Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MIKE_COCKAYNE --- 2:23:11 29.5.2013
PTACOPYSK:
není možné ze slepým mluvit barvách .
přeji Tobě i Cornele hodně štěstí ve Vaši jistě záslužné a vědecky podložené práci pro blaho lidí.
PTACOPYSK --- 0:51:36 29.5.2013
MIKE_COCKAYNE: Jojo, lékaři přísahají, mimo jiné "budete s pílí pěstovat nauku, kterou jste si nyní osvojili, a budete své vědomosti rozšiřovat o nové poznatky, které lékařská věda během času získá, a obracet je usilovně ve prospěch lidstva", což tak trochu vylučuje s tím, co píšeš.

Už se těším, až pacientovi řeknu, že prognózu mu nemůžu sdělit, protože mi k tomu nikdo nedal mandát ... je jasné, že nelze vzít člověku veškerou naději, i když už téměř žádná není (a "zázraky" se někdy dějí i v medicíně, takže by to ani nebylo správné), ale nemá smysl mu dávat ani falešnou.
PTACOPYSK --- 0:35:22 29.5.2013
MIKE_COCKAYNE: Skvělé, takže já jsem právě vynalezla úžasnou metodu léčby rakoviny! Spočívá v podávání furosemidu, což je kličkové diuretikum - princip je tento: furosemid brání zpětnému vstřebávání sodíku, draslíku a chloridů v ledvinách. Výsledkem je zvýšené vylučování těchto minerálů s vodou. Protože se v ledvinách eliminují většina škodlivých látek, zvýšením diurézy se také mnohem zvýší eliminace škodlivých látek, které způsobují nádorový růst. Tento lék pouze podporuje proces, který je jinak tělu přirozený, takže podávání léků je vlastně úplně neškodné. Teda až na to, že může dojít třeba k oběhovým poruchám nebo arytmiím, a pokud berete současně i jiné léky, možná ohluchnete. äle přeci to není božská panacea. Hlavně tu metodu neodsuzujte, dokud se s ní seriozně nestudujete a nepřijdete s takto léčenými pacienty do kontaktu. Pokud budete někdo reagovat, doporučuji přečíst můj příspěvek ještě jednou, pomalu a bez rudého šátku na očích.

Jo, o fyziologii těla už je toho známo docela dost ...
MIKE_COCKAYNE --- 23:39:30 28.5.2013
???:
Doporučuji přečíst můj příspěvek ještě jednou, pomalu a bez rudého šátku na očích.
Nikdo nikomu nechce dávat falešné naděje.
Ale nikdo nemá právo člověku ty naděje ani brát. Ani lékař...Nikdo mu k tomu nedal mandát...
Myslím si ale , že povinnosti lékaře / vyškoleného průvodce nemocí / by mělo býti více než jen konstatovat dg a suše říct ortel...
vše ostatní je věci čtení, zkoumání, analýzy , překročení vlastního stínu a dogmat ...
Obávám se ,Cornelo, že z tebe trochu mluví zaslepenost a zahleděnost...
A co my vlastně víme o fyziologii těla ?? Troufáš si tvrdit , že to co nyní víme je opravdu tak?? Pokud ano, tak to Ti opravdu gratuluji a obdivuji Tvé znalosti...

Těch 10 samozřejmě bylo míněno spíše filozoficky ... i když to číslo o moc větší nebude, to je statistika...
MIKE_COCKAYNE --- 22:07:50 28.5.2013
???:
se zájmem sleduji diskusi na téma aplikace . užitečnosti či škodlivosti metody BMN / dr.jurkovič /...myslím si předně , že než vzdělaný člověk začne něco tvrdošijně odmítat , a jak je v našich zeměpisných šířkách odkojených ironickým humorem zvykem i zesměšňovat , měl by to nejdříve seriozně nastudovat , vcelku podrobně , seznámit se s fakty , třeba i lidmi a pak o tom veřejně pronést svůj osobní názor.Jinak to zavání jen a jen praktikami inkvizice a ignorantství.
Sám mám profesionální zkušenost s danou problematikou od lidi se kterými pracuji .
Nejsem léčitel / bohužel...to bych uměl lidi opravdu vyléčit ..:-) / Jsem jen vyškolený průvodce nemocemi, jak bych dnešní lékaře nazval...Bez pejorativní pachutě....Zkušenost s metodou plus i mínus , ale co můžu potvrdit je , že daná metoda dle mých skromných několikaletých vědomostí a osobního kontaktu s dr. Jurkovičem / zcela jistě nikoho nezabilla, pokud byla aplikována SPRÁVNĚ a pod kontrolou , NENÍ to rozhodně metoda na samoléčbu !!!!!!!
Na VŠEM na světě můžete pokud budete chtít něco zpochybnit, najít minimálně dvě vady...A budete u toho vypadat ohromně vědecky a učeně. To ale není žádné hrdinství, to už v historii bylo , že ??
hrdinství je něco zcela jiného...
Nic není božskou panaceou , bohužel, k té jsme / ještě / nedospěli, ani tato metoda. ALE z mých zkušeností reálně lidem pomáhá více než škodí, co se o alopatické medicínské léčbě rakoviny ne úplně dá říct až na několik / typologicky 10 ?? / typů nádorů...
Není vhodná pro každého , ale to žádná metoda na světě.
Předsudků by se měli zbavit právě členové komunity vyškolených průvodců nemocemi , aby se z nich pak postupně mohli stát opravdoví léčitelé ....K tomu předce studovali a přísahali , že ??

