Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
amplified worship - maximum volume yields maximum results
JONY
"Transcendence can only be reached at maximum volume"


[http://obrazku.cz/obr690331_2160682037223614524136225273524470111692658n.jpg]

Spřátelený klub, který vám váš zombie moderátor doporučuje:

Demonische Agricultuur


Odkazy na hudbu uveřejněné v tomto klubu od moderátora prosím jinde neuveřejňovat.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MLOK --- 16:49:10 18.3.2009
LUNDINITE: nevim no, my sme s matějem s něma hráli na jednom koncertě v Olomouci a dost rychle se oposlouchali, ze začátku fajn, po patnácti minutách nuda.
a smrděli.
MLOK --- 16:48:11 18.3.2009
vau tutre a xela? .)
LUNDINITE --- 15:24:37 18.3.2009
SEEKER: byla jsem na nich v lednu a byli luxusní..jak byla v Boru zima a hřál tam jen jeden hořák, tak i atmosféra byla mrazivejší :) a s Kašparem to myslím bude výborné spojení.
JONY --- 14:51:52 18.3.2009
21.3.2009: Xela, Alienist (Nicholas Bullen), Gustav Tutre v Chapeau Rouge

[http://img12.imageshack.us/img12/6259/xela.jpg]

http://www.last.fm/event/875118


John Twells alias Xela je pozoruhodný už svým hudebním vývojem. V počátcích čistě syntetizovaná tvorba v duchu "domácké" elektroniky přelomu tisíciletí (mikrotonální IDM, glitchové beaty, ambientní uvolněnost) později ustoupila mnohem hřejivějšímu pojetí. Výrazné zastoupení skutečných nástrojů, i když nadále efektovaných laptopem, posunulo jeho hudbu až k příjemným indie popovým songům.
Výrazný zlom, úspěch a masivní ponor do temných vod nastává se třetím albem The Dead Sea. Xelova pocta hororovým soundtrackům je zároveň příklonem k mnohem syrovějším vyjadřovacím prostředkům, špinavější produkci a žánrové abstrakci. Následující vinyly, kazety i různé spolupráce pokračují v sestupu k základům zvuku – psychedelický noise vstřebávající folk, drone nebo dokonce lo-fi black metal v nejlepší tradici proudu nevědomí aktuálního hlukového undergroundu.

Xela stojí taky za Type Records, jež patří k nejzajímavějším vydavatelstvím současnosti. Po lednovém koncertu spřízněných Svarte Greiner a Elegi jde o další kontakt ČR s tou pochmurnější částí mladé scény okolo Type a pravděpodobně o jedno z posledních evropských vystoupení Johna než se přestěhuje do USA.
Novinkové album In Bocca Al Lupo, tematizující religiozní motivy, bylo původně zkomponované pro uměleckou instalaci zaobírající se strachem ve všech podobách. Doposud nejvíc temná a neutěšená Xelova nahrávka; pád obvykle nemá v nočních můrách konce...

Nicholas James Bullen, shodou okolností stejně jako John rezident anglického Birminghamu, je dnes už nestorem experimentální hudby. Podílel se na začátku 80. let na Final (projekt Justina Broadricka) a stal se zakládajícím členem Napalm Death, u nichž byl součástí původního line-upu debutu Scum, aby poté s Mickem Harrisem stvořil Scorn, kde se v roli hostů zjevuje opět kromě Broadricka také třeba James Plotkin (OLD, Khanate, Khlyst a další). V polovině 90. let nahrál společné album s Billem Laswellem – doposud jediné pod svým vlastním jménem – Bass Terror, excelentní mix ultratemného dubu a downtempa. Poté zdánlivě zmizel z jakéhokoliv hudebního dění, věnoval se nadále studiu, založil si však vlastní label (Monium) a věnuje se obskurním kolaboracím převážně elektroakustického charakteru, např. s Black Galaxy nebo kREEPA.
Jako Alienist prozkoumává okrajové oblasti zvuku a možnosti živé improvizace. Poškozená elektronika, přeskakující vinyly a klasické instrumenty kombinované s efektováním a smyčkováním v reálném čase utváří subbasově bzučivé chuchvalce, ventilační hukot, zkratované scratchování, znásilnění snímačů, hluk a ticho.
Krom vlastní produkce se Nic věnuje zvukovým instalacím a designu, rádiu, vede semináře na univerzitě, kurátoruje filmové i hudební festivaly.

