Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPLIFFBOY --- 17:19:17 1.2.2015
CLUMP: cast tech linku z pred mesicem je vazne celkem pofidernich, ale cast mi prijde seriozni a diky za ne. co jsem prolitl, tak se zabyvaji spis treba efektem cannabisu na zpomaleni rustu rakoviny (ten dnesni) a nebo jeho podpurnym ucinkem pri ozarovani (neco z tech predchozich), coz ma ale hodne daleko k tem zvolanim, ze neci "znama je (fenixovy slezy) vyrabi a rakoviny tim leci", tim spis, ze tihle samaritani casto tlacej ty svoje zoufaly zakazniky k tomu, aby konvencni lecbu zavrhli. stojim si zatim, ze pokud by nekdo tyhle vysledky s fenixovejma slzama na lidech mel, slyseli bychom o nem mnohem vic a uz davno. a na konspiracni teorie o farmaceuticky lobby me neuzije. nicmene ty si se k nicemu jinemu nez k pozitivnimu efektu nevyjadroval, to beru a dekuju za seriozni prispevek do diskuze.
CLUMP --- 15:59:04 1.2.2015
a tady neco aktualniho:
German Scientists Have Confirmed an Amazing Link between Cannabis and Cancer Suppression
http://ireadculture.com/...ave-confirmed-an-amazing-link-to-cannabis-between-cancer-suppression.html
CLUMP --- 17:21:06 9.1.2015
KOOTCHA: tak jde hlavne o to, ze ty reserse obsahuji odkazy na stovky studii mnohdy publikovanych v odbornych peer reviewed publikacich, coz mi prijde celkem duveryhodne. zadna pokoutna alchymie v tom neni.) vzhledem k tomu, ze vetsina studii byla provadena na bunenecnych kulturach nebo mysich, je samozrejme otazka, do jake miry se ty efekty projevi i u lidi. ale povazoval bych to za pomerne nadejny smer vyzkumu.
KOOTCHA --- 8:53:47 9.1.2015
CLUMP:
CLUMP:
CLUMP: Škoda že úplně nevim jak moc těmhle zdrojům věřit... Ale pořád lepší než guru Jára.
KYRIA --- 8:36:33 9.1.2015
LENDULIK: s tou chytrosti bych to neprehanela, ale uplnej blazen nejsem. naferovku jim vsem rikam, ze na vinohradech mi proste zachranili zivot. at si rika kdo chce co chce, ja to vidim tak.
CLUMP --- 17:19:26 7.1.2015
Cannabinoids and Cancer Review 2012
http://www.idmu.co.uk/cannabinoids-cancer-review-2012.htm

Scientific study into the relationship between cannabinoids and cancer can be divided into three broad phases, initially there were attempts to provide epidemiological evidence proving a link between cannabis use and cancer risk in order to provide evidence justifying international prohibition, the second phase was investigating potential therapeutic benefits from symptomatic relief e.g. nausea, vomiting resulting from chemotherapy and cachexia – a generalised wasting syndrome. Most recently research has focussed on more direct effects of endocannabinoids on the development and potential treatment of cancer, with effects of THC and CBD including reducing proliferation and blood-supply to tumours, and direct anti-tumour activity via cell-suicide (apoptosis).

Research into direct anti-tumour activity of cannabinoids and the mechanisms by which such activity is exerted has exploded since I last reviewed this field in 2003, with nearly 600 new studies published
CLUMP --- 17:13:52 7.1.2015
Cannabis Cures Cancer and More: A History and Review of the Evidence
http://wondergressive.com/cannabis-cures-cancer-review-evidence/
CLUMP --- 17:13:39 7.1.2015
LENDULIK --- 8:01:39 5.1.2015
KYRIA: tak doufam, ze jako chytra zenska se na ni nevykasles...