Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KYRIA --- 8:04:08 20.10.2014
SPLIFFBOY: no a to ses s tim stresoval :))) enjoy! ja mam vlasy naopak rovnejsi a zustava to tak i dva roky po te ;)
TAHRQA --- 17:19:15 13.10.2014
Čekal jsem, že to přijde, ale ne v 28 a už vůbec ne, že to bude prso...
TIMUREK --- 11:52:45 8.10.2014
SPLIFFBOY: Já ne, ani jsem nevyplešl (FOLFOX)
SPLIFFBOY --- 21:08:33 7.10.2014
???: jo, já o tom slýchal už dřív, ale dokud se mě to netýkalo, moc jsem to neřešil. hustý vlasy jsem už měl, teď se kroutěj no... už od jara. tak mě zajímalo, jestli už mi to zůstane. mě to zatím baví víc než moje dřívější rovný právě :D
SPLIFFBOY --- 18:30:54 7.10.2014
změnila se vám po chemoterapii struktura vlasů (z rovných na kudrnaté)? a pokud ano, šlo o změnu trvalou? já už mám zas vlasů, že nevím, co s nima... a zajíma mě, zda takové už zůstanou ;)
SALAMAN --- 12:12:24 29.9.2014
CUCHULAIN: Smaž se pls.
LENDULIK --- 16:45:35 26.9.2014
Five-Year-Old Girl Shares Her Story Of Battling Cancer In This Heartwarming PSA - DesignTAXI.com
http://designtaxi.com/...Year-Old-Girl-Shares-Her-Story-Of-Battling-Cancer-In-This-Heartwarming-PSA/
PTACOPYSK --- 15:08:48 26.9.2014
Já taky. Proto píšu o MORÁLNÍ odpovědnosti. No pozůstalí určitě pak ocení, že jim ty peníze vrátíš ...
CUCHULAIN --- 14:29:09 26.9.2014
PTACOPYSK: ne. každý má zodpovědnost sám za sebe a za své uzdravení. já jen poskytuju návod, který funguje u mě a věřím, že u kohokoli. to píšu na začátku knihy.

buď to čtenář přijme a může číst dál, nebo s tím nesouhlasí, knihu smaže a já mu vrátím peníze.
to je dohoda mezi námi. přes to vlak nejede :-)
PTACOPYSK --- 12:24:59 26.9.2014
CUCHULAIN: jsi připraven nést morální odpovědnost za to, když někdo bude mít rakovinu, vykašle se díky knize na lékařkou péči a zemře, aniž by třeba musel?