Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TANAIS --- 21:54:47 15.12.2016
???: Tak znovu - já se na to neptám :)
TANAIS --- 15:44:35 15.12.2016
???: člověk se musí rozhodnout, že někomu bude věřit. A Jungová mi přijde příčetná. Kdyby bylo ideální řešení, patrně se už dávno praktikuje. Trápit se tím, že se to může vrátit, je kravina. Popravdě řečeno jsem se tu na nic takového ani neptala :-)
TANAIS --- 7:54:18 15.12.2016
???: zatím šlo všechno dobře. Léčba zabírala skvěle, odběr se povedl. Teď čekáme, jak dopadne transplantace. Chci za mamkou jet, asi 22. Tedy pokud budu zdravá...
KOOTCHA --- 8:31:42 14.12.2016
Já jdu ve čtvrtek do vfn, tak jsem si řikal, jestli se tam nepotkáme.
KOOTCHA --- 7:05:06 14.12.2016
???: kam?
TANAIS --- 21:46:53 13.12.2016
TAHRQA: tak... mám srovnání s tátou. A ten sice byl před náma v pohodě, ale když člověka znáš, tak víš, jak se věci mají. Jenomže máma je celkově v životním postoji těžkej optimista a pozitivista. Ona se má podle svých slov skvěle. Blbě jí není a když tak jen trošku, někdy malinko víc, ale to se dá úplně v pohodě přežít... a v nemocnici jsou skvělí, strašně hodní a vždyť se tam má dobře a všechno může... eh, prostě máma, no :)
TAHRQA --- 21:33:48 13.12.2016
???: Nakonec jsem dostal Faslodex, tak ze mě snad eunuch nebude... ;-)

TANAIS: Držíme! Jinak to není nic divného, okolí to řeší nejmíň o řád víc než já...
TANAIS --- 21:28:58 13.12.2016
Držte palce. Mamka včera nastoupila do Plzně na transplantaci krvetvorných buněk (má mnohočetný myelom). Vzhledem k tomu, že mi před necelým rokem na rakovinu umřel táta, tak jsem z toho trochu nervní, i když máma je v těžký pohodě. (Fakt nechápu, jak to dělá.)

Cornelo, díky za doporučení. Nutno říct, že zlatá Plzeň!
TAHRQA --- 8:34:28 30.11.2016
???:
???: Díky, stále víc se utvrzuju, že se na to vybodnu.
??? --- 23:29:15 29.11.2016
???: To zrovna ne, no :).