Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPLIFFBOY --- 10:22:39 17.12.2013
KOOTCHA: řídnoucí vlasy a chlupatý záda... trochu mě děsíš :) uvidíme teda no. já mám od začátku chema úplně lysý podpaží, ale chlupy na břichu mi třeba jen prořídly, zbytky držej. vousy si teď ani holit nemusím, ale zbytky vlasů holím obden, páč to furt raší, jen bohužel stále zřejmě ne souvisle. a míval sem super hustý vlasy, tak snad na řídnutí nedojde. ostatně ty dva cykly snad nebudou úplně nezvratný, uvidíme, neudělám nic stejně.
KOOTCHA --- 9:26:31 17.12.2013
EVILMIND: btw to je fakt kravina. To si jako myslíš, že když tě zahřeje bavlněný tričko o síle 0,00x mm o silonkách u bab nemluvě, tak že tě nezahřeje vrstva vlasů? Samozřejmě jde o zvyk.
KOOTCHA --- 9:24:51 17.12.2013
EVILMIND: tys asi neměl dole vlasy, viď? Já si to oholil a musel jsem pořád nosit čepici i doma :) je to rozdíl jako prase.


SPLIFFBOY: přeorganiozování zajímavý bylo :) například někde mi nerostou vousy jako dřív, vlasů jsem měl hromadu až moc a teď jako v pohodě, ale od čela mi to lehce řídne a zas mám chlupatý záda a prsa, což jsem měl mnohem míň. Nohy jsem měl mnohem chlupatější... no prostě všechno jinak. Konec intimní zpovědi :)
SPLIFFBOY --- 8:53:44 17.12.2013
EVILMIND: no pověra nevím, já teda cejtím oproti svýmu standardu s vlasama významnej rozdíl, když je pod nulou :)

KOOTCHA: komplet holej jsem nebyl po těch dvou cyklech, tak uvidíme. a hlavně, že odpoví někdo ;) díky! každopádně "přeorganizování ochlupení" zní zajímavě.
EVILMIND --- 8:25:28 17.12.2013
SPLIFFBOY: btw hlava v zime nemrzne, to je jen povera, ze by takovej vlasovej povrch, co vetsina lidi normalne nosi, bez dalsi ochrany nejak vyznamne tepelne izoloval... mozna nejaky super husty afro, ale to asi nemas... ;)
KOOTCHA --- 8:15:10 17.12.2013
jako je mi trochu blbý že furt odpovídám jen já, ale přesto... Skoro hned. Třeba po tom měsíci to bylo takový chmíříčko a pak to postupně zesilovalo. Ale do původního stavu nevim jak dlouho to trvalo. Ale mně se teda přeorganizovalo komplet ochlupení na těle, tak jestli jsi byl taky celej holej, tak tě možná čeká ještě překvápko :)
SPLIFFBOY --- 0:55:05 17.12.2013
za jak dlouho po skončení chema vám cca začaly zas růst vlasy normálně? než jsem je začal holit, většina mi jich vypadala, ale ne úplně rovnoměrně. teď jsem, myslím, 3 týdny po poslední dávce cytostatik, funguju už úplně normálně, ale hlavu holím pořád, abym i to nedorůstalo jen místama. a nevím, kdy tomu můžu dát šanci už. je mi jasný, že teď ještě zdaleka ne (tři týdny po prvním chemu mi vlasy teprve vypadaly)... ale chtěl bych je co nejdřív, mrzne mi hlava a lekám se zrcadla :) dík.
EVILMIND --- 18:53:14 9.12.2013
???: spis vtip, ne?
??? --- 17:10:14 9.12.2013
We-ve Been Pooping The Wrong Way!.mp4 - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=ez5hHox7qgs


z toho nejzavaznejsiho hlediska to spada sem, tak mne pripadne nekamenujte.. /reklamu neresim
dle meho nazoru relevantni info
EVILMIND --- 16:38:00 5.12.2013
Léčí si rakovinu. Půjde za to sedět? | Reflex.cz
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/53237/leci-si-rakovinu-pujde-za-to-sedet.html