Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:10:14 9.12.2013
We-ve Been Pooping The Wrong Way!.mp4 - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=ez5hHox7qgs


z toho nejzavaznejsiho hlediska to spada sem, tak mne pripadne nekamenujte.. /reklamu neresim
dle meho nazoru relevantni info
EVILMIND --- 16:38:00 5.12.2013
Léčí si rakovinu. Půjde za to sedět? | Reflex.cz
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/53237/leci-si-rakovinu-pujde-za-to-sedet.html
KOOTCHA --- 19:21:24 9.11.2013
červený jsem měl asi celkem "v pohodě" (jako že mi byli vždycky schopni dát chemo). Na bílý jsem si píchal do břicha neulastu - za lidových asi 23 000,-/ ks (*8) a to se pak řinuly jak z fontány.
KYRIA --- 18:42:50 9.11.2013
jen tak mimo: ten problem s krvetvorbou po chemu, pripadne po ozarkach jste meli vsichni?
ja ze mi pride ze tim trpi kazdej a kolem mne tenkrat skakali jak kdybych byla naka vyjimka nebo co
SPLIFFBOY --- 20:16:39 7.11.2013
LENDULIK: jo, já určitě, já to mám na chvilku. a ty problémy s jídlem se taky nějak poddají. zatím jsem shodil asi 5 kilo, ty mi snad ani chybět nebudou, a pokud shodím ještě něco, přes vánoce se určitě spolehlivě zahojím :)
LENDULIK --- 19:57:37 7.11.2013
SPLIFFBOY: ty to das taky :-) s tim jidlem asi nejsou spatny ty nutridriny no..
SPLIFFBOY --- 19:01:15 7.11.2013
KOOTCHA: to rád slyším. každopádně jsem strašně vděčnej, že z těch původně plánovanejch čtyř cyklů to maj bejt skrz ty slušný výsledky cykly jen dva, to prostě přečkám, to není takový drama (a prací se nestresuju, to je spíš ze soucitu ke kolegům ;). každopádně můj nekonečnej obdiv patří všem, kdo se s tímhle svinstvem museli, nebo ještě musej prát delší čas a daj to.
KOOTCHA --- 17:38:43 7.11.2013
Každej to má jinak, ale pro mě ten první cyklus byl nejhorší 1/ jsem nevěděl co se bude dít 2/ tělo bylo taky trošku překvapený. Ten druhej bude snad lepší - u mě byl. Držim palce. A v tý hubě jsem to měl taky jak vymazaný indulonou a nemohl jíst, ale přešlo to celkem rychle. A prací se, prosim tě, vůbec neunavuj :)
SPLIFFBOY --- 15:28:24 7.11.2013
jo a ještě malej postřeh k těm nevolnostem... zofrany jsem pak užíval čím dál tím méně a kompenzoval jsem to spíš tim hulením. účinky zofranu mi přišly celkem zanedbatelný a navíc mi ta chemická jahodová pachuť v puse chuť do jídla spíš brala, což u hulení bylo aspoň opačně.
SPLIFFBOY --- 15:22:56 7.11.2013
díky za předchozí reakce. nevolnosti ustoupily po několika dnech, fígle s jídle jsem moc nevychytal, ale zvracel jsem fakt jen večer, tak se to nějak přežilo. nicméně sranda to furt není no, mě se ty dopady hezky plynule střídaj. po zvracení přišly průjmy, to byla ještě oproti ostatnímu sranda, byť teda pamatuju i noci, kdy jsem pomalu usínal na záchodě. no a pak přišly horečky! to když mi došly bílý krvinky, v podstatě úplně, jak pak ukázal krevní obraz, a složila se mi imunita. takže jsem teď ještě na antibiotikách (průjmy vítejte zpět!) a spoustě dalších léků (injekce na krvinky, prášky na krevní destičky, prášky na to, aby mi po prášcích na krevní destičky nebylo blbě). každopádně největší peklo je stav moji dutiny ústní. mám totálně zničený sliznice (tváře zevnitř, horní ret zevnitř, jazyk), takže mě bolí polykat jídlo, polykat pití, mluvit... dostal jsem na to nějakej gel na kloktání, po třech aplikacích zatím moc nepozoruju zlepšení, ale snad se dostaví. s ohledem na ten vývoj situace se moje onkoložka rozhodla vynechat dopich bleomycinu, kterej měl proběhnout včera, nicméně příští středu se držíme plánu a startujem druhej cyklus. v práci jsem oznámil, že se beze mě holt musej obejít dál, že na uschopnění to nebude. a chci to mít už všechno z krku. jo a od včerejška už i ve velkym pelichám. takže už je to asi kompletní balíček vedlejších účinků :) tak snad už mě nic dalšího nepřekvapí, jen zatnout zuby a držet.