nechce se i nekdo dalsi podelit o to, co videl?
CMLKA --- 14:13:49 16.3.2011
MININA: zuppa dikes!