Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ANICKAJEDNICKA --- 13:44:45 1.6.2014
EVILMIND: no ale predstav si, ze jedno mistni ID rika, ze je to kampan proti lidem, kteri leci a nejsou mudrove!!
mne je z toho Suchyho na bliti:(
KOOTCHA --- 16:18:42 30.5.2014
LENDULIK: tak já se na to šel natěšenej podívat....
LENDULIK --- 20:40:36 29.5.2014
EVILMIND: ma dobry kozy...
EVILMIND --- 8:40:06 29.5.2014
PTACOPYSK: To teda. Ja vzdycky myslel, ze tyhle podvodnici to hrajou na to, ze maji nejake uzasne neodolatelne charisma, na kterem te utahnou na kazdou blbost, ale kdyz jsem poslouchal pet minut to jeho zarikavani (a pak ho jeste videl), tomu bych nenechal ani vycistit poblitej koberec. Nechapu.
PTACOPYSK --- 1:12:07 29.5.2014
EVILMIND: audio i video, které článek obsahuje je vskutku zajímavé ...
EVILMIND --- 16:34:37 28.5.2014
Marcel Wimmer trpěl rakovinou krve. Podlehl alternativnímu léčení Slunce naděje | Politika a společnost
http://www.rozhlas.cz/...r-trpel-rakovinou-krve-podlehl-alternativnimu-leceni-slunce-nadeje--1355728
KOOTCHA --- 14:17:31 20.5.2014
tak zas něco pozitivního kurňa, ne? :)
Vir spalniček zabil rakovinu. Ženu naočkovali dávkou pro miliony lidí - iDNES.cz
http://technet.idnes.cz/...161414_veda_pka#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6
LENDULIK --- 11:40:14 27.3.2014
???: tojo, ale je to fakt tak, ze to vidis,ze nejsou meta? Ja nevim, vubec se v tom nevyznam... hrozne bych si prala aby jo...
LENDULIK --- 21:26:21 26.3.2014
Me dneska pustili z nemocnice kamarada, 35 let, rak na ledvine.
Ještě nemá hotovou histologii, ale ledviny jsou asi jasny. Nicmene, na operaci ceka 3 mesice.... Motol. On to porad bere jako ze to je jen ta operace, nebyl na PET, po operaci mu rekli v pohode, je to zapouzdreny - to je nejaka obvykla fraze doktoru? je to zapouzdreny? jak to muzou vedet?

Nicmene zije v blazene nevedomosti, ze tim to skoncilo.....
HYSTERIA --- 11:29:20 25.3.2014
???: až budeš v téhle situaci a zažiješ to, tak možná pochopíš ty lidi, kteří se rozhodnou, že další informace by tomu člověku jen přitížily. Nenutím ti to, ale tohle si člověk musí zažít, aby pochopil.