Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CLUMP --- 20:45:59 30.12.2014
no jiste, zatimco producenti cytostatik a ozarovacu jsou obecne prospesny neziskovky.D nakonec si slzy muze prakticky kdokoliv s trochou snahy udelat za par supu sam, staci sehnat nebo vypestovat nekolik set gramu travy. a pri shaneni pro osobu blizkou jsme narazili na velice rozumne ceny (radove nizsi, nez kolik by to delalo, kdyby clovek pocital s klasickou cenou gram huleni za 200) i na znamy, ktery davali zadarmo. (tim ovsem nerikam, ze bych nekomu s cistym svedomim doporucil, at se vykasle na konvencni lecbu a jede jenom slzy... ale ze odmitani by default nepovazuju za spravny.)
SUCHRE --- 15:59:19 30.12.2014
Fenixovy slzy leci vyrobce z chudoby.
CLUMP --- 12:43:02 30.12.2014
jen tak od boku hodim odkaz na nejnovejsi studii, kterou jsem zaznamenal, tentokrat zkouseli v kombinaci s ozarovanim:
Cannabis extract can have dramatic effect on brain cancer, says new research -- ScienceDaily
http://www.sciencedaily.com/releases/2014/11/141114085629.htm
CLUMP --- 12:30:00 30.12.2014
???: existuje cela rada studii efektu kanabinoidu na nadory, ale vetsina probihala na bunecnych kulturach nebo mysich. z toho samozrejme nelze rovnou vyvodit, ze to bude vselek i pro lidi, ale ten efekt byl xkrat reprodukovan a je pomerne konzistentni napric typy nadoroveho bujeni. pak jsou i nejake male studie na lidech v terminalnich stadiich a zda se, ze to opet nejaky efekt ma, byt v pripade velice pokrocilych agresivnich tumoru k vyleceni nedoslo, ale ke zmenseni ano (slo ale tusim o studie zamerujici se na bezpecnost kanabinoidu, ne na lecicy efekt a podavane mnozstvi bylo mnohem nizsi, nez doporucuje napr. rick simpson v pripade fenixovych slz). klinicky studie na vetsim poctu pacientu zatim nebyly dokonceny mimo jine proto, ze marihuana byla a stale do jisty miry je tabu a usporadat neco takovyho v soucasnem klimatu a sehnat na to penize a podporu neni uplne snadne. ale trochu se to snad uvolnuje. kazdopadne indicii, ze by to mohl byt nadejny smer, neni uplne zanedbatelne mnozstvi. a pak lze na netu dohledat radu lidi, kteri tvrdi, ze jim to pomohlo, byt to nejsou systematicky sebrana data a opet se z toho nedaj vyvozocat jednoznacne aavery. ale proste potencial tam jistej vidim.
SPLIFFBOY: nejake konkretni odkazy dohledam, ale ted jsem v praci a nemuzu. pro zacatek staci zadat do pubmedu cannabinoids a cancer a vyjede toho dost.
SPLIFFBOY --- 11:14:19 30.12.2014
CLUMP: me je teda znamy pouze pozitivni efekt kanabinoidu na potlacovani neprijemnych doprovodnych negativnich jevu lecby rakoviny (nausea, nechutenstvi, nalady). a o tom se nema smysl prit, sam jsem chemoterapii prohulil, lekarum to nezastiral a vetsina z nich me v tom tise podporovala (jen doporucovala zdravejsi formy aplikace). o tom, ze by kanabionidy rakovinu lecily jsem ale nezaznamenal absolutne nic. rad se necham poucit - nejaka studie?
CLUMP --- 1:51:16 30.12.2014
fenixovy slzy bych nezatracoval, studii ukazujicich pozitivni efekt kanabinoidu na rakoviny ruznych typu bylo v posledni dobe provedeno pomerne dost a dalsi pribyvaj. samozrejme tam ale hraje roli cela rada faktoru a regulerni klinicky studie jeste nejsou, ale hned to nazyvat picovinou je picovina.
KYRIA --- 18:21:04 28.12.2014
???: dekuji, velmi konstruktivni a k veci ;)

VERONIKA22: dik ;) jak sem psala, dostala sem je darem, takze tu mam cca 40ml, a proto se ptam na osobni zkusenost nekoho, kdo to uzival, zna nekoho kdo to uzival a pomohlo to, nebo naopak nepomohlo. ja nejsem v zadny akutni fazi, takze drasticky metody se mne netykaji, navic sem kdesi slysela, ze hladoveni je vhodny v pripade rakoviny zazivaciho traktu a nadoru v nem, coz neni vubec muj pripad.
VERONIKA22 --- 17:59:38 28.12.2014
EVILMIND: No tak to je jasný, že někdy už to přemoct nejde ani kdybych se na hlavu postavila. Ale jinak tomu co v té knize píšou zcela věřím ( co tělo dělá když řízeně hladoví )

Za tím co píšu si stojím. Znám i jiné nevyléčitelné diagnozy, které léčitelé vyléčili a lidi si dnes můžou skotačit jak uznají za vhodné. Ale samozřejmě chce to kombinaci správná léčba ve správný čas.
EVILMIND --- 16:17:32 28.12.2014
VERONIKA22: to je pravda, rakovina tim jde vylecit v jedinem konkretnim stadiu. Kdyz ji nemas.

Na hladovenim ke zdravi se da vygooglit blog cloveka, co to zkousel, a strasne si to pochvaloval po asi 40 dnech hladoveni. Pak tam do diskuse uz jen nejakej jeho kamarad dopsal, kdy umrel.