Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SUCHRE --- 13:45:44 23.11.2015
Tlusty strevo.
SUCHRE --- 12:36:35 23.11.2015
???: Tatu vyradili z lecby po ctvrtym cyklu a do dvou mesicu konec.
BILAKOBRA --- 11:00:56 23.11.2015
???: to si urcite najdi, kdyz toho mas kolem sebe tolik tak naka takovahle podpora je urcite k veci
MALLORYNOX --- 10:34:51 4.11.2015
Ahoj, mám dotaz ohledně nemoci mojí kamarádky, která prodělala léčbu rakoviny děložního čípku, nemoc se vrátila po roce, metastázy na játrech, na břišní stěně a snad i v kostech.
Mám vyjádření od našeho známýho onkologa, který další léčbu nedoporučuje s tím, že chemoterapie by "možná" zpomalila postup a spíše znekvalitnila zbytek života, něco podobnýho napsal i primář z Protonu s tím, že jí bohužel nemohou přijmout právě kvůli metastázám na játrech.. Doporučují zaměřit se na stravu a duševní pohodu.
Což na jednu stranu je dost výzva, nicméně máte prosím zkušenosti někdo se správnou výživou v tomhle stavu? Tzn holka má cca 42 kg, od pasu dolů nateklá, zavedenej katetr na domácí výživu aby se dostala aspoń trochu do formy, než se lékaři rozhodnou, co s ní (protože vsadim boty na to, že jí budou zase chtít cpát další chemoterapii, když se jim podaří se jí vykrmit, vyjádření, který jsem popisovala mám na základě její zprávy, kterou jsem rozesílala tak různě k posouzení).
Takže bych chtěla vědět, jestli přímo s tímhle máte někdo nějakou zkušenost, byliny(?) případně jaké, doplňky stravy, odkyselení organismu, nerada bych patlala hromadu věcí dohromady s tím, aby se nějak vylučovaly apod. Případně se omlouvám za formulace, pokud to vyznívá nějak humpolácky. Předem děkuju.
KOOTCHA --- 17:22:19 27.10.2015
NOT4SALE: Já teda nafasoval rovnou bez diskuzí AD při léčbě, ale třezalku mi teda nikdo nezakazoval. Ona teda zvyšuje fotocytlivost, což neni úplně žádoucí, nebo může asi být v nějakym konfliktu s jinou medikací, ale pokud už jsi po léčbě, tak imho pohoda, ne?
BILAKOBRA --- 14:26:09 25.10.2015
NOT4SALE: jo to mne nadchla ovecka Shaun, kdyz jsem se vratila z nemocnice :D
jiank existuje treba ajurvedsky caj Insomnia, ale to jsem nezkousela, tak nevim, to pak chce vyzkouset a navic u tehle veci to vetsinou taky chvilku trva nez to zabere
nebo co mi vlastne docela pomaha, i kdyz tezko rict, zda to neni placebo, tak jsou to bachovy kvetove esence, konkretne Rescue, ktera ma i primo verzi na noc pro klidny spanek
NOT4SALE --- 11:55:13 24.10.2015
BILAKOBRA: medunku mam taky a to me spis pres den uspava) praskum se branim,ale uvidime no,jak dlouho to vydrzim ,koukam na pohadky to je docela uklidnujici :))
BILAKOBRA --- 11:46:16 24.10.2015
NOT4SALE: co medunkovy caj? jeste take kozlik by mel byt na uklidneni
jinak teda pokud je to spatne, tak jit za terapeutem, znam pripad, kdy to na zacatku resili slabymi antidepresivy a pak uz stacila KBT (kognitivne behavioralni terapie), nebo asi pokud to je opravdu jen o tom nocnim spani, tak na zacatek nake prasky na spani
NOT4SALE --- 10:44:57 23.10.2015
jak jste to delali se strachem? ja se ho nejak nemuzu zbavit a budi me to i v noci a na netu jsem nasla ,ze trezalku by lidis nadorovym onemocnenim pit nemeli,skoda ,po te sem byla klidnejsi .)
POZITRON --- 10:27:31 7.9.2015
KOCOURMIKES: bez lidi, kteri jsou ochotni tuhle nevdecnou mravenci praci delat a vytrvat i po stovkach neuspechu, porad umirame na chripku.