Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
PRAHA 4 - rozšiřte naše řady .)
KETHAMINA
PRAHA 4
Kdo tu bydlíte, znáte lokalitu?
Reference na obchody, hospody, restaurace, večerky - vítany

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JANDIS_01 --- 17:08:32 30.9.2014
Teď psal kámoš na FB... Bydlí v Nuslích v Jamrtálu..

Tak sem zas jednou nasranej, jsou u nás přemnožení potkani, město aby se neřeklo, že na to bodaj uplně, jednou za čas vyšle bandu travičů a vysype nám podél celý ulice jed. (normálně to sypou přez mříže do odtoku pod baráky) A samozdřejmě se to neobtěžujou nikde oznámit, člověk se to dozví, až když mu pes začne srát krev, zas můžu celej týden jezdit s čoklama po doktoroj abych se náhodou nenudil. Sousedce dokonce skončili psi na kapačce, ta je ráda že sou vůbec naživu. Kolik to stojí ani nemluvim. Posledně to zase vysypali v parku a varování byla 1 A4 v obalu připíchnutá na strom v půlce parku, že sem si toho všimnul po týdnu a to jen protože sem zvědavej.
KORKMAZ --- 21:24:47 25.9.2014
KORKMAZ --- 13:50:18 25.9.2014
???: Já když ho viděl poprvé, což bylo ve 3 ráno, když jsem vylezl z havrana, tak jsem si myslel, že jsem už moc zmatlenej...ale cestou domů jsem nepotkal žádný jednorožce a doma mi pak bylo řečeno, že je to opravdu jeho dvojče.
??? --- 13:41:41 25.9.2014
KORKMAZ: fok ja myslel, ze to je Cyril, dyz sem to tam tuhle videl)
KORKMAZ --- 13:27:53 25.9.2014
KETHAMINA: Jo to je cyrilovo jednovaječné dvojče. A u masny na ryšánce má dokonce plakát. Beru to jako pěknou schízu na voliče...stejnej xicht a jiný jméno...
SHAGA --- 13:15:36 25.9.2014
SHAGA: Jo, proklikal jsem si všech 5 obvodů Prahy 4 ve volbách roku 2010 a je to tak jak jsem říkal, mandát prostě braly špičky kandidátek, zcela bez ohledu na křížkování. Letos to bude stejně. Takže to co doporučuju je vybrat si kandidátku, která je voliči nejbližší, a to především tím, koho má na prvním, druhém a třetím místě a tu tam prostě hodit. Naopak křížkovat někoho z kandidátky X, kterou vede Y, kterého nesnáším, velmi doporučuju nedělat, protože ten křížek kandidátovi X znamená ve skutečnosti jen hlas pro onoho Y.

Tolik k volebnímu systému a strategiím volby.

(Poznámka: v roce 2010 jsem seděl ve volební komisi. Nevím, zda byl náš okrsek typický či ne, ale většina lístků byla prostě zatržení jedné kandidátky, což znamená, že křížkovači v podstatě neměli šanci, jak je na výsledcích jasně vidět.)
SHAGA --- 13:08:39 25.9.2014
KETHAMINA: Dovolím si oponovat. Pokud mu opravdu rozumíš, tak víš, že křížkovat opravdu nemá smysl, pokud na křížkování konkrétních lidí neexistuje široká shoda mezi voliči. Když každý křížkuje víceméně dle sebe, těch 10 procent nad průměr kandidátky prostě nedá nikdo a volíš jednoduše leadera tolika hlasy, kolik jsi dala křížků lidem pod ním. Ostatně můžem se tu po volbách podívat na výsledky, vsadím se, že do zastupitelstva půjdou lidi ze všech kandidátek přesně v tom pořadí, v jakém jsou na kandidátkách.
KETHAMINA --- 13:05:14 25.9.2014
SHAGA: jo, díky - tomu systému rozumím, pořád mi přijde lepší křížkovat, než hodit jenom papír.
SHAGA --- 13:05:03 25.9.2014
KETHAMINA: Jestli je to brácha Svobody nevím, neznám jej. Ale ty volíš ve dvojce. Btw, v těch čtyřkových obvodech na těchto kandidátkách získají mandát 2, v extrémně dobrém případě 3 lidi, a to ti, kdo jsou na kandidátce nahoře, viz můj minulý post. Chceš-li opravdu volit chytře, tak si spočítej, jaká je šance na postup do zastupitelstva, jaká je šance na skákání a podle toho vol. Za sebe to mám tak, že bych v obvodu 2 prostě zaškrtl celou kandidátku trojspolku, protože Adéla, Iva a Honza jsou lidi, kterým já osobně naprosto důvěřuju.
SHAGA --- 13:00:38 25.9.2014
KETHAMINA: No tak zrovna v obvodě 2 bych volil to co jsem linkoval. První tři na tý kandidátce znám osobně - Adéla dělá Bráník (https://sites.google.com/site/nasbranik/), Iva Kotvová dělá opozici na čtyřce 8 let a je to chodící paměť místního komunálu, Honza Slanina je můj soused a spolužák ze základky, hlídá Dobešku, se svým o.s.

Co se týče "kroužkování", tak pozor, komunální volby fungují úplně jinak než parlamentní. Křížkování (křížkuje se, ne kroužkuje) v podstatě ve velkých obvodech nemá šanci na změnu pořadí na kandidátce. Skáče se totiž až tehdy, kdy křížkovaný kandidát získává o 10 a víc procent hlasů než je průměr kandidátky, takže přeskakovat je hodně obtížný. Tedy je třeba počítat s tím, že když člověk například vykřížkuje 5 lidí na kandidátce A, 10 lidí na kandidátce B a 3 lidi na kandidátce C (dejme tomu, že je dohromady 18 hlasů), pak to ve skutečnosti s největší pravděpodobností znamená jen 5 hlasů pro kandidátku A, 10 pro B a 3 pro C s tím, že křížkovaní, pokud nebudou křížkovaní opravdu houfně a masivně, leadera nepřeskáčou, tedy de facto volíš čelo kandidátky.