Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EVILMIND --- 16:17:32 28.12.2014
VERONIKA22: to je pravda, rakovina tim jde vylecit v jedinem konkretnim stadiu. Kdyz ji nemas.

Na hladovenim ke zdravi se da vygooglit blog cloveka, co to zkousel, a strasne si to pochvaloval po asi 40 dnech hladoveni. Pak tam do diskuse uz jen nejakej jeho kamarad dopsal, kdy umrel.
SPLIFFBOY --- 15:20:37 28.12.2014
VERONIKA22: škoda, že ti nemůžu dát rovnou dva mínusy... za každej řádek těch p*čovin jeden.
VERONIKA22 --- 14:56:00 28.12.2014
KYRIA: Manžel má známou, která je vyrábí a rakoviny tím léčí. Pamatuji si, že prý s tím jde vyléčit rakovina pouze pokud je v nějakém stádiu. Pokud je pozdě tak už slzy nepomůžou. Kontakt ti když tak dohodím.

Mě teda hodně oslovila kniha: Hladověním ke zdraví. Do toho bych šla při nemoci ihned.
KYRIA --- 7:32:00 28.12.2014
lidi, k vanocum sem obdrzela fenixovy slzy, prej mi to vyleci vsechno do dvou mesicu....a zajima mne teda: mate nekdo naky zajimavy info o tom co to presne je a jak to funguje? mate nekdo osobni zkusenost nebo aspon zprostredkovanou z blizsiho okoli? a ve finale: ja sem v remisi uz druhej rok a vlastne premejslim i nad tim, jestli takovou vec pripadne nepotrebuje/te nekdo vic nez ja? klidne posta, diky!
SPLIFFBOY --- 14:23:23 20.10.2014
KYRIA: to nepopírám, já měl z tý pleše hrozný trauma :)))
KYRIA --- 8:04:08 20.10.2014
SPLIFFBOY: no a to ses s tim stresoval :))) enjoy! ja mam vlasy naopak rovnejsi a zustava to tak i dva roky po te ;)
TAHRQA --- 17:19:15 13.10.2014
Čekal jsem, že to přijde, ale ne v 28 a už vůbec ne, že to bude prso...
TIMUREK --- 11:52:45 8.10.2014
SPLIFFBOY: Já ne, ani jsem nevyplešl (FOLFOX)
SPLIFFBOY --- 21:08:33 7.10.2014
???: jo, já o tom slýchal už dřív, ale dokud se mě to netýkalo, moc jsem to neřešil. hustý vlasy jsem už měl, teď se kroutěj no... už od jara. tak mě zajímalo, jestli už mi to zůstane. mě to zatím baví víc než moje dřívější rovný právě :D
SPLIFFBOY --- 18:30:54 7.10.2014
změnila se vám po chemoterapii struktura vlasů (z rovných na kudrnaté)? a pokud ano, šlo o změnu trvalou? já už mám zas vlasů, že nevím, co s nima... a zajíma mě, zda takové už zůstanou ;)