Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BILAKOBRA --- 16:30:33 27.5.2015
SARGO: ono hlavne na kazdeho ta chemo take muze pusobit jinak, u moji mamky teda napriklad ponekud utrpela jemna motorika a tim padem i cit pro rovnovahu, ale zajimave je, ze po meste pouziva prave kvuli tomu vychazkovou hul, ale kolem chalupy na nerovnem terenu na zahrade beha v pohode bez ni, jinak celkove asi hlavne ty sily, je to zatez na telo, takze si davat pozor, aby to nebylo moc tezke, ovsem je dobre ze je na cerstvem vzduchu a tak, to muze naopak byt plus a pomoci prekonat negativni dusledky chemo
SARGO --- 9:50:31 27.5.2015
Prosím o radu. Mám kamaráda: vyoperovali mu nádor z břicha, teď je na chemo, vždycky ob týden dostává nějakou sérii; je mu k šedesáti, ale nesmírně vitální a fyzicky zdatná osoba. Zvládá to výtečně, psychicky i fyzicky, až neuvěřitelně, ale přeci jen je viditelně slabší než dřív. Lezeme spolu po výškách (a přestat prostě nejde, při každé akci doslova rozkvete :-)), takže trochu ošemetná věc; a protože není ohledně své nemoci moc sdílný, chtěla bych vědět, jestli počítat... vlastně nevím přesně, jak formulovat dotaz. Asi ve smyslu "jsou tam nějaké fíky, které bych měla brát v úvahu"? Vždycky byl velice soudný, ale na to se mi teď nechce spoléhat. O chemoterapii a jejím působení mám jen velice zběžnou představu.
TAHRQA --- 2:43:10 15.5.2015
FERRENC: Jistě že ne. Řešit to s kýmkoli kromě odborníka, co má v ruce výsledky z X vyšetření, je život ohrožující nesmysl.
FERRENC --- 18:43:34 14.5.2015
???: Aha, takže se takhle bez odborných testů nedá doporučit léčebná kůra? Co třeba ten vitamín C?
FERRENC --- 22:50:38 13.5.2015
???: Jedná se o plíce...
FERRENC --- 8:36:26 13.5.2015
TIMUREK: To asi ne, slyšel jsem o nějaké metodě, která pomáhá funkci imunitního systému. To asi tohle nebude. Spadá to možná do té nové bioléčby..
TIMUREK --- 13:46:58 11.5.2015
FERRENC: Myslíš protony?
Protonová léčba - Protonové centrum v Praze, PTC, léčba rakoviny
http://www.ptc.cz/
FERRENC --- 11:26:38 10.5.2015
Ahoj všichni, prosím o radu: Nevíte něco o možnosti využít té nové metody léčby rakoviny ? Myslím, že se jedná o proteinovou léčbu, nebo nějakou, která pomáhá lepší funkci imunitního systému. V nějaké TV reportáží říkali, že jí využívá již 50 pacientů v ČR.

Díky!
BILAKOBRA --- 14:07:10 29.4.2015
???: jo takovahle vyjimecnost je fakt naprd....
MELISSA --- 10:47:06 21.4.2015
???: Děkuji. Jak vypadá prefrontální syndrom mi už dříve bylo popsáno dost zevrubně a několik věcí přítomných je (a jednalo se o velice náhlé výrazné změny), máma si je toho vědoma tak napůl, ale je. Jenže jak říkám, příčin může být vícero. Mělo by smysl z dlouhodobějšího hlediska docházet k psychologovi/psychiatrovi/psychoterapeutovi? Myslíš, že by to někdo takový dokázal sledovat profesionálněji nebo naopak bude psycho-odborník všechno přisuzovat psychické stránce, protože se v nádorech nevyzná?