Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BAMBERLOK --- 18:54:31 29.5.2013
před třemi týdny jsem ji našla...kurvu jednu kulatou...docela náhoda, páč jsem ležela a natírala se po koupeli..a byla tam...nad hrudním košem, pod pravým prsem...

a tak jsem šla na gyndu..a prohmatem mi našel další dvě..paradoxně mě to uklidnilo, že to bude třeba jen nějaká žláza neboco.

tak hned mamograf, je mi 25 proboha, to bude dobré.

a prý ta jedna je nepohyblivá a divně ohraničená, tak biopsie.

to bolelo.

a čekám na výsledky, prý budou volat. A hrozně se bojím.

Říkali, že když to bude ,,OK" -benigní , nebo jak bylo to slovo, tak stejně..při případném těhotenství se může stát maligní... a...


máte někdo zkušenosti ? Jak Vám bylo? Já právě moc nevím, jak se s tím popasovat...kolem sebe nikoho s touhle srandou nemám..pošta?
EVILMIND --- 11:44:20 29.5.2013
MIKE_COCKAYNE: jen tak pro zajimavost, pokud naznacujes ze jsi MUDr, jaka je tvoje specializace?
RENDALF --- 8:15:56 29.5.2013
PTACOPYSK: lol, ted si me pobavila:)
PTACOPYSK --- 2:26:47 29.5.2013
MIKE_COCKAYNE: A já si myslela, že se dočkám něčeho, co by vyvracelo to, co jsem napsala - PTACOPYSK. Škoda.
MIKE_COCKAYNE --- 2:23:11 29.5.2013
PTACOPYSK:
není možné ze slepým mluvit barvách .
přeji Tobě i Cornele hodně štěstí ve Vaši jistě záslužné a vědecky podložené práci pro blaho lidí.
PTACOPYSK --- 0:51:36 29.5.2013
MIKE_COCKAYNE: Jojo, lékaři přísahají, mimo jiné "budete s pílí pěstovat nauku, kterou jste si nyní osvojili, a budete své vědomosti rozšiřovat o nové poznatky, které lékařská věda během času získá, a obracet je usilovně ve prospěch lidstva", což tak trochu vylučuje s tím, co píšeš.

Už se těším, až pacientovi řeknu, že prognózu mu nemůžu sdělit, protože mi k tomu nikdo nedal mandát ... je jasné, že nelze vzít člověku veškerou naději, i když už téměř žádná není (a "zázraky" se někdy dějí i v medicíně, takže by to ani nebylo správné), ale nemá smysl mu dávat ani falešnou.
PTACOPYSK --- 0:35:22 29.5.2013
MIKE_COCKAYNE: Skvělé, takže já jsem právě vynalezla úžasnou metodu léčby rakoviny! Spočívá v podávání furosemidu, což je kličkové diuretikum - princip je tento: furosemid brání zpětnému vstřebávání sodíku, draslíku a chloridů v ledvinách. Výsledkem je zvýšené vylučování těchto minerálů s vodou. Protože se v ledvinách eliminují většina škodlivých látek, zvýšením diurézy se také mnohem zvýší eliminace škodlivých látek, které způsobují nádorový růst. Tento lék pouze podporuje proces, který je jinak tělu přirozený, takže podávání léků je vlastně úplně neškodné. Teda až na to, že může dojít třeba k oběhovým poruchám nebo arytmiím, a pokud berete současně i jiné léky, možná ohluchnete. äle přeci to není božská panacea. Hlavně tu metodu neodsuzujte, dokud se s ní seriozně nestudujete a nepřijdete s takto léčenými pacienty do kontaktu. Pokud budete někdo reagovat, doporučuji přečíst můj příspěvek ještě jednou, pomalu a bez rudého šátku na očích.