Gustav Tutre je vlastním jménem Matěj Schneider, student muzikologie v Brně a především talentovaný zvukotepec. Jeho často kontemplativní miniatury postavené na zvukové manipulaci spojuje přes rozdílné vyznění cit pro náladu.

http://www.learnwithxela.com
http://www.myspace.com/monium13

http://www.myspace.com/gustavtutre

http://www.letmo.net/productions

Xela, Alienist a Gustav Tutre vystoupí 21.3. v Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1).
Vstup 250,- na místě. Možnost zlevněné vstupenky (200,-) při zakoupení permanentky pro koncert 20.3. a tento (celková cena 400,-, k prodeji pouze na místě v pátek 20.3.)

JONY --- 14:09:27 18.3.2009


20.3.2009: Svartsinn, Northaunt, Taphephobia, Trist v Chapeau Rouge

[http://img4.imageshack.us/img4/9517/tristeef.jpg]

http://www.last.fm/event/843829


Trojice norských projektů Northaunt (labely Fluttering Dragon, Cyclic Law), Svartsinn (labely Eibon Records, Cyclic Law) a Taphephobia (ex-Northaunt, labely NOTHingness Records, Reverse Alignment) představuje tu minimalističtější větev dark ambientu. Společná fascinace přírodními reáliemi, izolací a melancholií jde ruku v ruce se společnými oblíbenci, jejichž vliv lze vysledovat – zahuštěné prázdno a nekonečný prostor Thomase Könera nebo B.J. Nilsena (aka Hazard), klasický temný ambient Raison d'Être nebo odlehčenější pojetí Roberta Riche vzdáleně koketující s new age.

Přestože se občas přibližují k přílišné doslovnosti a jemnému patosu, v důsledku převažují imaginativní zvukové plochy. Zajímavostí je, že debut Northaunt byl předlouhou dobu ojedinělou nahrávkou, kde se objevila Tania „Nacht“ Stene po rozpadu kultovních Aghast (jinak též autorka mnoha obalů a fotek z norské blackmetalové scény raných 90.let – mimo jiné trilogie Ulver, dále Darkthrone, Thorns, Burzum nebo Satyricon, z poslední doby obal Dømkirke od Sunn O))).

Speciálním hostem bude česká legenda hypnotického black metalu Trist. Jedna z mála zdejších kapel v žánru, co nelpí na klišé typicky strukturovaných skladeb. Plovoucí masa zkreslených kytar má svou formou mnohem blíž k ambientu a vzdáleně připomíná pojetí skupin jako Velvet Cacoon nebo Wrath Of The Weak, ovšem v depresivnějším a přeci jen čitelnějším hávu.

http://www.myspace.com/northaunt
http://www.myspace.com/svartsinn1
http://www.myspace.com/taphephobiablackx

http://www.myspace.com/tristcz

http://www.letmo.net/productionsNorthaunt, Svartsinn, Taphephobia a Trist vystoupí 20.3. v Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1).
Vstup 250,- na místě. Možnost zlevněné vstupenky (200,-) při zakoupení permanentky pro koncert 21.3. a tento (celková cena 400,-, k prodeji pouze na místě v pátek 20.3.)

MATHEW --- 23:38:25 17.3.2009
JONY: hlavně tuším, že rozhodnutí o rozpadu padlo ještě předtím, než album dodělali. takže je ještě sympatičtější, že se to nakonec takhle hezky povedlo
JONY --- 23:36:17 17.3.2009
MATHEW: u mne taky dobrý. navíc velké plus, že to hned zabalili, takže nehrozí, že by to skončilo nějakým vyluhovaným modelem, který by za rok skončil u Péti v auditku :-)
MATHEW --- 23:22:56 17.3.2009
MATHEW: hlavně ten třetí vál je dost epickej..a klidně se můžete ušklíbat že je to jakože patetický a něco něco, ale naopak. je to nejlepší
MATHEW --- 23:21:25 17.3.2009
MLOK: jo, je to luxus jak hajzl
MATHEW --- 23:11:45 17.3.2009
dle mýho jsou to celkem kokůtci