Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SHASHA_KRASTY --- 13:00:13 24.9.2013
SPLIFFBOY: ja jsem vicemene celou chemosku stravil na horach na snowboardu (mam to z domu na sjezdovku autem cca 23 minut), dokonce sem, kdyz jsem mel cas, behem toho (na neschopence) chodil do prace (delam teda s kompem) ... fakt spatne (prirovnal bych to k lehkymu herakovymu abstaku) me bylo za ty tri mesice jednou a to pres noc zrovna v den, kdy za mnou rano (po te noci) prisel pan ourada na kontrolu neschopenky - fakt vtipna souhra nahod.. :o)
Jinak teda jak pises - je to hodne individualni. Treba podle me jediny co te nejakym zpusobem ovlivnuje je ta neustala chemicka pachut v puse, ale na tu si clovek zvykne. Taky je clovek rychleji unavanej, ale to neni az tak strasny.
Nejaky rady co delat a nedelat ti davat nebudu, preju ti at mas nador nezhoubnej a ty martyria podstupovat nebudes muset. Ale kdyztak klidne napis, ja osobne sem totiz moc rad, ze hned prvni den chemosky sem potkal cloveka, kterej me dal par dobrejch rad. V prubehu casu se bezezbytku potvrdili... :o)
SPLIFFBOY --- 12:19:13 24.9.2013
SHASHA_KRASTY: mám dotaz, na tebe, možná i na ostatní. když se zahájí chemoterpie, je člověk až do skončení všech sérií nepoužitelnej? myslím stran pracovní neschopnosti, studia, atd. je mi jasný, že tam budou velký individuální rozdíly jak v léčbě, tak v jejím přijímání pacientem, ale pokud se to dá aspoň náznakem zobecnit...
jinak já jsem týden po operaci, histologickej rozbor bych měl dostat při vyndání stehů příští středu.
tak se uvidí...
PTACOPYSK --- 11:14:14 24.9.2013
uprimne, nejak se mi to nezda ....
PTACOPYSK --- 11:07:21 24.9.2013
HYSTERIA: Jen doufám, že to "vzal ji někam" nebyl náhodou nějaký léčitel? Byla to normální nemocnice?
COLBEN --- 10:16:01 24.9.2013
HYSTERIA: i kdyz je to pochybeni jako prase od doktoru, nezbyva nez si za tebe oddechnout, ze to rak nejni..
HYSTERIA --- 9:52:17 24.9.2013
???:
SHASHA_KRASTY:

No ono to blo tak, že doktoři si jí přehazovali jak hrokej brambor a nikdo se jí v podstatě nevěnoval dýl jak 5 minut. Táta ji vzal někam, kde byla tři hodiny, věnovali se jenom jí a udělali jí všemožné testy. zjistili, že nádor není nádor, ale zapouzdřený parazit a rozsev na druhé plíci je také parazitálního původu. Zlepšování po léčbě ale nebylo léky, nýbrž vlastní imunitou - pak dále ale ke zlepšení nedocházelo, protože další léky ji způsobovaly více a více problémů a imunitní systém tedy musel řešit hromady dalších, nově vzniklých problémů.
Momentální prognóza stavu je, že za 6 týdnů by měla být v pořádku.
SHASHA_KRASTY --- 9:51:20 24.9.2013
Koukam, ze sem jsem to nedaval, tak pokud by to nekoho zajimalo, tak prubeh moji lecby jsem sepsal do takovyho kratouckyho blogu. Budu mit zanedlouho 3 roky vyroci, tak asi udelam nejakou oslavu... :o)
zde:
[ SHASHA_KRASTY @ prubeh toho cim sem se "bavil" v zime 2010/2011 ]
SHASHA_KRASTY --- 9:34:38 24.9.2013
???: diagnoza rakoviny myslim zadna neni, jsou jenom ruzne druhy nadoru. Ten typ jak pises zjistis jenom z histologie a od toho by se mela odvijet nasledna lecba. Ale nador nebo spise podezreni na nador zjistis i s ultrazvuku.
SHASHA_KRASTY --- 9:19:11 24.9.2013
presne tak, napis vic info
HYSTERIA --- 18:37:49 23.9.2013
Jak jsem zde řešia babičku a rakovinu, se kterou se léčí a o léčbě nám úplně chřadla a umírala před očima, tak dneska podstoupila novou diagnostiku a zjistili, že rakovinu vůbec nemá.
Opravdu super :(