Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Dorn - desková hra
ALISTAIR
[http://www.dorn.cz/forum/templates/AdInfinitum/images/top_image.jpg]
  AUTOŘI
Kerwil - Jan Daněk
Muflon - Jiří Daněk
Stryx - Jan Dřevíkovský
Amarath - Filip Kozák
Alistair - Jan Kozák
Zorkal - Kryštof Kozák

Tento klub slouží k diskuzi, výměně zkušeností a zodpovídání dotazů k dobrodružné deskové hře Dorn.
V klubu jsou přítomni autoři hry, kteří vám rádi zodpoví otázky všeho druhu...
 

Oficialni Stranky

 
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZORKAL --- 0:18:40 8.3.2012
ALMAD: To je trochu potiz, neda se s tim neco udelat, kdyz to Pan Dornu vi? Treba hrat na ritual, nenechat Stryxe nalevelovat? Da se proti nemu bojovat hlavne s Kostejem, a ten se taky porad vraci.
ALMAD --- 16:34:05 7.3.2012
Myslel sem si, ale zkusili sme -- diky.

Jinak hraci dosli k tomu, ze s Kostejem pouzivaji Stryxe jako one-man army a sberace artefaktu, zatimco zbytek druzinky pozoroval deni z okrove cesty. Lvl3 stryx je fakt vejce-runner.
ZORKAL --- 22:35:48 5.3.2012
ALMAD: Tahle schopnost se da pouzit jenom pred jejim vlastnim utokem, tj. v tahu hrdinu, jinak by to bylo moc silny...
FORFUN --- 8:31:49 5.3.2012
ALMAD: myslím, že to může použít pouze ve svém tahu, což sice znamená před útokem nestvůr, ale nikoli před svým obklíčením a tahle vlastnost se pak dá používat hlavně jako útěková varianta, popř průlomová až v následujícím tahu hrdinů. Nicméně u sebe nemám pravidla, tak si nejsem na 100% jistej.
ALMAD --- 0:10:36 5.3.2012
Dotaz: Muze Zohra pouzit schopnost prekvapivy utok pred utokem nestvur? Protoze z textace vyplyva, ze by mohla uhnout nestvuram v obklopeni tak, ze se presune za utocici nestvuru a ostatni by na ni nedosahly...coz mi prijde dost husty ;)
ZORKAL --- 11:59:22 29.3.2011
Konečně čas pro tvorbu Dorn povídek!

Ahoj, myslím, že jsme se nikdy nepodtkali, ale odkázal mě na tebe Zelgaris. Spolu se Zbyňkem Holubem z Asterionu (který dělám i já) a Karlem Černínem z Tarie jsme letos vydali povídkový sborník Hry s příběhem - obsahuje příběhy z různých RPG světů (Taria, Asterion, Střepy snů, Unknown Armies, Příběhy Impéria...) a na příští rok plánujeme sborník další - tématicky zaměřený na válečníky, boje, války, rytíře, gladiátory, atd. Vydavatelem je Jiří Reiter a jeho Mytago.
Proto se obracím na tebe - rádi bychom sborník rozšířili i o jiné než RPG světy, a Dorn je takový ideální mix RPG a deskovky. Kdyby kdokoliv z vašeho týmu měl zájem napsat válečnický příběh (nebo dva), budeme moc rádi (třeba něco o Zorkalovi? nebo o některé z postav z doby předtím, než se vypravila do Dornu?).
Ozvi se mi prosím kdyžtak na cenis@seznam.cz (na NYX moc nechodim), jestli by byl zajem.
KERWIL --- 3:01:59 25.2.2011
FORFUN: Jojo, osobne se take domnivam, ze Deirdre je trumf, ktery hraci ze zacatku nemusi hned odhalit, ale zakomponovana do takticky zvolene skupinky hrdinu je k nezaplaceni i kdyz sama se muze zdat trochu neschopna :)
FORFUN --- 19:19:36 15.2.2011
BLOODRAT: Jak říká Zorkal, Strix není jediná nabušená postava a než se dostane na třetí lvl, tak mi dokonce přijde jedna ze zlabších. Kdykoli jsme se Strixem hráli, tak nepostoupil tak daleko. vStačí nastavit past tak, aby mohl útočit pouze ve dne do čehož se hrdina většinou nehrne a pokud ano, tak není problém těžit z něj kapky. Jinak nejsilnější postava mi pořád připadá Eleanor (na třetím 7 pohyb + 5teleport, dva útoky, propichování=parádička) A z nových hrdinů jsem si oblíbil Deidru (hodně mazanej booster:)
ZORKAL --- 15:01:50 15.2.2011
BLOODRAT: Zpočátku je ale Strix dost zranitelný (podobně jako Almanor), takže za něj P.D. může získat snadno krev. Jestli je takto nebezpečný, tak si musí P.D. dávat dobrý pozor, aby se jen tak nevyleveloval. Na třetí úrovni je i pár dalších hrdinů dost fatálních (Kaerdrak, Almanor, Eleanor, Vargen...).
BLOODRAT --- 13:54:11 15.2.2011
MUFLON: Nu, jediný, kdo v té hře postoupil na třetí level byl Strix, který poté sebral tři z artefaktů a pro zbylé dva zmiňované si odběhl už "jen tak ze sportu". Zbytek grupy jej nechal vyexpit na svůj úkor a pak slavně umřel, protože splnil svojí úlohu. A Zorkal ještě v téhle fázi žádnou závažnější chybu neudělal - respektive neměl jak se bránit.

To, co se snažím naznačit je, že když už Strix na ten třetí level dojde, Je téměř rozhodnuto, jak v případě hry za Kostěje (kde stačí proběhnout k vejci a jednou do něj třísknout) tak za Zorkala, kterého Strix prostě umlátí - pokud je plně vybaven - za jedno kolo, kterého snadno dožene, pokud se Zorkal snaží někam schovat nebo se někde vyléčit, a kterému snadno ruší snahu o tři kola plné rituální místnosti (artefakt hole střílející fireball). Ke konci hry už jsme se jak hráči, tak Zorkal probírali pravidly a hledali způsob jak Strixe zastavit, a nějak jsme nepřišli na žádný :o)

Asi to bude chtít dát těch her se Strixem víc...po rozšíření je variabilita jednotlivých partií obrovská a tohle byla patrně krajní situace. Jen mne zarazilo, jak hladce jsem vyhrál.