Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SPLIFFBOY --- 0:55:05 17.12.2013
za jak dlouho po skončení chema vám cca začaly zas růst vlasy normálně? než jsem je začal holit, většina mi jich vypadala, ale ne úplně rovnoměrně. teď jsem, myslím, 3 týdny po poslední dávce cytostatik, funguju už úplně normálně, ale hlavu holím pořád, abym i to nedorůstalo jen místama. a nevím, kdy tomu můžu dát šanci už. je mi jasný, že teď ještě zdaleka ne (tři týdny po prvním chemu mi vlasy teprve vypadaly)... ale chtěl bych je co nejdřív, mrzne mi hlava a lekám se zrcadla :) dík.
EVILMIND --- 18:53:14 9.12.2013
???: spis vtip, ne?
??? --- 17:10:14 9.12.2013
We-ve Been Pooping The Wrong Way!.mp4 - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=ez5hHox7qgs


z toho nejzavaznejsiho hlediska to spada sem, tak mne pripadne nekamenujte.. /reklamu neresim
dle meho nazoru relevantni info
EVILMIND --- 16:38:00 5.12.2013
Léčí si rakovinu. Půjde za to sedět? | Reflex.cz
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/53237/leci-si-rakovinu-pujde-za-to-sedet.html
KOOTCHA --- 19:21:24 9.11.2013
červený jsem měl asi celkem "v pohodě" (jako že mi byli vždycky schopni dát chemo). Na bílý jsem si píchal do břicha neulastu - za lidových asi 23 000,-/ ks (*8) a to se pak řinuly jak z fontány.
KYRIA --- 18:42:50 9.11.2013
jen tak mimo: ten problem s krvetvorbou po chemu, pripadne po ozarkach jste meli vsichni?
ja ze mi pride ze tim trpi kazdej a kolem mne tenkrat skakali jak kdybych byla naka vyjimka nebo co
SPLIFFBOY --- 20:16:39 7.11.2013
LENDULIK: jo, já určitě, já to mám na chvilku. a ty problémy s jídlem se taky nějak poddají. zatím jsem shodil asi 5 kilo, ty mi snad ani chybět nebudou, a pokud shodím ještě něco, přes vánoce se určitě spolehlivě zahojím :)
LENDULIK --- 19:57:37 7.11.2013
SPLIFFBOY: ty to das taky :-) s tim jidlem asi nejsou spatny ty nutridriny no..
SPLIFFBOY --- 19:01:15 7.11.2013
KOOTCHA: to rád slyším. každopádně jsem strašně vděčnej, že z těch původně plánovanejch čtyř cyklů to maj bejt skrz ty slušný výsledky cykly jen dva, to prostě přečkám, to není takový drama (a prací se nestresuju, to je spíš ze soucitu ke kolegům ;). každopádně můj nekonečnej obdiv patří všem, kdo se s tímhle svinstvem museli, nebo ještě musej prát delší čas a daj to.
KOOTCHA --- 17:38:43 7.11.2013
Každej to má jinak, ale pro mě ten první cyklus byl nejhorší 1/ jsem nevěděl co se bude dít 2/ tělo bylo taky trošku překvapený. Ten druhej bude snad lepší - u mě byl. Držim palce. A v tý hubě jsem to měl taky jak vymazaný indulonou a nemohl jíst, ale přešlo to celkem rychle. A prací se, prosim tě, vůbec neunavuj :)