Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOOTCHA --- 12:47:21 11.9.2014
Ale jestli mi dáš prachy za to, že se nechám 2x vyfotit. Jednou se smutnym ksichtem a jednou s veselym, tak o tom by se dalo uvažovat :))
KOOTCHA --- 12:44:56 11.9.2014
ne :)
BARUSSS --- 12:38:21 11.9.2014
to i já..samozřejmě jsem to nechtěla formulovat tak, že by tihle lidé na fotce měli působit ubrečeně a zoufale.. To vůbec. Ale snad víš,jak to myslím ? taková ta bolest duše je v každém,kdo si nemocí prochází či prošel. Fotografie by měla spíše zachytit tu odlišnost /sakra nevím,jak to napsat,aby to blbě nevyznělo/ .. snad mi trochu rozumíte... :)
??? --- 15:53:03 10.9.2014
mno tak teda "bolest a emoce" nabidnout nemuzu, ja sem se celou lecbou vicemene prochechtal.. :o)))
BARUSSS --- 15:10:11 10.9.2014
Ahoj všem! .. ráda bych oslovila ty, kteří si sami prošli rakovinou a to s tím, zda by měli zájem na tom, zúčastnit se připravovaného fotoprojektu. Bude se jednat o sérii cca 20 fotografií zachycující portréty lidí, kteří si prošli rakovinou, či se stále léčí. Za tímto projektem stojí 2 lidé,kteří sami rakovinu měli.. záměrem je,aby fotografie zachytila bolest, emoce a především sílu, kterou tito lidé v sobě mají. Pokud by to někoho z Vás oslovilo, napište mi do pošty. Díky * Hezký den
KOOTCHA --- 8:41:00 26.8.2014
Léčba protony bude hrazená. Ministerstvo plánuje její zařazení do sazebníku - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...171235_domaci_hv#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
EVILMIND --- 0:56:17 18.8.2014
CUCHULAIN: mam pocit, ze sis spletl klub. A pravdepodobne i server.
ANICKAJEDNICKA --- 13:44:45 1.6.2014
EVILMIND: no ale predstav si, ze jedno mistni ID rika, ze je to kampan proti lidem, kteri leci a nejsou mudrove!!
mne je z toho Suchyho na bliti:(
KOOTCHA --- 16:18:42 30.5.2014
LENDULIK: tak já se na to šel natěšenej podívat....
LENDULIK --- 20:40:36 29.5.2014
EVILMIND: ma dobry kozy...