Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CANIS_DEI --- 11:44:41 27.1.2010
Menší dotázek opět k mejm oblíbenejm žebrovníkum ...mladý jsem se rozhod neschánět měl to bejt dárek a po setkání s mladšíma baratrancema jsem se rozhod že to neni dobrej nápad.Ale jednomu z těch mejch se udělali bílí tečky v očích vypadá to jako nějakej zákal a trochu míň žere.Nejspíš to bude věkem už mu táhne skoro na 15 ...ještě sem hodim fotku ať je to vidět
VEVER --- 0:40:12 26.1.2010
STEPHANIE: Jednoho mají ve Stanici přírodovědců na Smíchově. Bývá trochu složité sehnat někoho, kdo má klíče od skleníku a platí se tam vstupné, ale není to moc a skleník je celkem zajímavý celý.
KUTAS --- 16:22:25 23.1.2010
STEPHANIE: neviděl jsem, že je nabízí... jinak proč to nezkusit se ho zeptat?
KUTAS --- 16:04:42 23.1.2010
STEPHANIE: je to pravidelná burza, viz odkaz na home.

ad Axíci - zkusil bych zjistit jestli je někdo neprodává.
DUL --- 15:29:08 23.1.2010
STEPHANIE: videl jsme je tedkon na Ládví na Žívé Exotice...,ale pouze albíny....přírodní formu jsme videl tak pred 10 lety v jedny akvaristice na Letný
KUTAS --- 23:20:04 22.1.2010
STEPHANIE: nemám filtraci... i když teda terárko docela zarostlý. Ani u žebrovníků předtím jsem neměl filtraci...
Na druhou stranu si dávám pozor jak je krmím - nezůstavají téměř žádné zbytky + žijou mi tam nítěnky a spousta šneků. Takže prakticky jen jednou za čas vyměním tak 1/3 a někdy i méně vody s neistotama.

Známej jim dává červíky a prej vždycky když umřou, tak pak vyplavou na hladinu... - ikdyž jeden taky zalez někam za šutry a zaznamenal jsem to až, když jeden čolek se snažil se tam dostat za ním. Žížaly zase třeba nesmím spustit s očí (zahrabou se a to je konec).
KUTAS --- 22:38:06 22.1.2010
STEPHANIE: podle mě hodně záleží na tom jak ho budeš krmit... ale pořád ti říkám, dej tam čolky :)
KUTAS --- 20:39:01 22.1.2010
STEPHANIE: ad ta chemie - aha tak s tím zkušenosti nemám, zkusím ověřit. Není nutné aby metamorfoval, právě u Axíků dochází často k tomu, že nemetamorfují.... už přesně nevím, jak se to dá ovlivnit, to by mělo jít vygooglovat.

Mám Cynops Ensicauda Ensicauda

ad potrava - záleží, jak je budeš mít velké. Pro větší by jsi těch nítěnek nebo patentek musela mít strašně moc... dobré jsou prý červy od masařek - to jsem zkoušel jen jednou a čolci se teda mohli utlouct.... jinak já krmím hlavně rybím masem a v létě žížalami + hmyz + slimáci. V případě krize se dá dát i kuřecí maso, ale ryba určitě lepší.

Dnes jsem se vrátil z akvaristiky a neměli nítěnky, jen patentky... a koupil jsem jich asi docela dost (za 10,--) tak dostali i velcí čolci do terárka - teď rejděj mezi šutrama a hledaj je :)
KUTAS --- 23:39:00 21.1.2010
kytky - pořid nějaké anubiase, případně trochu takového toho mechu. Akva bez kytek není ono, čolci na ně dost často kladou vajíčka, u Axíků to bude podobný. Navíc ty moje Ensicaudy je dokonce tak nějak zalepujou a vajíčka tam doslova schovávaj.

akva - jj časem pořídíš větší, zvlášt pro Axíky.

žábry - záleží jestli bude metamorfovat nebo ne, jestli ne, tak mu zůstanou. Jak je to s lemem bych musel prověřit, u čolků se občas mění podle toho kdy nastává rozmnožování atd.

chemie - a proč jo chemie? Já tohle moc nepodporuju, nikdy jsem jí teda mimo léčení (plísně a tak) nepotřeboval. Podle mě je to zbytečné.

čolci - mám je radši :)) Navíc teď jich tak 20 až 30 odchovávám. Jsou o něco menší, ale zase by chtěli kousek souše.

Jinak do akva kam chodím pro nítěnky chodí taky asi největší fanda ocasatých obojživelníků.... http://www.biolib.cz/cz/galleryuser/?uid=1024
Snad se mi podaří se s ním potkat.

Kurňa nemůžu najít čtečku na karty, bych zkusil nahodit fotky těch malejch... rostou jak z vody.
KUTAS --- 20:13:18 21.1.2010
STEPHANIE: kdyžtak Kuťasi ;)
nenároční - ano.
světlo - nepotřebují, spíš si myslím, že by jim mohlo vadit. Ale zase musíš počítat s pořízením kytek, které nejsou tolik náročné na nedostatek světla.
chemie - podle mě zbytečné.
jednoho nebo dva - určitě dva a víc.

btw. nechceš spíš čolky? ;)