Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BARUSSS --- 12:38:21 11.9.2014
to i já..samozřejmě jsem to nechtěla formulovat tak, že by tihle lidé na fotce měli působit ubrečeně a zoufale.. To vůbec. Ale snad víš,jak to myslím ? taková ta bolest duše je v každém,kdo si nemocí prochází či prošel. Fotografie by měla spíše zachytit tu odlišnost /sakra nevím,jak to napsat,aby to blbě nevyznělo/ .. snad mi trochu rozumíte... :)
??? --- 15:53:03 10.9.2014
mno tak teda "bolest a emoce" nabidnout nemuzu, ja sem se celou lecbou vicemene prochechtal.. :o)))
BARUSSS --- 15:10:11 10.9.2014
Ahoj všem! .. ráda bych oslovila ty, kteří si sami prošli rakovinou a to s tím, zda by měli zájem na tom, zúčastnit se připravovaného fotoprojektu. Bude se jednat o sérii cca 20 fotografií zachycující portréty lidí, kteří si prošli rakovinou, či se stále léčí. Za tímto projektem stojí 2 lidé,kteří sami rakovinu měli.. záměrem je,aby fotografie zachytila bolest, emoce a především sílu, kterou tito lidé v sobě mají. Pokud by to někoho z Vás oslovilo, napište mi do pošty. Díky * Hezký den
KOOTCHA --- 8:41:00 26.8.2014
Léčba protony bude hrazená. Ministerstvo plánuje její zařazení do sazebníku - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...171235_domaci_hv#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
EVILMIND --- 0:56:17 18.8.2014
CUCHULAIN: mam pocit, ze sis spletl klub. A pravdepodobne i server.
ANICKAJEDNICKA --- 13:44:45 1.6.2014
EVILMIND: no ale predstav si, ze jedno mistni ID rika, ze je to kampan proti lidem, kteri leci a nejsou mudrove!!
mne je z toho Suchyho na bliti:(
KOOTCHA --- 16:18:42 30.5.2014
LENDULIK: tak já se na to šel natěšenej podívat....
LENDULIK --- 20:40:36 29.5.2014
EVILMIND: ma dobry kozy...
EVILMIND --- 8:40:06 29.5.2014
PTACOPYSK: To teda. Ja vzdycky myslel, ze tyhle podvodnici to hrajou na to, ze maji nejake uzasne neodolatelne charisma, na kterem te utahnou na kazdou blbost, ale kdyz jsem poslouchal pet minut to jeho zarikavani (a pak ho jeste videl), tomu bych nenechal ani vycistit poblitej koberec. Nechapu.
PTACOPYSK --- 1:12:07 29.5.2014
EVILMIND: audio i video, které článek obsahuje je vskutku zajímavé ...