Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MDFK --- 11:39:32 15.3.2016
RAEVA: Stačí si přečíst něco o hpv, kouknout na statistiky nebo znát někoho kdo má problém :( Za sebe nechápu jak někdo může váhat zda nechat proti hpv své dítě naočkovat. Beru to jako výhodu. http://gardasil9.cz/co-by-jste-meli-o-hpv-vedet/
RAEVA --- 23:55:08 14.3.2016
zdravím, kámoška přemýšlí jestli má svou dceru (13let), nechat očkovat proti rakovině děložního čípku. Četla o tom hodně ale pořád si není jistá, může tu někdo napsat pro a proti, případně vlastní zkušenost? :)
LABARCHA --- 22:06:26 10.3.2016
Ahoj, někdo zkušenost s léčbou adenokarcinomu tenkého střeva? Nádor byl vyoperován, prorůstal celou stěnou tenkého střeva až do tuku mezenteria - pobřišnice, drobná metastáza v lymfatické uzlině. Švagra čeká chemoterapie.....hledáme další cesty....budu vděčná za jakýkoli tip, i na nějakého odborníka, atd. Díky moc.
FUNNATEKK --- 9:53:04 14.2.2016
???: To jo. Já sem sehnal právě odbornici co dojíždí do našeho města až s Pilznu. Takže máma už konečně de na biopsiji. Udělaj jí punkci konečně se jí o to někdo stará. Předtím každej jen hmm. Do jara jste gone. A vymrdej. A tahle přišla. A no ty krevní testy nejsou zas tak špatný, podíváme se na snímky.- No nelíbí ale něco stím provedem. A ne jak ty mrdky. no tak to už nemá cenu dělat ani testy, za chvíli umřete. jako to co tady píšu vypadá jak kdybych byl vyhejtovanej lhař. Ale pruser je že je to pravda. taky už máě scháním jinou obvodní. A do varskýho hospitalu tak max na chyru a rychle prič. děs. Mě spíš zajímal názor více dokturů. rpoto scháním kontakty. už jsem něco posháněl přez známí co se mi na vysledky mrknou. Rpotože třeba jeden má takový skilly. Druhej zase jiný. Jeden si netroufá a druhej to bere za rutinu. Takže tak :) Ale můžu říct že vod pádkualespoň trochu vylezlo sluníčko.
FUNNATEKK --- 7:44:21 13.2.2016
TIMUREK: Díky kluci. Našel jsem mámě onko v varech. Poslal jsem jí tam: A konečně se to začíná někam hejbat. Protože ostatní doktoři v KV sou asi fakt pizdy. Tak jede na biopsiji do plzně. No a pak se budem odrážet dál. i ten Onk. kam sem jí poslal říkal že její obvodní je pí.... . Držte palce. jo a skupím je tam kontaktovat. fakt díky. Ani nevíte jak si toho vážím.
TIMUREK --- 9:10:24 10.2.2016
FUNNATEKK: Chirurgie jater - jednoznačně ÚVN. Jsou tam na to fakt odborníci.
Onkologie - chodím do VFN. Jinde jsem nebyl, nemůžu soudit, ale komunikují celkem slušně právě s ÚVN.
FUNNATEKK --- 13:39:51 9.2.2016
???: No rpoblém je že zatím doktoři nechtějí udělat biopsyji co ž nechápu. Ale našel jsem teď specializovaný odd u nás v vevarech. něco jako ružovka v tv. No a snad už se tam může na něčem domluvit. JJ. Complet je hotovej a jen to játro a ještě pravý lalok. Levý je v pořádku. Co se týče uzlin tak bez ještě detaijlnějšího pruskumu nic moc nevyřešíme no. Už sem sehnal 3 doktory aco se od včerejška koukaj na výsledku. tak doufm že mi daj dobrý echo. Ale sem zdrcen nad přístupem doktoru v nemocnici v varech. fakt jako nedoporučuju.
FUNNATEKK --- 18:10:32 8.2.2016
???: Já vím no. Ale zase to víme chvíli tak yb se stím snad dalo něco dělat ne? Nemůžu to vzdát a ani máma to nevzdává a chce bojovat co to dá
FUNNATEKK --- 18:09:12 8.2.2016
???: jater. bez meta. jen to není zapouzdřený. V našem městě už hážou flintu do žita. Ale z ohledme na to že není nic jiného zasažené. navíc i ty\ játra jsou zasažený jen jeden lalok. No a mamince je 62 takže mladá ženská
FUNNATEKK --- 13:17:10 8.2.2016
Ahoj lidi. Asi bych potřeboval pomoc. Moje máti onemocněla rakem. Bohužel díky neschopnosti doktorů jsme to zjistily až když už je nádor docela velkej. kolem 18 cm ale díky bohu není zapouzdřený. nasadily jsme bylynky (Mařka, kořen pamp. ještě mi jede ten nesmysl z jižní afriky ale de mi o něco jinýho. znáte někdo kvalitního onkologa v praze a nebo západních čechách co není kokot a nehází flintu do žita. De nám teť o každej den. je to mladá ženská. Pokud můžete skuste mi poradit a nebo jestli se dá ještě něčím pomoc. sem z toho docela zoufalej. Dík Funna