Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BILAKOBRA --- 14:26:09 25.10.2015
NOT4SALE: jo to mne nadchla ovecka Shaun, kdyz jsem se vratila z nemocnice :D
jiank existuje treba ajurvedsky caj Insomnia, ale to jsem nezkousela, tak nevim, to pak chce vyzkouset a navic u tehle veci to vetsinou taky chvilku trva nez to zabere
nebo co mi vlastne docela pomaha, i kdyz tezko rict, zda to neni placebo, tak jsou to bachovy kvetove esence, konkretne Rescue, ktera ma i primo verzi na noc pro klidny spanek
NOT4SALE --- 11:55:13 24.10.2015
BILAKOBRA: medunku mam taky a to me spis pres den uspava) praskum se branim,ale uvidime no,jak dlouho to vydrzim ,koukam na pohadky to je docela uklidnujici :))
BILAKOBRA --- 11:46:16 24.10.2015
NOT4SALE: co medunkovy caj? jeste take kozlik by mel byt na uklidneni
jinak teda pokud je to spatne, tak jit za terapeutem, znam pripad, kdy to na zacatku resili slabymi antidepresivy a pak uz stacila KBT (kognitivne behavioralni terapie), nebo asi pokud to je opravdu jen o tom nocnim spani, tak na zacatek nake prasky na spani
NOT4SALE --- 10:44:57 23.10.2015
jak jste to delali se strachem? ja se ho nejak nemuzu zbavit a budi me to i v noci a na netu jsem nasla ,ze trezalku by lidis nadorovym onemocnenim pit nemeli,skoda ,po te sem byla klidnejsi .)
POZITRON --- 10:27:31 7.9.2015
KOCOURMIKES: bez lidi, kteri jsou ochotni tuhle nevdecnou mravenci praci delat a vytrvat i po stovkach neuspechu, porad umirame na chripku.
KOCOURMIKES --- 10:19:59 7.9.2015
POZITRON: tak to na tom skutecne pracuje :)
POZITRON --- 10:07:25 7.9.2015
KOCOURMIKES: radsi nereknu, ale zkoumaj rezistenci rakovinnejch bunek vuci chemoterapii.
KOCOURMIKES --- 9:53:47 7.9.2015
POZITRON: v jake instituci-laborce pracuje?
POZITRON --- 8:38:28 7.9.2015
KOCOURMIKES: muz tvrdi, ze s rakovinou se setka kazdej treti, ne ze na ni umre kazdej treti. a z ty tretiny, co se s ni setka, umre teda vetsina no. asi bych ho nemela poustet domu a zakazat mu nyx, aby sedel v laborce a makal non stop, at se ty vyhlidky nas vsech trochu zlepsi. :)
KOCOURMIKES --- 18:55:29 6.9.2015
???: o moderni onkologicke lecbe toho moc nevis, protoze vas to ve skole neucili, ty moderni leciva a jejich mechanismy neznas, tim koncim debatu s tebou.