Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
odkazovaný příspěvek již není v databázi
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOOTCHA --- 21:01:34 30.8.2015
no nevim co tim myslis jednoduse
KOOTCHA --- 20:44:24 30.8.2015
tak jsem zvedavej co to je :)
KOOTCHA --- 20:33:24 30.8.2015
???: ano. s plesi celyho tela :)
KOOTCHA --- 22:12:03 28.8.2015
napište sem někdo něco pozitivního tyve občas :)

Já sem zdravej, ve formě jak nikdy, jdu stavět barák, začal jsem včelařit...co bych vám tak ješě řekl... asi nic
BILAKOBRA --- 14:12:18 24.8.2015
???: achjo :(
F89 --- 12:23:04 21.8.2015
Ahoj, kamarád mi dneska posílal dotazník - ohledně vypadávání vlasů po chemo.

Pokud budete chtít, zabere minutu času.. díky.

Vypadávání vlasů a obočí - v důsledku chemoterepie či nemoci
https://docs.google.com/forms/d/1dBveKR2Tk4Z6Ok4wvzE0F2IccM9BIodjZmvthw1DE94/viewform?usp=send_form
FARGO --- 6:34:14 21.8.2015
PTACOPYSK:
EVILMIND: Moc vam dekuju za nazory. Presne neco takoveho jsem potreboval slyset z treti strany. Na mne osobne to nepusobilo taky seriozne, ale nechtel jsem to smest ze stolu, kdyz jsem videl, jak jen kamaradka nadsena, ze ji to pomuze. V pondeli by ji meli potvrdit, ze je to mozno operovat, coz si myslim, ze je jasna volba. Jeste jednou dik a pekny den.
PTACOPYSK --- 22:11:56 20.8.2015
FARGO: samozřejmě jde o (u nás bohužel legální) podvod, za 4000+ euro si dotyčný člověk koupí falešnou naději .... hlavně, i kdyby se kamarádka přesto rozhodla něco takového absolvovat, ať se nenechá přesvědčit o tom, že se má vzdát "konvenčních" léčebných metod, zvlášť pokud to je operabilní ....
EVILMIND --- 21:40:09 20.8.2015
FARGO: pokud nekdo, kdo o sobe tvrdi jake ma mezinarodni uspechy s lecbou rakoviny, je vygooglitelny jen cesky (a trosku v azbuce), tak o tom proste lze. Tecka. Ostatne pokud vystup jeho vyzkumu vypada takhle, tak se ani moc nedivim:
http://www.kutushov.cz/clanky/cist/187-statistika-pacientu-dst-terapie
Existuje velka spousta zarucenych lecebnych prostredku na rakovinu, sikovne balancujicich na hranice legality, a tezicich ze zoufalstvi nemocnych lidi, kteri se zpravidla chytaji i sebemensi nadeje.

Ten popis ucinku je podle me cirej blabol, proste jen klade cizi slova za sebe nahodne v nadeji, ze se nekdo chytne...
Teorie dissymetrující (anizotropujicí a tinktoriální) terapie - Kutushov.cz
http://www.kutushov.cz/clanky/214-teorie-dissymetrujici-anizotropujici-a-tinktorialni-terapie
FARGO --- 20:56:10 20.8.2015
Zdravim vas...prosim o radu, pokud mate nekdo zkusenost. Kamaradce zjistili pred par dny 13 cm velky zhoubny nador na jatrech. Nyni krome konvencnich lecebnych metod (melo by ji byt sdeleno, zda to pujde chirurgicky odstranit) uvazuje o alternativni lecbe u doktora Kutushova (www.kutushov.cz). Nemate prosim nekdo s touto lecbou jakekoliv zkusenosti ? Google mlci a odkazuje pouze na stranky Dr.Kutushova, coz mi nepripada jako objektivni zdroj informaci. Vzhledem k tomu, ze se pocatecni investice do teto lecby pohybuje kolem 4.000 EUR, bylo by fajn alespon nekde slyset, ze to ma smysl. Diky za kazdou radu ci postreh. Pekny vecer