Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Jeden svět
JINDRICH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JINDRICH --- 13:14:31 29.3.2011
V programu "Promítej i ty" můžete hlasovat až do konce března - link

15.03.2011 | 10:00

Loni Jeden svět rozjel projekt Promítej i ty!, který umožňuje každému z vás uspořádat si svůj vlastní festival. Princip je jednoduchý: poté, co vyplníte objednávku, vám zdarma a legálně půjčíme DVD s vybraným filmem z Jednoho světa a vy ho můžete promítat třeba doma v obýváku, ve škole, v kavárně, v klubu, zkrátka kdekoliv chcete. K filmu vám poskytneme také doplňkové materiály, z nichž se dozvíte více o tématu snímku. Této možnosti od loňska využilo přes šest stovek promítačů v celé České republice.

V době před festivalem a v jeho průběhu je půjčování filmů pozastaveno, ovšem zato máte šanci hlasovat, které filmy z letošní festivalové nabídky byste chtěli mít k dispozici v rámci Promítej i ty! K filmům, jež získají nejvíce hlasů, se pokusíme opatřit autorská práva a pak se i vy budete moci stát jejich hrdými promítači.
Jak hlasovat?

Nejprve se jednoduše zaregistrujte na našich webových stránkách - nově můžete využít i své přihlašovací údaje z Facebooku. Pokud jste zapomněli své heslo z loňské registrace, můžete si vygenerovat nové. Hlasovat můžete maximálně pro tři filmy z celkové nabídky patnácti dokumentů. Stačí vždy jen kliknout na hlasovací tlačítko Promítej i ty! u synopse vybraného filmu.

Hlasujte pro tři z těchto filmů:* Bagdádská filmová škola
* Čtvrtá revoluce - energetická soběstačnost
* Haiti - zemětřesení zblízka
* Krev v mobilech
* Manželka za padesát ovcí
* Na stupních vítězů
* Poslední útočiště
* Pozemšťané, koho budete volit?
* Proti proudu - barmští političtí vězni
* Solartaxi
* Ukrajinská Chelsea
* Ve jménu rodiny
* Vnoučata kubánské revoluce
* Volání
* Zločinci podle zákona
JINDRICH --- 21:07:10 19.3.2011
Jeden svět s radostí uvítal řadu hostů - filmových tvůrců, producentů, aktérů filmů a dalších osobností. Rozhovory s nimi pravidelně natáčela redaktorka Martina Mašková a slyšet je můžete v archivu Rádia Česko(zvukový záznam najdete vždy v příslušném článku).

Poslechněte si: (linky na stránkách festivalu)

* Rozhovor s členem hlavní poroty Ondřejem Trojanem o oceněných filmech

* Podoby korupce: vesnický stadion, premiér budovatel a mafiáni (o filmech ze sekce Tváře korupce)

* Kolem světa na sluneční pohon (rozhovor s režisérem filmu Solartaxi Erikem Schmittem a aktérem filmu Louisem Palmerem)

* Disidentka z Běloruska: Nespolupracujte s Lukašenkem, dokud nepropustí vězně (rozhovor s Darjou Korsakov) - k dispozici také pouze rozhovor s Darjou Korsakov

* Bývalá spolupracovnice Wikileaks: Byl to průkopnický počin (rozhovor s bývalou dobrovolnicí serveru Wikileaks Birgitt Jonsdottirovou)

* Reportér, který hájí tvůrce Wikileaks: Západ války nezvládá (rozhovor s válečným zpravodajem Vaughanem Smithem)

* Egyptský blogger: Sociální sítě porazily Mubaraka (rozhovor s Waelem Omarem, egyptským dokumentaristou a bloggerem, který v době nepokojů v Káhiře natáčel v ulicích)

* Děti a Jeden svět (jak děti vnímají své vrstevníky, kteří jsou v nějakém ohledu jiní) - pouze audio

* Maratóncem po osmdesátce (rozhovor s režisérem Janem Tenhavenem, tvůrcem zahajovacího snímku Na stupních vítězů, a aktérem filmu, atletem Jiřím Soukupem)
TILIO --- 8:23:39 19.3.2011
Ve ctvrtek jsme videli nas posledni letosni film (takze uz dam pokoj:) - Salam Rugby. Pekne udelanej, az by clovek nejradsi vybeh na hriste... A z kina jsme odchazeli s takovym WTF pocitem, rikali jsme si, jako dobry, utlacovat odpurce rezimu je aspon pochopitelny (kdyz jsem ten diktator a oni odpurci...), ale zakazovat zenskejm rugby? To je fakt absurdni.

Mimochodem, nechce se i nekdo dalsi podelit o to, co videl?
CMLKA --- 14:13:49 16.3.2011
MININA: zuppa dikes!
MININA --- 14:11:29 16.3.2011
vypadá to, že vítězové jsou již známy.. http://www.oneworld.cz/2011/news/606-and-winner-is.htm
CMLKA --- 9:40:44 16.3.2011
nenasla bych nekde ohlasy na filmy? chtela bych se mrknout, co by tak mohlo byt adeptem na letosniho viteze...diky
TILIO --- 21:38:05 15.3.2011
Film "Medvedi ostrovy" je skvelej. Moc se mi libilo, jak se tam zbytecne nekeca, naopak, vsechno je vybrouseny. Je to takovy strucny a uderny dilko. Vrele doporucuju.
TILIO --- 9:10:04 14.3.2011
Vcera jsme videli film "Moje reinkarnace" - byla jsem zklamana, vubec se mi to nelibilo. Plus stary problem: kdyby ten film mel tak 40 minut, jeste by se to dalo, ale takhle...?
TILIO --- 0:11:34 12.3.2011
ANA: No tak tam se jeste jednou stavim snad, to zni pekne drsne. Slovansky jazyky proti cinstine ci rumunstine budou detska slavnost.

Jinak dneska jsme videli El Sicario. Ten film je pekne udelanej, o tom zadna... Ale, uprimne, prekvapilo me, jak malo me to prekvapilo. Proste, chlapek tam vykladal o svym zivote najemnyho zabijaka pro narcos, coz je pekne drsny, ale na druhou stranu to nebylo nic, co by se uz "tak nejak nevedelo".

Taky jsme si zalovili i ty ostatni bobriky. Kulturne jsme se vyzili; doporucuju vrele, vyzkouset si jak se po lucerne chodi s bilou holi, hadat co za zlociny se da kde spachat a tak, to stoji celkem za to.
ANA --- 16:14:56 11.3.2011
TILIO: prvni den jsme na bobrikovi meli cinstinu:)a mela by byt rumunstina snad pristi tyden,coz by mohlo byt taky zajimave...