Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RANITOMEYA --- 15:32:20 31.7.2011
PALEONTOLOG: ručně sem to zkoušel.. asi to na ně byloi moc veliký, nebo se bály..
jinak je nechávám najít si potravu samotný, byly zvyklý, že když se otevře víko nádrže, tak přiskákaly a všechny ty mouchy sežraly, ještě než se rozutekly.. jak dlouho? já nevím, jak dlouho přesně.. popravdě tady teďka bouráme bytový jádro a předěláváme půlku bytu, tak jsem na to asi celý den nemyslel. je to moje chyba
PALEONTOLOG --- 15:24:02 31.7.2011
RANITOMEYA: a krmit to pracně nějakým moučným červem, housenkou etc. ? no lepší než aby chcíply ne ? :/ jak dlouho ti vydržely bez krmení ?
..btw dycky je necháváte ať si potravu najdou sami ? já krmím manuálně
RANITOMEYA --- 15:17:28 31.7.2011
Tak se náhradní potrava neujala.. Malý sarančata byly pořád moc velký a mšice se nějak nechytly.. Tři žabky mi umřely hlady.. To jsem ale nezodpovědný. Zůstaly dvě a těm jsem ještě vyškráb posledních pár much z poslední násady. Asi musím příště shánět ty násady dřív.
KUTAS --- 9:51:39 29.7.2011
NEGI: pošta
NEGI --- 18:34:56 28.7.2011
RANITOMEYA:Ten z Proseka má dovolenou, potvrzuju:-) Nicméně pár jsem včera objednal u http://www.rainforest.estranky.cz/ a zítra dojdou - mají momentálně jen ty malý. Možná budu mít navíc jedny... Jinak mívá pravidelně Habal z Pardubic, z Moravy p. Večeřa (kontakt na www.ifauna.cz).KUTAS: Černý mšice jsou nejlepší, teď jsem zlikvidoval poslední naleziště zelenejch, tak se asi přijedu podívat do Kyjí... a podívat se na ty čolky, což?
KUTAS --- 12:32:54 27.7.2011
RANITOMEYA: dej si procházku nějakým lesoparkem nebo někde kde se neseká tráva... a určitě něco najdeš, občas teda odstraňuju mravence, ale funguje to v pohodě.
Jinak mi přišlo, že jim víc chutnaly černý než ty zelený, ale to záleží jak máš žabky naladěný ;)
RANITOMEYA --- 12:10:00 27.7.2011
KUTAS: díky, to je skvělá rada, to mě vůbec nenapadlo! já furt přemejšlel, jaký malý hmyzáky bych těm žábám nabídnul a tohle mně nenapadlo!
snad to bude žabkám chutnat..
a jinak ano, je to ten z proseka :)
KUTAS --- 11:45:34 27.7.2011
RANITOMEYA: tvůj octomilkář je ten z Proseka?

Jinak dobrá náhrada za octomilky jsou normální mšice... třeba pro moje čolky je to ulovitelnější než rychlejší octomilky - ideálně uříznu celej kousek na kterým jsou mšice a ten dám do terárka, takže je i uříznutá část ve vodě, takže tam mšice nějakou dobu ještě vegetujou a čolci postupně odlovujou.
I když mi přijde, že mšice venku teď trochu ubejvá, tak u Kyjského rybníka mám slušná naleziště :)
RANITOMEYA --- 7:46:10 27.7.2011
Zdravíčko. Mám prosbu. Nemá tady někdo z Prahy jednu násadu octomilek, který by se byl ochoten zbavit? Jednu bych nutně potřeboval a můj octomilkář přijede až příští týden. Kdyžtak pište do pošty. Díky moc!