Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KUTAS --- 4:06:38 23.1.2014
Při pohlavní dospělosti... asi po 4 letech... mě už z těch 6 ven z vody vylejzá jenom jeden a když mu nenavlhčim souš, tak už je s ostatníma taky ve vodě...
??? --- 3:29:46 23.1.2014
Musim se vami podelit o jedno foto :-).
Asi pred 2 mesici jsem prestavel trochu pokoj a colci paludarium se presunulo na trochu prosvetlenejsi misto (drive bylo v rohu vedle skrinky).
Od te chvile se jeden ze dvou colku prestehoval temer na stalo do vody, a ted tam bydli... :-) (az na par vyjimek, kdy vyleza na sous). Potravu uz se taky naucil jist ve vode - z pocatku mel problem, ze porad sledoval spicku tycinky, ze ktere obvykle dostaval nitenky, prestoze uz tam nitenky davno nebyly a lezely vedle nej na dne.
No, zabava.

Cekam, kdy zacne vic casu ve vode travit i ten druhej (mensi).
Nevite, jestli je tam nejaka doba zivota, po ktere zacnou colci mit puzeni vic chodit do vody?

[http://bud.wz.cz/nyx/colek_repozice.jpg]
RANITOMEYA --- 15:00:37 15.1.2014
PALEONTOLOG: Hmm, to je zajímavy. Jako řasy v tý vodní části paludária mám, ale mě tam vlastně niajk nevadí. Sinice tam nemám, to by už byl problém. Rostou mi tam akorát mechy a bromélie, obojímu se daří.
Jinak co se výrobců apod týká, to já nevim. Já si ty svítidla vyrábim sám. Krom toho, že to vyjde levnějc, vim, jaký specifikace to prostě má, popř. si to upravim tak, jak potřebuju.
PALEONTOLOG --- 1:59:54 15.1.2014
RANITOMEYA: pořizoval jsem nějaký 5w LED diody do klasickejch žárkovkovejch objímek a musím říct, že co sem jendu z nich nainstaloval nad akvárko, tak se rozjely kytky jako předtím ne.... s barevností mám opačný problém, warm white docela jde, i když má vyšší teplotu než u zářivky, zatímco cool white je modrá jako.. jako prase; samo záleží na výrobci,
k tomu spektru, zatímco pod zářivkama mi například růžkatec nakvítá do červených barev, taky mi pod ním bují od sinic po červený řasy cokoliv, pod LED nic takovýho nepozoruju - tzn. žádný řasy a to je pro mě obrovský plus
5w LED bad akva mám druhou zimu a spokojenost
VEVER --- 17:12:56 9.1.2014
RANITOMEYA: No jo, moje ropucha je černo-žlutá, nevím čím bych tam musela svítit aby to nevyniklo :) Kdyby teda náhodou někdy vylezla zpod kůry :)
RANITOMEYA --- 14:37:47 9.1.2014
VEVER: No právě.. příjemná teplá bílá. Já dávám přednost neutrální bílý. Ono to teda na první pohled vypadá jako strašně modrý světlo, ale je to vlastně to sluneční bílý světlo:
[http://www.energystar.gov/ia/products/lighting/cfls/images/ColorTemperature.jpg]
Co jsem tak hledal, tak se dělají diody i s „denní bílou“, jen jsem s nimi asi ještě neměl tu čest. Naposled, když jsem kupoval diodu, která byla vedena jako studená bílá, měla tak 4000K, což je prostě pořád žlutá jak řemen :)

Takhle, nevím, jak moc to spektrálně ovlivňuje rostlinstvo nebo tak, prostě to jen dobře vypadá. U teplý bílý zářivky prostě člověk i přes den pozná, že se tam svítí. U tý s tim denním světlem to na první pohled vzpadá, že se tam snad ani nesvítí a pak, kdzž se yhasne, člověk najednou vidí, jaká je v tom teráriu tma:) Jde mi spíš o ten efekt. O to hezčí podání barev. Ony pak všechny ty žabičky vypadají prostě líp. Zvlášť modrá a zelená jsou najednou modrá a zelená a ne fialovozelená a fialová :) Ale je to spíš jen moje záliba v "bílym světle" :)
VEVER --- 12:45:56 9.1.2014
RANITOMEYA: Já co mám teď nad stolem ve skleněné kouli na kytky (od ID KILLER_BEE) je celkem příjemná teplá bílá a spektrum by mělo kytkám vyhovovat, on to cpe do akvárek. Jakou teplotu to má v číslech to nevím, to by ses musel zkontaktovat s ním :)
RANITOMEYA --- 12:37:52 9.1.2014
VEVER: Ano, diody jsou v tomhle ohledu naprosto nedoceněný zdroj světla :) I když je pravda, že světlo o teplotě okolo 6500K jsem u diod ještě neviděl. I jejich "studená bílá" je pořád dost žlutá, to jediný mi trošičku vadí.
VEVER --- 12:16:10 9.1.2014
Tak, já samozřejmě svítit chci, už kvůli kytkám. Ale přijde mi že diody jsou prostě lepší. Je to malinké, spotřebu to má minimální a hlavně to netopí - i jenom kvůli zářivce nemůžu dát vlhkomilnější kytky někam blíž k ní, a to mám ještě pocit, že by v terárku klidně mohlo být víc světla než teď.