Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
odkazovaný příspěvek již není v databázi
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GENTIANA --- 13:33:02 11.9.2014
???: Jako že by mohla kouřit 120 denně místo stovky, když už to má za pár?
BARUSSS --- 13:12:05 11.9.2014
EVILMIND: jenže vy nejste celebrity a ani není záměr je z vás dělat.... Nejde o hraní na city, nejde o žádný kalkul...
nic ve stylu "smutný-štastný ksicht" ... přirozený portrét/momentka člověka na jeho oblíbeném místě... s každým bychom rádi strávili nějak čas,poznali ho a vyslechli si jeho příběh, který by byl součástí každé fotografie.
EVILMIND --- 13:01:00 11.9.2014
BARUSSS: nemam pocit, ze bych ziskal nejakou "bolest duse" nebo "emoce a silu". Samozrejme nevylucuju, ze to nekdo ma jinak, ale obecne si myslim treba o nejakych "celebritach", co vestsinou presne tohle tvrdi pote, co prezijou nejakou banalnejsi formu rakoviny, ze to proste hrajou na city pro svuj prospech (trebas i nehmotny v podobe self proma).
GENTIANA --- 12:58:48 11.9.2014
???: tak moje babička měla totálně panickou hrůzu z rakoviny. Takže melanom jí bez dalšího odoperovali, ale zahrnovalo to spoustu mazání medu kolem huby, že to je banalita atd. a stejně to obnášelo hysterické záchvaty, výkřiky typu Než bych měla přijít o vlasy, to radši hned teď skočím z okna a šla skákat z okna. Jestli to byla herecká etuda nebo to myslela vážně, nikdo nezjištoval. Ale když pak měla metastázy, tak bylo jasný, že je to konečná, že by jí nějaká ta chemoterapie asi prodloužila život o pár týdnů či měsíců, ale že by ji k tomu nikdo nedonutil a ještě by to bylo o strach, jestli babu chytne blbá a začne se věšet. Takže to tata domluvil, že babičce jako budou léčit zkažený žaludek, protože ona sama se rozhodla, že to má z té zelné diety, a co už.
KOOTCHA --- 12:47:21 11.9.2014
Ale jestli mi dáš prachy za to, že se nechám 2x vyfotit. Jednou se smutnym ksichtem a jednou s veselym, tak o tom by se dalo uvažovat :))
KOOTCHA --- 12:44:56 11.9.2014
ne :)
BARUSSS --- 12:38:21 11.9.2014
to i já..samozřejmě jsem to nechtěla formulovat tak, že by tihle lidé na fotce měli působit ubrečeně a zoufale.. To vůbec. Ale snad víš,jak to myslím ? taková ta bolest duše je v každém,kdo si nemocí prochází či prošel. Fotografie by měla spíše zachytit tu odlišnost /sakra nevím,jak to napsat,aby to blbě nevyznělo/ .. snad mi trochu rozumíte... :)
??? --- 15:53:03 10.9.2014
mno tak teda "bolest a emoce" nabidnout nemuzu, ja sem se celou lecbou vicemene prochechtal.. :o)))
BARUSSS --- 15:10:11 10.9.2014
Ahoj všem! .. ráda bych oslovila ty, kteří si sami prošli rakovinou a to s tím, zda by měli zájem na tom, zúčastnit se připravovaného fotoprojektu. Bude se jednat o sérii cca 20 fotografií zachycující portréty lidí, kteří si prošli rakovinou, či se stále léčí. Za tímto projektem stojí 2 lidé,kteří sami rakovinu měli.. záměrem je,aby fotografie zachytila bolest, emoce a především sílu, kterou tito lidé v sobě mají. Pokud by to někoho z Vás oslovilo, napište mi do pošty. Díky * Hezký den
KOOTCHA --- 8:41:00 26.8.2014
Léčba protony bude hrazená. Ministerstvo plánuje její zařazení do sazebníku - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...171235_domaci_hv#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6