Jo, o fyziologii těla už je toho známo docela dost ...
MIKE_COCKAYNE --- 23:39:30 28.5.2013
???:
Doporučuji přečíst můj příspěvek ještě jednou, pomalu a bez rudého šátku na očích.
Nikdo nikomu nechce dávat falešné naděje.
Ale nikdo nemá právo člověku ty naděje ani brát. Ani lékař...Nikdo mu k tomu nedal mandát...
Myslím si ale , že povinnosti lékaře / vyškoleného průvodce nemocí / by mělo býti více než jen konstatovat dg a suše říct ortel...
vše ostatní je věci čtení, zkoumání, analýzy , překročení vlastního stínu a dogmat ...
Obávám se ,Cornelo, že z tebe trochu mluví zaslepenost a zahleděnost...
A co my vlastně víme o fyziologii těla ?? Troufáš si tvrdit , že to co nyní víme je opravdu tak?? Pokud ano, tak to Ti opravdu gratuluji a obdivuji Tvé znalosti...

Těch 10 samozřejmě bylo míněno spíše filozoficky ... i když to číslo o moc větší nebude, to je statistika...
MIKE_COCKAYNE --- 22:07:50 28.5.2013
???:
se zájmem sleduji diskusi na téma aplikace . užitečnosti či škodlivosti metody BMN / dr.jurkovič /...myslím si předně , že než vzdělaný člověk začne něco tvrdošijně odmítat , a jak je v našich zeměpisných šířkách odkojených ironickým humorem zvykem i zesměšňovat , měl by to nejdříve seriozně nastudovat , vcelku podrobně , seznámit se s fakty , třeba i lidmi a pak o tom veřejně pronést svůj osobní názor.Jinak to zavání jen a jen praktikami inkvizice a ignorantství.
Sám mám profesionální zkušenost s danou problematikou od lidi se kterými pracuji .
Nejsem léčitel / bohužel...to bych uměl lidi opravdu vyléčit ..:-) / Jsem jen vyškolený průvodce nemocemi, jak bych dnešní lékaře nazval...Bez pejorativní pachutě....Zkušenost s metodou plus i mínus , ale co můžu potvrdit je , že daná metoda dle mých skromných několikaletých vědomostí a osobního kontaktu s dr. Jurkovičem / zcela jistě nikoho nezabilla, pokud byla aplikována SPRÁVNĚ a pod kontrolou , NENÍ to rozhodně metoda na samoléčbu !!!!!!!
Na VŠEM na světě můžete pokud budete chtít něco zpochybnit, najít minimálně dvě vady...A budete u toho vypadat ohromně vědecky a učeně. To ale není žádné hrdinství, to už v historii bylo , že ??
hrdinství je něco zcela jiného...
Nic není božskou panaceou , bohužel, k té jsme / ještě / nedospěli, ani tato metoda. ALE z mých zkušeností reálně lidem pomáhá více než škodí, co se o alopatické medicínské léčbě rakoviny ne úplně dá říct až na několik / typologicky 10 ?? / typů nádorů...
Není vhodná pro každého , ale to žádná metoda na světě.
Předsudků by se měli zbavit právě členové komunity vyškolených průvodců nemocemi , aby se z nich pak postupně mohli stát opravdoví léčitelé ....K tomu předce studovali a přísahali , že ??

PTACOPYSK --- 14:24:31 28.5.2013
A jak už někdo psal, pokud je v rodině někdo s adenokarcinomem pankreatu, přikláněla bych se k tomu, pokud ta možnost je, zkusit dotyčného zařadit do nějaké studie nebo experimentální léčby na renomovaném specializovaném pracovišti. Bohužel je to jeden z typů nádorů, v jehož léčbě v posledních letech medicína prakticky nepokročila .... z laiků (i já) si asi umíme jen stěží představit, jak rozsáhlý a složitý je výzkum onkologických léčiv - kéž by to bylo tak šíleně jednoduché, jako např. podání tyreostatika. Kdyby to fungovalo, už by se to dávno používalo všude na světě, k velké radosti zdravotních pojišťoven (teď se tu určitě objeví nějaká konspirační teorie typu, že farmaceutické firmy se snaží jednoduhou onkologicou léčbu typu Jurkovič zatajit světu, aby mohly vydělávat na drahých lécích).