Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 21:17:25 28.6.2017
BAMBERLOK: Musela bych videt dokumentaci, jak to probihalo, co za chemo dostala, proc se ukoncilo, jaky je ted rozsah onemocneni, v jakem je stavu. Ale s nejvyssi pravdepodobnosti se nic vic delat neda, bohuzel. Z hlediska karcinomu slinivky je u lokalne nepokrocileho onemocneni zasadni lecba chirurgicka, eventualne chemo, ktere je metodou volby i u generalizovaneho nadoru. Radioterapie se neprovadi, rovnez "biologicka" lecba ne.
Vyvstava jedine otazka pri jedne nebo dvou meta jater pripadne odstraneni techto (metod na vyber je vice), ale osobne bych to nedelala, nevidim v tom vyznam, protoze u karcinomu slinivky byva uz v tomto stadiu mnoho mikrometastaz, ktere by se stejne velice rychle rozvinuly.
Mrzi me to, ale bohuzel vyleceni neni mozne, ani dalsi metody lecby se ted s nejvyssi pravdepodobnosti nevyskytuji.
BAMBERLOK --- 19:39:00 28.6.2017
moje dobra kamaradka, 33 lt, dve deti (3, 5) rakovina slinivky, uz druhym rokem..operace, kus slinivky pryc, metastazy do jater a opet do zbytku slinivky.. jiz ukoncena chemo, prý už ji nezvládne, cítí se ale dobře a umřít nehodlá ... zkusila CDS2 a presla na makrobioticku...dostala servane od DR v brne ze ma okamzite zpet jist maso, ojednana na CT v sobotu, protoze udajne nevydrzi do zari na predesly termin. codi, funuje, snazi se, nechce umrit.. da se jeste neco delat?:(
??? --- 17:22:44 10.6.2017
PETGRIDUS: On jen tak nahodne kombinuje slova :).
PETGRIDUS --- 17:04:24 10.6.2017
KOCOURMIKES: a kde si studoval?
KOCOURMIKES --- 12:49:04 9.6.2017
???: nikoliv, nejedna se o cerny humor jako zde tady ???: :)

To byla vazne minena otazka odbornika bez ironie, napr. nove leky (inhibitory) na rakovinu jater, stoji obrovske castky a prodlouzi zivot o mesice az rok (to jsem studoval pred 5 lety, soucasny obraz se tykal imunologie)

zde orientacni seznam:

Protein kinase inhibitor - Wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/Protein_kinase_inhibitor

??? --- 11:51:40 9.6.2017
KOCOURMIKES: Tyhle tvoje vykriky do tmy me bavi.
KOCOURMIKES --- 9:33:56 9.6.2017
je dost penez na nejnovejsi biologicke leky a inhibitory kinas? nebo jsou pridelovany podle veku a vzdelani?
KIKOLKA --- 20:25:33 8.6.2017
???: šlo by "ta pece je tam uplne na hovno" trochu rozvést, zajímal by mě důvod pro takové negativní zhodnocení.
FLAVIGNY --- 7:23:24 7.6.2017
ANGEE: principielne jakykoli dermatolog. ano, jsou i specialni centra, kde se o melanomy staraji a vidi jich tam radove daleko vic.