Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
odkazovaný příspěvek již není v databázi
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Rakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
LEWIN
Jako rakovinu označujeme skupinu nemocí, které se vyznačují nekontrolovaným buněčným dělením a schopností těchto rychle se dělících buněk napadat jiné tkáně a rozšířovat se do jiných části těla, tzv. metastáze. Ke vzniku rakoviny dochází tehdy, když je genetickými nebo environmentálními faktory poškozena DNA takovým způsobem, že dojde k deregulaci buněčného dělení. Když jsou normální buňky poškozené nebo staré, spustí program kontrolované buněčné smrti, tzv. apoptózu; rakovinové buňky se však dokáží apoptóze vyhnout. Buněčné dělení (proliferace) je běžný fyziologický proces, ke kterému dochází neustále téměř ve všech tkáních, například po úrazu, během imunitní reakce, nebo v průběhu výměny buněk, které odumřely nebo byly vyloučeny pro přílišné opotřebení (v tkáních jako je kůže nebo sliznice trávicího traktu). Za normálních okolností je rovnováha mezi buněčným dělením a buněčnou smrtí pevně regulována tak, aby byla zajištěna integrita orgánů a tkání. Mutace vedoucí k rakovině způsobují narušení této rovnováhy. Nekontrolované a často velmi rychlé a nepřesné dělení buněk může vést buď k nádoru (tumoru) benignímu (nezhoubnému) nebo k malignímu (zhoubnému) nádoru. Benigní tumory nemají schopnost metastázovat, tj. nerozšiřují se do jiných částí těla a nejsou tak životu nebezpečné. Maligní tumory tuto schopnost mají a proto jsou velmi nebezpečné.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
COLBEN --- 21:35:44 26.5.2013
???: diky za nazor, trosku jsi mi zbourala domecek z karet
COLBEN --- 20:51:23 26.5.2013
???: k odbornostem se vyjadrit neumim, ale na doktora, ktery tuhle lecbu dela kontakt sehnat lze, prave proto to resim. kazdopadne dik, ze na to mrknes:)
COLBEN --- 20:10:20 26.5.2013
???: dal jsem tam shrnuti pro laickou verejnost a jeste je to prepsane nelekarem tak to mozna neni 100% presne... mam za to, ze pise, ze stitna zlaza to jen reguluje, ne distibuuje. ja jsem odkaz na tu knihu dostal od zensky, jejiz kamaradku ten doktror vylecil z rakoviny slinivky pomoci teto metody.
sorry, mam dojem, ze kvuli trem slovickum si bez podprobnejsiho studia udelas nazor na 150strankovou knizku psanou lekarem, jejiz soucasti jsou prubehy onemocneni a lecby x desitek lidi.

o tom, ze ja jsem laik netreba pochybovat, jen mi tvoje odsouzeni prijde strasne rychly, myslim si, ze na namyslenost vlastni doktorum mas jeste cas

no kdybys mela cas tak aspon mrkni na stranku 6 - 13, lecba je tam popsana lekarskym jazykem..
COLBEN --- 17:07:22 26.5.2013
COLBEN: kratky vytah: Princip léčby

Zhoubný nádor je tkáňový systém, ve kterém probíhají extrémně vysoké metabolické procesy, a proto má několikanásobně vyšší nároky na zásobování kyslíkem a živinami, než okolní orgány. Aby mohly být tyto enormní potřeby uspokojeny, musí se nádor pasovat na úroveň nejdůležitějšího orgánu v organizmu a tak získat dominantní postavení v koloběhu zásobování na úkor ostatních orgánů. Proto zhoubný nádor produkuje látky, prostřednictvím kterých naváže spojení se štítnou žlázou (štítná žláza = regulátor metabolizmu v organizmu), čímž si přednostně zabezpečí živiny a kyslík pro svůj nekontrolovatelný růst. Aby získal i potřebné množství, stimuluje současně štítnou žlázu ke zvýšené činnosti.

Abych podstatně omezil metabolizmus zhoubného nádoru, ztlumil jsem činnost štítné žlázy tyreostatikem (lék blokující činnost štítné žlázy). Tímto omezením přísunu živin a kyslíku do nádoru, potřebných pro jeho nekontrolovatelný růst, jsem způsobil postupnou resorbci nádorového ložiska kdekoliv v organizmu.

Správnost tohoto principu dokazuje skutečnost, že blokovat štítnou žlázu můžeme pouze tehdy, pokud je její činnost několikanásobně zvýšená vlivem onkogenního onemocnění. Pokud bychom blokovali činnost štítné žlázy pacientovi bez zhoubné nemoci, štítná žláza by reagovala jako štítná žláza nezatížená onkogenním onemocněním (tj. v krátké době by reagovala zvětšením svého objemu a počínajícím myxedémem). To platí i už u vyléčeného nádoru, protože pokud je v organizmu přítomen zhoubný nádor, můžeme aplikovat pacientovi tyreostatikum i několik let beze změn či poškození štítné žlázy. Tato reaguje mírným zvětšením až tehdy, pokud se nádor důsledkem aplikace BMN změní na nezhoubný anebo se úplně resorbuje. Po skončení blokády tyreostatikem se štítná žláza upraví na normu, což dokazují její vyšetření po ukončení léčby.

Aby zhoubný nádor mohl lépe získat dominantní postavení v organizmu, působí ještě před propuknutím, jakož i během onkologického onemocnění, určitými mechanizmy na životně důležité orgány, kostní dřeň a imunitní systém. Narušení funkcí orgánů (např. útlum krvetvorby) a oslabení obranyschopnosti jsou podmínkou jeho destrukční činnosti. Proto součástí mého léčebného postupu je i maximální zvýšení obranyschopnosti organizmu a odstraňování všech průvodních jevů vzniknuvších vlivem onkogenního onemocnění.
COLBEN --- 2:00:26 25.5.2013
Jaky mate nazor na tuto Jurkovicovu metodu leceni rakoviny?

Kamil Jurkovič-Revoluce v léčení rakoviny.pdf | Ulož.to
http://www.ulozto.cz/xCg89s1/kamil-jurkovic-revoluce-v-leceni-rakoviny-pdf
EVILMIND --- 9:06:34 24.5.2013
Mladík věděl, že zemře. Užíval si a natočil hit webu - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/...centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=A&utm_term=position-1
BILAKOBRA --- 14:30:16 21.5.2013
narazila jsem na stránky http://www.amelie-os.cz/ tak mi přijde taky fajn o tom vědět
BARUSSS --- 17:24:46 10.5.2013
SCHWEPZ: s fénix.slzami určitě dobře poradí ID JAHRIDER .)
COLBEN --- 10:52:49 9.5.2013
Ahoj, mamce budou zitra delat biopsii z nadoru co ma na slinivce, delali ji to uz minuly tyden pomoci pristroje, ktery ji zavadeli hadickou pres pusu (fibroskop, ze by?), kazdopadne ta biopsie se asi ne uplne povedla a ted maji delat dalsi, ale uz ne takhle, ale nejak pod CTcke jak se ten doktor vyjadroval. (mozna jehlou?) ma to byt pod lokalni anestezii. Jde o to, ze minule to mamku bolelo jako krava a zajimalo by me zda tohle bude taky tak nehorazne bolet? A jestli jde vymyslet jeste neco nez jen lokalni anestezie. Diky
EVILMIND --- 20:09:46 4.5.2013
KAMALA: jedna stranka dozadu tady v diskusi?