Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Úklid lesů a luk
ATOMINATOR

~ Úklid lesů a luk ~

Toto auditko je tu pro lidi, kterým není lhostejné dívat se na odpad v přírodě a chtějí s tím něco dělat (nebo už dělají).

Klub bude sloužit hlavně k domlouvání srazů za účelem úklidu přírody. Nebráním se ani různým radám a připomínkám, naopak je vítám. Stejně tak nejsem proti vkládání fotek z úklidových akcí :)

Nově i na Facebooku!

[
http://videoeta.com/images/eta/misc/facebook_icon.png]


 


[http://atominator.wz.cz/les.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YEETKA --- 11:39:52 17.5.2010
HAAALA: zupa:)) začnu tedy vyzvídat podobným způsobem i po Brně..
btw zahradník je výborná inspirace, ale příště ty dušičky naverbuj do zaslužného popelářského umění:))
HAAALA --- 21:45:39 14.5.2010
YEETKA: to by nejspíš šlo. snažím se jít příkladem, tuhle mi dokonce nějaké děcko pomáhalo při úklidu vnitrobloku a v pondělí, když jsem kosil přerostlý trávník za domem kosou, na mě fascinovaně zíralo další, načež prohlásilo, že až vyroste, chce být zahradníkem. (já jsem přitom úředníkem).

jinak zapojení křesťanský mládeže je dobrej nápad, zkusím se pro začátek tady ve Strašnicích zeptat na faře, máme ji cca 200 metrů od domu, co mi na to poví... rád bych začal v malým a lokálně, když to půjde, tak bych to hnal do slovinskejch měřítek.
HANT --- 21:47:56 12.5.2010
YBUKO: ja jsem zrovna tenhle vikend mimo brno:(

mam cas pres tyden vetsinou. a nebo nejaky dalsi vikend treba? kdyz ma tenhle prset?
HANT --- 14:17:21 12.5.2010
HANT: a to neni pruzeni, predem rikam, ze ja se necitim ani na zorganizovani tehle malickosti :D (nedostatek casu/energie) ale rad se pripojim, kdyz se toho nekdo ujme.
HANT --- 14:15:39 12.5.2010
no ja myslim, ze pro zacatek by nebylo spatny, kdyby se treba nasel nekdo, kdo by zorganizoval uklid v brne:)

think global, act local!:)))
YEETKA --- 10:47:54 12.5.2010
HAAALA: mě tak v souvislosti s těma skautama napadlo, že by se dala uskutečnit celorepubliková akce.. do které by se dali zapojit skauti a třeba nějaká křetanská mládežnická organizace.. křestani mají super programy pro děcka a nejsou ortodoxní, většinou tam choděj děcka jako do skautu.. mám pár přátel, kteří jako děcka s křestanama jezdily na výlety a tábory.. podle všeho jsou dost otevření k takovým věcem..
snad by se dala udělat kampan za úklid naší zemičky na internetu.. facebook, nyx, gmail blogy, oslovit media atp. při čemž by se jim rozeslal hromadný mail s konkrétním datem..
když se mi ztratil pes, tak český rozhlas Brno ochotně vysílal naprosto crazy popis oříška každý den a to zdarma..
asi se na to ještě zaměřím, ale do začátku června to nestíhám.. pak si na to ale najdu čas..
nedávno jsem byla na vychajdě po příměstských lesoparcích a skládky, které jsem potkala bych na ruce nespočítala:(
pokud by měl někdo chut, může se chopit svého regionu..
VRINDAVAN --- 8:22:20 12.5.2010
YBUKO: jj, tak nás to učili;) ale co si pamatuju pochodáky místo toho aby se člověk něco dozvěděl o přírodě čekal ho tam jaderný utok, tak že běh s atombordelelem na sobě a do toho ti šoupli lidové milice nebo vojáci nákou dýmovnici aby to bylo autentické.:D samozřejmě jsme se jako děcka na to těšili ,aby jsme si mohli hrát na válku.:)
VRINDAVAN --- 11:16:41 11.5.2010
to se uklízelo, to si taky pamatuju.:) ale také si pamatuji jak nás na pochodákách učili aby jsme odpad ze svačin schovávali někam pod kámen nebo do pařezu v lese prostě to někde zamaskovali že je to tak pro přírodu dobré. Tak všichni děcka jsme to někam rvali aby to nebylo v tom lese vidět. :) a když si vzpomenu na některé pionýráky,děs běs. ale nejspíš záleželo na osobě co to vedla.
HAAALA --- 15:32:12 10.5.2010
YEETKA: skautíci to podle mýho dělají tak jako tak, a když jsem se zkoušel dopátrat nějakýho lokálního zapojení buněk ČSOP na Praze 10, zjistil jsem, že se prakticky všechno děje mimo Prahu. asi před třemi týdny se uklízelo Trojmezí, jinak kde nic tu nic....
těch Slovinců bylo 200.000, takže asi nejenom mládežníci...
YEETKA --- 23:00:32 9.5.2010
HAAALA: za pokus by to snad stalo.. pokusit se zapojit treba nejake skautske organizace atp.