Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jeden svět
JINDRICH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JINDRICH --- 0:42:40 21.12.2011
HANYZ:
ad filmy volně k promítání:
http://dafilms.com/ - některé jsou streamované zdarma, za jiné se musí drobně zaplatit - konkrétní podmínky si prostuduj sám/a.

případně se domluvte třeba s lidmy z famu na autorských promítání (legal varianta)

jestli promítáte někde "neoficiálně" (ale to se vylučuje s tvym dotazem na OSU), tak pak je samozřejmě možnost si stáhnout prakticky cokoliv třeba zde: http://fuckcopyright.blogspot.com/
JINDRICH --- 16:00:55 20.12.2011
HANYZ: promitací práva pro "promítej i ty" jsou vyřešený - JS je od producentů pravděpodobně pro region nějak zakoupil - tím odpadají potencionální konflikty s OSA - která rozhodně nemůže producenty zastupovat, když je v čr zastupuje JS.
HANYZ --- 15:51:10 20.12.2011
nevite nekdo, jak je to s OSA pri "Promitej i ty"?

a dale, poskytuje nekdo dalsi filmy volne k promitani? abychom zaplnili diru brezen-duben, kdy bezi Jeden Svet.

Diky
JINDRICH --- 13:14:31 29.3.2011
V programu "Promítej i ty" můžete hlasovat až do konce března - link

15.03.2011 | 10:00

Loni Jeden svět rozjel projekt Promítej i ty!, který umožňuje každému z vás uspořádat si svůj vlastní festival. Princip je jednoduchý: poté, co vyplníte objednávku, vám zdarma a legálně půjčíme DVD s vybraným filmem z Jednoho světa a vy ho můžete promítat třeba doma v obýváku, ve škole, v kavárně, v klubu, zkrátka kdekoliv chcete. K filmu vám poskytneme také doplňkové materiály, z nichž se dozvíte více o tématu snímku. Této možnosti od loňska využilo přes šest stovek promítačů v celé České republice.

V době před festivalem a v jeho průběhu je půjčování filmů pozastaveno, ovšem zato máte šanci hlasovat, které filmy z letošní festivalové nabídky byste chtěli mít k dispozici v rámci Promítej i ty! K filmům, jež získají nejvíce hlasů, se pokusíme opatřit autorská práva a pak se i vy budete moci stát jejich hrdými promítači.
Jak hlasovat?

Nejprve se jednoduše zaregistrujte na našich webových stránkách - nově můžete využít i své přihlašovací údaje z Facebooku. Pokud jste zapomněli své heslo z loňské registrace, můžete si vygenerovat nové. Hlasovat můžete maximálně pro tři filmy z celkové nabídky patnácti dokumentů. Stačí vždy jen kliknout na hlasovací tlačítko Promítej i ty! u synopse vybraného filmu.

Hlasujte pro tři z těchto filmů:* Bagdádská filmová škola
* Čtvrtá revoluce - energetická soběstačnost
* Haiti - zemětřesení zblízka
* Krev v mobilech
* Manželka za padesát ovcí
* Na stupních vítězů
* Poslední útočiště
* Pozemšťané, koho budete volit?
* Proti proudu - barmští političtí vězni
* Solartaxi
* Ukrajinská Chelsea
* Ve jménu rodiny
* Vnoučata kubánské revoluce
* Volání
* Zločinci podle zákona
JINDRICH --- 21:07:10 19.3.2011
Jeden svět s radostí uvítal řadu hostů - filmových tvůrců, producentů, aktérů filmů a dalších osobností. Rozhovory s nimi pravidelně natáčela redaktorka Martina Mašková a slyšet je můžete v archivu Rádia Česko(zvukový záznam najdete vždy v příslušném článku).

Poslechněte si: (linky na stránkách festivalu)

* Rozhovor s členem hlavní poroty Ondřejem Trojanem o oceněných filmech

* Podoby korupce: vesnický stadion, premiér budovatel a mafiáni (o filmech ze sekce Tváře korupce)

* Kolem světa na sluneční pohon (rozhovor s režisérem filmu Solartaxi Erikem Schmittem a aktérem filmu Louisem Palmerem)

* Disidentka z Běloruska: Nespolupracujte s Lukašenkem, dokud nepropustí vězně (rozhovor s Darjou Korsakov) - k dispozici také pouze rozhovor s Darjou Korsakov

* Bývalá spolupracovnice Wikileaks: Byl to průkopnický počin (rozhovor s bývalou dobrovolnicí serveru Wikileaks Birgitt Jonsdottirovou)

* Reportér, který hájí tvůrce Wikileaks: Západ války nezvládá (rozhovor s válečným zpravodajem Vaughanem Smithem)

* Egyptský blogger: Sociální sítě porazily Mubaraka (rozhovor s Waelem Omarem, egyptským dokumentaristou a bloggerem, který v době nepokojů v Káhiře natáčel v ulicích)

* Děti a Jeden svět (jak děti vnímají své vrstevníky, kteří jsou v nějakém ohledu jiní) - pouze audio

* Maratóncem po osmdesátce (rozhovor s režisérem Janem Tenhavenem, tvůrcem zahajovacího snímku Na stupních vítězů, a aktérem filmu, atletem Jiřím Soukupem)
TILIO --- 8:23:39 19.3.2011
Ve ctvrtek jsme videli nas posledni letosni film (takze uz dam pokoj:) - Salam Rugby. Pekne udelanej, az by clovek nejradsi vybeh na hriste... A z kina jsme odchazeli s takovym WTF pocitem, rikali jsme si, jako dobry, utlacovat odpurce rezimu je aspon pochopitelny (kdyz jsem ten diktator a oni odpurci...), ale zakazovat zenskejm rugby? To je fakt absurdni.

Mimochodem, nechce se i nekdo dalsi podelit o to, co videl?
CMLKA --- 14:13:49 16.3.2011
MININA: zuppa dikes!
MININA --- 14:11:29 16.3.2011
vypadá to, že vítězové jsou již známy.. http://www.oneworld.cz/2011/news/606-and-winner-is.htm
CMLKA --- 9:40:44 16.3.2011
nenasla bych nekde ohlasy na filmy? chtela bych se mrknout, co by tak mohlo byt adeptem na letosniho viteze...diky
TILIO --- 21:38:05 15.3.2011
Film "Medvedi ostrovy" je skvelej. Moc se mi libilo, jak se tam zbytecne nekeca, naopak, vsechno je vybrouseny. Je to takovy strucny a uderny dilko. Vrele doporucuju.