Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VICHR --- 15:52:41 20.2.2020
TANAIS: upřímnou soustrast
??? --- 6:40:08 18.2.2020
TANAIS: To je mi líto, myelom je hrozná nemoc
TANAIS --- 6:17:13 18.2.2020
mama pred hodinou umrela
TANAIS --- 23:03:48 17.2.2020
Mamka tedy tvrdí, že je jí jinak dobře, ale spíš si myslím, že to říká proto, že se jí do nemocnice nechce a že se bojí. Což chápu.
TANAIS --- 23:00:03 17.2.2020
TANAIS: Já jsem sice chtěla, aby mamce sanitku zavolali, ale oni si to prý nějak vyřeší sami...
TANAIS --- 22:59:24 17.2.2020
Mám dotaz - únava, třes, zima, velmi nateklé a fialové nohy. Tak popisuje stav mamky má sestra. Ale protože máma nemá teplotu, tak se s mamkou nevydali do nemocnice. Zítra má být máma celý den sama doma. Tyhle příznaky jsou v daném stavu běžné? Viz TANAIS:
Jak moc se mám o ní bát?
TANAIS --- 21:34:48 14.2.2020
Mámě se znovu rozjel mnohočetnej myelom. Dle doktorky asi 20 procent buněk má charakter leukémie. Vím prd co to přesně znamená, ale prej je to velmi obtížně léčitelný. Takže jsem vám jen přišla říct, že je to na píču.
BOLEST --- 8:34:31 22.1.2020
pár poznámek k užití náplasti - nalepil jsem ji v sobotu ráno a sundal v uterý ráno, bolest jsem cítil celou dobu, ale byla oproti stavu bez náplasti tak o 80% nižší, vyspal jsem se, odpočinul si
teď po 24hod bez je bolest zase silnější, ale určitě ne tak intenzivní jako dřív, vrátila se mi silná bolest při mírném předklonu a neopatrném pohybu (takže nemůžu uklízet myčku, luxovat apod.) a o tý kostrči zase neustále vím... s náplastí byly chvíle , kdy jsem byl dobrej
hodnotím to teda pozitivně - byl jsem trochu zpajclej, ale fungoval jsem bez problémů a ted 24hod po, se cítím dobře , bez jakýchkoli abst. příznaků ( tak bylo to jen na 3 dny)
??? --- 12:43:08 18.1.2020
BOLEST: Ja nejsem zadnej odbornik, ale takova kycel se nebude hojit tri dny.
Speaking of, poslouchej Cornelu, ona ten odbornik je.
BOLEST --- 11:06:20 18.1.2020
ty dva dny bez bolesti a spánek k tomu je slušná výhra
uvědomuju si, že pro nezučastněného to vypadá malinko hystericky a zbytečně, ale pokud je možnost tu bolest učinně tlumit, tak ji využiju
ta bolest by měla časem postupně ustupovat, takže pár dní bez ní, může znamenat o dost nižší level pozdější bolesti