Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BILAKOBRA --- 9:01:52 30.9.2017
???: uprimnou soustrast, z toho co jsi tu psala, to zni aspon jako celkem pokojny konec :(
??? --- 17:37:42 25.9.2017
PEPENKA: To je divne polozena otazka. Musela bys rict, co je to za chemoterapii a na jaky tumor.
PEPENKA --- 15:24:36 25.9.2017
Prosim, jak moc je obvykle, ze prvni serie chemoterapii (6 chemosek kapajicich 4 dny, opakovani po 10 dnech) vubec nezabere, takze se musi pacientovi naordinovat dalsi - obsahujici jine latky?
??? --- 11:02:21 7.9.2017
???: aspoň se dlouho netrápil... a bylo mu dopřáno se dožít vnoučka, to byl pro něj určitě velký dar...
??? --- 10:52:06 7.9.2017
???: Děkuji.
Já si to také myslela. Když jsem ho viděla před třemi týdny, když mu ubyla veškerá svalová hmota na rukou (fakt divné pro mě), nemohl unést ani mého syna (7,5kg), vlastně měl problém cokoliv udržet, měl podivně vystouplá žebra na pravé straně (zpětně jsem zjistila, že to byl ten nádor) když jsem si vše dala dohromady, bylo mi to tak nějak jasné. Ale přeci jen se ve mě ozval hlas toho, že by to třeba mohlo být ještě jinak. :)
Bolely ho záda neuvěřitelně. Stěžoval si na ně, což nikdy předtím nedělal, aby si na něco stěžoval, také nemohl skoro měsíc spát. No tvářilo se to celkově jinak. Navíc jeden doktor, co mu dělal rentgen plic, říkal mu, že je má jako malé dítě, že tam rakovina není, a táta byl tak šťastný. Ale byla tam, jen to byl spodní lalok plic a to ložisko nebylo tak velké, aby se to poznalo - říkal onkolog. Další vyšetření mu nedělali, protože doktoři měli dovolenou a nikdo tomu nepřikládal velkou váhu. Jen díky známosti, sestřička vzala krev a pak zjistili, že je to problém. Hospitalizovali ho. Dál už to znáte...Prostě se stalo...:)


Děkuji všem za komunikaci, sdílení a kondolenci.

KOCOURMIKES --- 22:27:12 6.9.2017
Modified T cells that attack leukemia become first gene therapy approved in the United States | Science | AAAS
http://www.sciencemag.org/...-cells-attack-leukemia-become-first-gene-therapy-approved-united-states
KOCOURMIKES --- 18:57:13 6.9.2017
???: resim leciva z odborneho hlediska, klinicke informace si vzdycky muzu dohledat. Cornelie urcite pise jak by mela dopadnout policie a zavrit do Bohnic, udelat lobo a propustit. To ze id ktere nasinec ma v oboustranem ignore stale mohou cist a reagovat na jeho prispevky je dost blby.
KOCOURMIKES --- 18:32:34 6.9.2017
???: jo zklidni hormon, nezkousej na me mediko-fasisticke metody.
??? --- 18:23:05 6.9.2017
KOCOURMIKES: Ale meles fakt hrozny nesmysly, nejen ve smyslu odbornym, ale celkove tvuj projev pripomina nekoho bud oligofrenniho nebo neustale sjetyho.
KOCOURMIKES --- 17:54:04 6.9.2017
???: klidek Moody, a nevymyslej si na me nejake pitomosti, treba Cornelii mam v ignore za SS/gestapacke metody co na me uplatnovala, tolik k ohleduplnosti. Id Svetylko znam osobne. I just do care.