Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FERENCZY --- 14:56:02 26.11.2008
mam dotaz ohledne chameleona jemenskeho. mam jednoho, asi pul roku stareho a v posledni dobe ma trochu tresave pohyby. cim to muze byt zpusobeno, nedostatkem vitaminu? vitaminy pro plazy mu primichavam do potravy (cvrcci a moucni cervi), na nazev si ted nevzpomenu.
KUTAS --- 15:50:18 25.11.2008
VEVER: jo to bude vono, jsem si nemoh vzpomenout, jak se jmenují...
Kurňa a přijde mi, že zrovna plovatku bahenní, která je má likvidovat v terárku mám.
VEVER --- 15:18:35 25.11.2008
KUTAS: Nejsou to nezmaři?
KUTAS --- 15:04:51 25.11.2008
Ještě ad zimování... teď ty cynops chystám zazimovat... v nejbližších dnech to budu řešit. Ono i těm žebrákům by to mělo jen prospět... třeba na 3 měsíce.
KUTAS --- 15:03:44 25.11.2008
TEKKNO_HIPPIE:
ad krmení - no krmil jsem je živejma nítěnkama... a mám tam snad nějaký žahavce - vypadá to jak miniaturní sasanka (ještě jsem nevygoogloval co to přesně je) a kdoví co jsem si do terárka asi přitáhnul (furt se tam něco hejbe), nicméně si nemyslím, že by to bylo zásadně na škodu. Naopak do budoucna pro malé čolky může být spousta těch věcí optimální potravou. Teď občas hodím červíka (bydlim u rybníka tak semtam zajdu vysomrovat od rybářů), ale ti už teď taky nejsou... žížaly už pomalu taky ne... tak mám v mrazáku na kousky nasekanou rybu a dostávaj kusy ryby.
Ještě, když jsem měl želvy, tak jsem si od jednoho ID z nyxu s kytkama přinesl pijavice (nějakou tu koňskou či co, co loví a nesaje krev)... tak jsem to dával čolkům taky a ejhle - koukám na čolka, jak mu leze ven a on ne a ne jí zežrat... aby ne, lezla mu ven nosem sviňa :) tak jsem jí vytáhnul a bylo, teď když nějakou najdu v bývalém krmném akvárku po želvách, tak jí nejdřív řádně zmasíruju a až pak jí dám čolkovi.

ad žebrovníci - snad nejjednodušší ocasatý obojživelník na chov... u mě přežili neskutečné věci (mojí pubertu)... souš v podstatě neměli - ale teda ne vyšší hladinu než asi 20cm a uprostřed šutr a různě kytky na kterých spali s tlamou nad vodou. Nikdy jsem je nezimoval... úspěšně jsem jich i několik odchoval (což mě pak přestalo bavit, protože se rozmnožovali vesele dál a dál) - dobrý bylo, když jsem hodil nějaké vajíčka k bráchovi do akvárka s pavíma očkama... zapomněl jsem na to a po nějakém čase bratr, že prej se mu zdá, že mu nějak mizej rybičky... tak jsem si vzpomněl běžim k akvárku a tam schovanej těžkej predátor... naučil se s rybama žrát jejich krmení a zároveň je i lovit.... pak ho vzal do práce do akva a tam prej i zabíjel ryby jen tak - ani je nežral....
Pravda měl jsem je, taky jen 18 let... dožívají se v dobrých podmínkách až 25.

TEKKNO_HIPPIE --- 12:14:12 25.11.2008
jj fakt moc pekny, kazdopadne zive cokoliv ti nedoporucuju protoze i kdyz si s zivim krmenim nedotahnes primo nemoci tak bakterie urcite a vubec cokoliv co ti rozhodi chemismus vody, ty mrazeny patentky sou fine a hlavne bezpecny - mrazeny

add zebrovnici, mate zkusenost s tim ze treba nikdy nemaji sous? nechavate je prezimovat(zazimovavat)?
KUTAS --- 23:21:25 22.11.2008
GOUMES: dík, teď je zase o něco málo lepší, ale už jsem viděl daleko vychytanější.

ad ti žebrovníci - nemůžeš tam mít tu hadičku se vzduchováním, po té ti vylezou téměř vždy... jinak sucho nutně nevyžadují... jen pozor - pokud budeš mít souš na kraji, zvlášť v rozích, tak nahoře musíš mít sklo, jinak ti zase zdrhnou...
GOUMES --- 18:00:47 22.11.2008
KUTAS: pekny terarko :)
KUTAS --- 17:07:46 22.9.2008
Fotky dost děsný... ale snad z toho je něco vidět (přes suchou část je ještě sklo) jinak vlevo kousek od mechu kempí jeden čolek - trochu mám obavy, takhle tam je od rána, dejchá, ale nějak se mu nikam nechce:


[http://www.kutas.cz/wostatni/colci/terarko/IMG_3214.JPG]

[http://www.kutas.cz/wostatni/colci/terarko/IMG_3194.JPG]

[http://www.kutas.cz/wostatni/colci/terarko/IMG_3213.JPG]

[http://www.kutas.cz/wostatni/colci/terarko/IMG_3224.JPG]