PTACOPYSK --- 14:24:31 28.5.2013
A jak už někdo psal, pokud je v rodině někdo s adenokarcinomem pankreatu, přikláněla bych se k tomu, pokud ta možnost je, zkusit dotyčného zařadit do nějaké studie nebo experimentální léčby na renomovaném specializovaném pracovišti. Bohužel je to jeden z typů nádorů, v jehož léčbě v posledních letech medicína prakticky nepokročila .... z laiků (i já) si asi umíme jen stěží představit, jak rozsáhlý a složitý je výzkum onkologických léčiv - kéž by to bylo tak šíleně jednoduché, jako např. podání tyreostatika. Kdyby to fungovalo, už by se to dávno používalo všude na světě, k velké radosti zdravotních pojišťoven (teď se tu určitě objeví nějaká konspirační teorie typu, že farmaceutické firmy se snaží jednoduhou onkologicou léčbu typu Jurkovič zatajit světu, aby mohly vydělávat na drahých lécích).
PTACOPYSK --- 14:16:38 28.5.2013
SUCHRE: ano máš pravdu, mne kdyby někdo diagnostikoval malignitu, kdo ví, jestli bych se k něčemu takovému neuchýlila v zoufalství sama ..... není pochyb, že i placebo funguje a že psychika může mít velký vliv třeba na imunitu, nebo celkový stav organismu

- faktem je, že čím je zázračný lék dražší, tím více mu pacient většinou věří ... a léčitelé a bylinkáři (a prodejci všech nesmyslných doplňků stravy) z něčeho žít také musí .... jenže někteří lidí jsou schopní kvůli "zázračnému" placebu prodat auto, barák, a zadlužit potomky .... a léčitel se směje) ... to je pak lepší netrhat někde na zahradě kopřivu a říct příbuznému, že to je zázračná americká kopřiva na ničení nádorových buněk a bude to fungovat úplně stejně a je to zadarmo

- oprava: léčitel se vždy nesměje, ptala jsem se na jedné přednášce MUDr. Heřta (který si myslím má v tomto "oboru" velmi dobrý přehled) na to, jestli si myslí, že léčitelé věří tomu, co pacientům doporučují .... většina prý ano, ale pak jsou tací jako např. známý MUDr. Jonáš (a jeho institut celostní medicíny), který je úplně normální podvodník a je si až moc dobře vědom toho, že nic z toho co píše nefunguje, za to si velmi dobře uvědomuje, jak moc dobře se na lidské nevědomosti (záměrně nepíšu blbosti) vydělává; upřímně, MUDr. Jurkovič, nebo kdokoli kdo vystudoval na MUDr. (kde je třeba přeci jen nějaké ty znalosti prokázat) si musí být naprosto vědom toho, že píše blbosti (a pokud ne, tak je psychicky nemocný, jinak si to nedokážu vysvětlit)

- další věcí je, že spoustu různých léčitelů přesvědčí pacienta s malignitou, že nemají absolvovat chirurgický zákrok, nebo radio či chemoterapii, která má v mnohých případech vysokou úspěšnost (např. u dětské leukémie je naděje 85% na úplné trvalé vyléčení atd.) ... potom už je kolikrát pozdě

- fakt mi nevadí, když někdo kdo prochází chemoterapií užívá homeopatika za pár korun, která mají např. pomoct na vedlejší účinky chemoterapie, pokud účinkům homeopatik věří ... ty totiž neuškodí, protože nic neobsahují (pokud to jsou opravdu homeopatika)

- a jak píše CORNELA, léčba nesmí ohrozit zdraví, což blokování štítné žlázy opravdu může opravdu způsobit
COLBEN --- 10:51:42 28.5.2013
PTACOPYSK: dekuji za info, tohle je presne uroven informace jakou jsem si predstavoval.
(ale samozrejme az si najdu trochu casu, bod po bodu to prozkoumam ;-) )
SUCHRE --- 8:20:26 28.5.2013
When you see a claim that a common drug or vitamin kills cancer in a petri dish, keep in mind: so does a handgun.

Ja naprosto chapu rozpolozeni pribuznych, kterym postupne mizi nadeje a uchyluji se k vsemoznym praktikam. Sam jsem tim prosel a se skripenim zubu trpel v pritomnosti lecitele. Pokud to cloveku vylozene nenici zdravi nebo neni extremne drahe, nechal bych vec na vuli nemocneho. Placebo funguje.
PTACOPYSK --- 1:29:14 28.5.2013
COLBEN: jednak nádor nemá v drtivé většině případů co do štítné žlázy posílat (nebo o co se prosím konkrétně jedná?), a už vůbec ne informaci typu "hele já jsem hladová buňka v těle pankreatu, pošli mi něco na přilepšenou". Štítná žláza produkuje hormony T3, T4 které působí v těle všude, a ne žádné speciální (např. činnost slinivky podporující) ani jiné hormony.

Tahle metoda má logiku asi na stejné úrovni jako teorie, že když budeme držet hladovku, nádor sám zmizí, protože nebude mít živiny (jo, tomuhle třeba taky hodně lidí věří).