Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARUSSS --- 19:34:04 16.9.2014
Ahoj... mám dotaz, když se chci objednat na mammograf, musím nejdřív přes praktickou doktorku?
KOOTCHA --- 12:00:05 13.9.2014
dej pokoj...
EVILMIND --- 11:38:22 13.9.2014
mozna ontopic...
Jak se mluví s umírajícím? V on-line rozhovoru řekne pečovatel hospice - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...s-pecovatelem-hospicu-klimesem-fuq-/domaci.aspx?c=A140911_171024_domaci_zt
GENTIANA --- 13:57:57 12.9.2014
Tak on mi babičku nikdo nevěří všeobecně. Nicméně, kdyby na nejhorší došlo, tak vím, jak sanovat sto let nevětranou putyku, aniž by bylo tuto nutné podpálit. Nebo že ten sajrajt z cigaretového kouře žere lak z nábytku. Nebo že lidi vydrží víc, než by se čekalo.
LENDULIK --- 10:33:13 12.9.2014
GENTIANA: to uz je trochu prehnany, ze...
GENTIANA --- 16:51:44 11.9.2014
???: Však nikdo babičce nebral možnost strávit zbytek života konsumací 120 cigaret denně, udržováním stálé hladiny krve v alkoholu a pomlouvání, což byly její oblíbené činnosti a v posledních 10 - 15 letech života takřka jediné provozované. To víš, někdo má chatu a kamarády, někdo má drogy.
GENTIANA --- 13:33:02 11.9.2014
???: Jako že by mohla kouřit 120 denně místo stovky, když už to má za pár?
BARUSSS --- 13:12:05 11.9.2014
EVILMIND: jenže vy nejste celebrity a ani není záměr je z vás dělat.... Nejde o hraní na city, nejde o žádný kalkul...
nic ve stylu "smutný-štastný ksicht" ... přirozený portrét/momentka člověka na jeho oblíbeném místě... s každým bychom rádi strávili nějak čas,poznali ho a vyslechli si jeho příběh, který by byl součástí každé fotografie.
EVILMIND --- 13:01:00 11.9.2014
BARUSSS: nemam pocit, ze bych ziskal nejakou "bolest duse" nebo "emoce a silu". Samozrejme nevylucuju, ze to nekdo ma jinak, ale obecne si myslim treba o nejakych "celebritach", co vestsinou presne tohle tvrdi pote, co prezijou nejakou banalnejsi formu rakoviny, ze to proste hrajou na city pro svuj prospech (trebas i nehmotny v podobe self proma).
GENTIANA --- 12:58:48 11.9.2014
???: tak moje babička měla totálně panickou hrůzu z rakoviny. Takže melanom jí bez dalšího odoperovali, ale zahrnovalo to spoustu mazání medu kolem huby, že to je banalita atd. a stejně to obnášelo hysterické záchvaty, výkřiky typu Než bych měla přijít o vlasy, to radši hned teď skočím z okna a šla skákat z okna. Jestli to byla herecká etuda nebo to myslela vážně, nikdo nezjištoval. Ale když pak měla metastázy, tak bylo jasný, že je to konečná, že by jí nějaká ta chemoterapie asi prodloužila život o pár týdnů či měsíců, ale že by ji k tomu nikdo nedonutil a ještě by to bylo o strach, jestli babu chytne blbá a začne se věšet. Takže to tata domluvil, že babičce jako budou léčit zkažený žaludek, protože ona sama se rozhodla, že to má z té zelné diety, a co už.