Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KUTAS --- 23:48:42 17.4.2014
K0RALINA: hmmmm tak to není moc na akvárko... respektive to chce vyloženě palundarium, myslim, že poměr minimálně 1:1. Někdo mi říkal i o tom, že třeba po jaře se v podstatě přemístí na souš - ale jako to jsou možná takový ti "čolčí extrémisti", přijde mi, že ty zvířata vydrží hodně + určitě by se měli asi 3-4 měsíce zimovat.
Původně jsem si je chtěl taky pořídit, ale ta náročnost mě odradila. A jestli je to tvůj první čolek, tak bych taky radši doporučoval žebrovníky, axolotly nebo když chvilku počkáš, tak ti můžu poskytnout moje nový mladý Ensicaudy (aktuálně mi 3 metamorfovali + další 2 mají žábry a ještě minimálně jeden se potuluje někde v akvárku u rodičů).
K0RALINA --- 23:35:49 17.4.2014
aha, měl by to být čolek mramorovaný. ještě jsem ho nekoupila, chtěla jsem před zařídit živobytí a pak ho koupit.
KUTAS --- 23:34:11 17.4.2014
K0RALINA: první a zásadní otázka je, co to je za čolka?
K0RALINA --- 22:48:02 17.4.2014
Ahoj, má tu někdo v osobní péči čolka/y? Zajímalo by mě, jak jim vybavit akvárko (mech, voda, kameny). Jestli je potřeba to vyvařovat (což nevím, jak udělat s mechem). Popřípadě, kde sehnat nějaký nezávadný, vhodný k čolkovi do akvárka:) Dík a čau!
KUTAS --- 4:06:38 23.1.2014
Při pohlavní dospělosti... asi po 4 letech... mě už z těch 6 ven z vody vylejzá jenom jeden a když mu nenavlhčim souš, tak už je s ostatníma taky ve vodě...
JONEZ1 --- 3:29:46 23.1.2014
Musim se vami podelit o jedno foto :-).
Asi pred 2 mesici jsem prestavel trochu pokoj a colci paludarium se presunulo na trochu prosvetlenejsi misto (drive bylo v rohu vedle skrinky).
Od te chvile se jeden ze dvou colku prestehoval temer na stalo do vody, a ted tam bydli... :-) (az na par vyjimek, kdy vyleza na sous). Potravu uz se taky naucil jist ve vode - z pocatku mel problem, ze porad sledoval spicku tycinky, ze ktere obvykle dostaval nitenky, prestoze uz tam nitenky davno nebyly a lezely vedle nej na dne.
No, zabava.

Cekam, kdy zacne vic casu ve vode travit i ten druhej (mensi).
Nevite, jestli je tam nejaka doba zivota, po ktere zacnou colci mit puzeni vic chodit do vody?

[http://bud.wz.cz/nyx/colek_repozice.jpg]
RANITOMEYA --- 15:00:37 15.1.2014
PALEONTOLOG: Hmm, to je zajímavy. Jako řasy v tý vodní části paludária mám, ale mě tam vlastně niajk nevadí. Sinice tam nemám, to by už byl problém. Rostou mi tam akorát mechy a bromélie, obojímu se daří.
Jinak co se výrobců apod týká, to já nevim. Já si ty svítidla vyrábim sám. Krom toho, že to vyjde levnějc, vim, jaký specifikace to prostě má, popř. si to upravim tak, jak potřebuju.
PALEONTOLOG --- 1:59:54 15.1.2014
RANITOMEYA: pořizoval jsem nějaký 5w LED diody do klasickejch žárkovkovejch objímek a musím říct, že co sem jendu z nich nainstaloval nad akvárko, tak se rozjely kytky jako předtím ne.... s barevností mám opačný problém, warm white docela jde, i když má vyšší teplotu než u zářivky, zatímco cool white je modrá jako.. jako prase; samo záleží na výrobci,
k tomu spektru, zatímco pod zářivkama mi například růžkatec nakvítá do červených barev, taky mi pod ním bují od sinic po červený řasy cokoliv, pod LED nic takovýho nepozoruju - tzn. žádný řasy a to je pro mě obrovský plus
5w LED bad akva mám druhou zimu a spokojenost