Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOOTCHA --- 8:25:13 4.4.2015
KOCOURMIKES: i ty jeden kocoure... pravda, trochu jsem si zahystercil.
KOCOURMIKES --- 23:32:18 3.4.2015
KOOTCHA: i ty jedna hysterko
KOOTCHA --- 9:52:41 2.4.2015
DASHAN: A co se děje? Tyve já měl tak před dvěma měsícema čoromoro. Boule v podpaží, jinak žádný příznaky. Patlám se ráno takhle patláčkem a najednou žble, žble a jezdim přes hrbol. Tak hned jedu do krankenhauzu u nás na vsi a tam jsem ty kretény musel pomalu na kolenou prosit aby se na to někdo podíval a pak mi řekli. Hm, boule, ještě že se to dá dneska léčit, ultrazvuk za měsíc a uvidíme. Se posrali v kině, ne? Jsem jim tam udělal přednášku o tom, že kdyby to byla ta nemoc co jsem měl, tak taky můžu do měsíce prdět do hlíny že kdyby na mě laskavě šáhli, tak možná nebude ani ultrazvuk třeba. odpověď zněla "máme jen jedny ruce". Nasrat. Volal jsem hned do VFN (v pondělí) ve středu v 9 ráno na mě šáhla doktorka a řekla, že je to jen sval, pak mě poslala pro sichr na ultrazvuk a nic tam nebylo. 2 dny přemítání o životě kvůli těm debilům v Český Lípě. Koupil jsem doktorce v Praze kytku za 1500,- a málem jí zulíbal. Doktorka Vacková forever!
DASHAN --- 20:17:17 1.4.2015
Tak nevím, ale čekam blbou zprávu. Jen se v duchu modlím aby to znova nebylo....
BILAKOBRA --- 20:57:17 18.3.2015
???: nekdy je tohle cekani snad jeste horsi nez kdyz se vi, ale drzim palce
BILAKOBRA --- 11:22:48 18.3.2015
???: no to máte fakt kolotoč....
XL1 --- 21:33:46 1.3.2015
PTACOPYSK --- 18:42:22 27.2.2015
LENDULIK: to ano, ale taky je rozdíl mezi "být smutnej" a "být v těžké depresi"
LENDULIK --- 17:04:26 27.2.2015
MERINO_GIRL: byt smutnej v tomhle pripade je uplne normalni.... clovek se dost face to face setka se smrti... tady jsou popsany faze.. mozna pak dokazes rict, kde se zrovna nachazeji.. http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C3%BCbler-Rossov%C3%A9_model
BILAKOBRA --- 13:57:44 27.2.2015
MERINO_GIRL: můžeš mrknout sem http://www.onkoportal.cz/ nebo sem http://www.amelie-os.cz/
(možná upřesnit lokaci jestli to je Praha nebo jinde?)