Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KUTAS --- 0:31:06 9.12.2012
JONEZ1: dát pryč příčku, která mi to tam dělí na souš a nahradit to nějakým umělým ostrovem, který bude zároveň zajišťovat něco jako jeskyni a bude zahrnovat jezírka a tak... no ale ještě to chvilku potrvá, zatím mám jen představu :)

JITIKA: mám už asi lehce vypitou paměť.... a napadá mě leda... ale stejně se mi připomeň :)
JITIKA --- 23:53:35 8.12.2012
KUTAS: ok, pujcim si fotak a zitra poslu fotecku, at vidíš, jak se tvému potomstvu daří:) ovšem taky mám v plánu vytvořit tam souš a dát tam více kytek časem
JONEZ1 --- 23:44:12 8.12.2012
KUTAS:: a jake mas plany na prestavbu? :-)
KUTAS --- 23:37:35 8.12.2012
JITIKA: já myslel celého terárka a čolků ;)

Jinak plíseň tam ani nějak natáhnout nemusíš... ta lítá skoro všude ve vzduchu a prostě má ráda vlhký místa + často něco organického.... já proto v terárku prostě mám suchou souš a celý terárko je zezhora otevřený, ale teda mám ještě v plánu to celé předělat... no...
RANITOMEYA --- 23:09:50 8.12.2012
Já tam mám dva poměrně velký (⌀ tak 12cm) větráky od PC, který mi třikrát čtyřikrát denně na pár minut vženou novej vzduch do terária. S plísní tak problémy v teráriu nemám. Vím, že to funguje, protože v jinejch vlhkejch teráriích a nádržích, kde nedochází k cirkulaci s tim mívám problémy. Třeba ve snůškách žab se mi tvořila snadno. Tam mi pomohl ten "pulčí čaj". Tu plíseň sis ani nemusela přitáhnout domu s patentkama. Zkus si postavit do sklenice s vodou kousek chleba někam do bytu. Uvidíš, jak rozkvete. Ale mžeš je zkusit vyměnit. Třeba to taky pomůže.

Mimochodem "tadpole tea" se dá připravit i jinak, než z listů dubu. Důležitý je, že je to roztok tříslovin (taninů). Na wikipedii je seznam různých.. věcí, které třísloviny obsahují. http://cs.wikipedia.org/wiki/Třísloviny na zahraničních serverech jsem našel, že je možné svařit obyčejný čaj a hodně zředit. Pokud si dobře vzpomínám, nějakej s nízkým obsahem kofeinu. Ale to už si moc nepamatuju. Kdyžtak hledej v googlu "tadpole tea" a třeba něco zjistíš.
JITIKA --- 22:57:09 8.12.2012
díky za rady, s tím listím to je moc zajímavý. zatím jsem to udelala tak, že jsem všechno znovu pořádně umyla v horké vodě a vrátila jsem do akvarka jen jeden šutr. ostatní čekají na ošetření v mrazu, zkusím to vzít s tou solí. cirkulace vody tam je díky filtru, ale jak zajistit cirkulaci vzduchu? ono je to dost velky 70x50x35. ale dat tam vetrák mám strach, kdyby spadl do vody..fotky bohužel nemám, zlikvidovala jsem to hned. myslíte, že se ta plísen přitáhla s nítěnkama živejma? asi bych je měla tedy brát někde jinde, co?
KUTAS --- 12:04:01 8.12.2012
JITIKA: nahoď nějaké fotky pls...
RANITOMEYA --- 10:32:18 6.12.2012
JITIKA: s modrou skalicí zkušenosti nemám, ale ještě bych počkal. Vyndej čolky, vypust všecku vodu a vodou se solí vyčisti terárko, opláchni horkou vodou a všecko tam vrať. Tak se jednorázově zbavíš plísně nejlíp. Ještě je dobrý vyházet hodně plesnivý věci a nahradit je novými (jestli to jde).
No a proti plísni je nejlepší, když máš zajištěnou nějakou cirkulaci vody a vzduchu. Jak to stojí, je to blbý. S vodou to může bejt problém, ale mě se teďka víc než skvěle osvědčil ten "tadpole tea". Potom voda zůstane mírně kyselejší a nezplesniví ani po několika týdnech (i když dobrá teda už taky asi neni). Svaříš suchý dubový (ořechový, mandloňový) listí a je hotovo. Můžeš trochu zředit.
JONEZ1 --- 10:06:57 6.12.2012
JITIKA:: jenom takovej poznatek - povlak na hladine se mi pred pul rokem delal taky, a paradoxne po pouziti nejake "cistici tablety", ktera byla do vody vpravena bez moji pritomnosti. Pravidelne jsem povlak sbiral houbickou, a parkrat vymenil vodu a na konci vycistil akvarko a preslo to samo... Ovsem nedokazu posoudit, zda ten tvuj pripad je podobneho charakteru.
JITIKA --- 22:04:21 5.12.2012
čauky, moje paludárium s čolkem východním zachvátila bílá plíseň, mapy na šutrech a povlak na hladině. můžu použít modrou skalici? v jaké koncentraci? půl gramu na litr je moc? třeba jen na šutry, který tam pak vrátím po důkladným umytí. nebo nemá někdo zkušenost s chytrou houbou - Pythium oligandrum? nebo lepší nápad? dík!